Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.283.147 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3656 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Jest u nas [w Walii?] takie powiedzenie: 'Jeśli muszę pójść do dżungli, to najlepiej, gdy będę miał za towarzysza Polaka'. Jesteście wierni, trzymacie się do końca razem. Starsze pokolenie Anglików zaświadczy też, jakimi świetnymi jesteście żołnierzami."

Dodaj swój komentarz…
Abadonna - Brawo
Za ten artykuł biję Panu brawo obiema rękami.
Autor: Abadonna Dodano: 22-05-2006
Reklama
Marchello - Brawo
Dołączam swoje, niech to wystarczy za komentarz.
Autor: Marchello Dodano: 22-05-2006
Eugeniusz - Pomieszanie
Niestety wystąpienie miesza dwie sprawy: ponadczasową działalnośc Towarzystwa w obronie warości świeckich i humanistycznych oraz wystąpienia polityczne (np. obronę gen. Jaruzelskiego) co do których zdania sa wśród antyklerykałów podzielone. To osłabia i tak już słaby "front świecki". Proponuję skoncentrować się na działalności edukacyjnej i uświadamiającej a politykę zostawić politykom.
Autor: Eugeniusz Dodano: 22-05-2006
waldmarc - Po co Jaruzelski?
Mieszanie kwestii walki o laickość państwa z obroną gen. Jaruzelskiego wydaje się nieporozumieniem. Jest to woda na młyn dla wszystkich klerykałów, którzy mogą taką walkę przedstawiać jako harce pogrobowców komunizmu.
Zresztą odnoszę często wrażenie, że te różne stowarzyszenia i ugrupowania niosące na sztandarach hasła antyklerykalne bardziej ośmieszają ważną ideę rozdziału Państwa i Kościoła niż jej pomagają. Same nazwy typu Antyklerykalna Partia Postępu RACJA budzą drwinę i klasyfikują antyklerykałów jako ludzi niepoważnych, swego rodzaju dziwolągi.
Aby idea rozdziału Państwa i Kościoła mogła być wcielona w życie musi za nią stać siła mająca całościową wizję rozwoju Polski a nie jedynie antyklerykalne hasła. Laickość powinna realizować się niejako w tle przeobrażeń w kraju.
Autor: waldmarc Dodano: 22-05-2006
irek - obrona ge. W.Jaruzelskiego
Obrona generała W.Jaruzelskiego jest niezwykle istotna z pobudek również etycznych. Przez 45 lat Polska Ludowa była w większym czy mniejszym stopniu akceptowana przez znaczną część społeczeństwa. Po zniszczeniu Polski Ludowej władzę przejęli ludzie prawicy (lewicy brak), którzy z generała W.Jaruzelskiego uczynili wygodnego (nie może się bronić) kozła ofiarnego, na którego mogą zrzucić odpowiedzialność za całe istniejące zło a przede wszystkim dowartościować swoje niskie ego. W ten sposób ludzie prawicy leczą swą chorą psychikę. Racjonaliści i humaniści nie powinni się godzić na poniżanie gen.W.Jaruzelskiego, patrioty, żołnierza, Polaka. Poglądy polityczne nie mają tu nic do rzeczy, liczy się kultura, etyka, uczciwość.
Autor: irek Dodano: 08-03-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365