Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
197.703.267 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 777 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wierzymy mediom. Media "zakręcają się na prawo". Prezenterzy i dziennikarze widocznie mają jeszcze usta pełne wadowickich kremówek, dlatego nie stać ich na obiektywizm i prawdę."

Dodaj swój komentarz…
luxforos (Stanisław Pietrzyk) - Wszystkiemu winna masoneria
Gdyby ludzie nie chodzili do szkół, gdyby wiedza nie docierała nigdzie (a co dopiero pod strzechy) , byłoby dobrze. Ale zachciało się komuchom, masonom i innym antychrystom wiedzę rozpowszechniać! I stado uświadamiać! Koniec świata. Chołota ma gadać co komu budować? I za co? Płać gościu podatki bo to twój za....y obowiązek! I g...o masz do gadania na co twoje piniendzory pójdą! Spiepszaj dziadu! Teraz k...a my! Pomijając fakt, że preambuła do obecnej konstytucji jest "cośkolwiek nie taka jak trzeba", należy zauważyć, że sprawujący rządy (nie z mojego wyboru) w d...e mają i konstytucję i takich jak ja. A ja mam w d...e takich jak oni! Czas wreszcie zrobić z idiotami porządek! Mam dość kościołów, pomników wiadomo kogo, ulic, placów itp., itd.,. Mam dość kretyństw! Ten naród, choć pełen twórców kultury, nauki, pełen wartości humanistycznych - i ogólnie pełen normalnych ludzi - jest normalnie nienormalny! Jeśli "wybrańcy" mają naginać prawo, konstruować jakieś prawne wygibasy by uzyskać to, co się pazernym chierarchom Krk podoba - to ja wy........m z tego katolickiego zadupia. Mieszko I dokumentem "Dagome judex" oddał w lenno ten kraj. Może on miał w tym interes. Ale Ja?
Autor: luxforos (Stanisław Pietrzyk) Dodano: 22-02-2007
Reklama
JHVH - no i co?
no i co, ze sobie budują? niech budują nawet piramidy opatrznosci bozej, nie tylko świątynie. środki finansowe zabezpieczone w budżecie na inwestycję, nie zabezpieczyły się same - ktoś to zrobił, a tych ktosiów wybrano w demokratycznych wyborach. problem polega na tym, że jezeli uzna się demokratyczny głos za sprzeczny z prawem, to kiszka z demokracją.

osobiscie uwazam, ze skoro ludzie chca budowac, to niech budują. chcą przeznaczać forse na cegły zamiast na lekarstwa dla biednych i chorych, to niech przeznaczają.

żebby cokolwiek zmienić w tym kraju, to najpierw trzeba pozytywistycznie wykształcic społeczeństwo, bo można przytaczać nieskonczona ilośc racjonalnych argumentów, ale jezeli nie istenieje coś takiego, co okresla się mianem "rozumu krytycznego", to żaden taki argument nie bedzie w stanie przeciwstawić sie jakiejkowliek ideologii. wszelkie pojedynki miedzy wiara i rozumem w społeczeństwie, do którego "czucie i wiara więcej mówi niż szkiełko i oko mędrca", będą rozstrzygane na rzecz irracjonalizmu, w jakiejkolwiek postaci.
Autor: JHVH Dodano: 22-02-2007
Tomek - Dotacja niezgodna z ustawą zasadniczą
Trudno nie zgodzić się z autorem felietonu gdyż jak słusznie zauważył finansowanie obiektów sakralnych jest sprzeczne z ustawą zasadniczą(Konstytucja RP z 1997r.) oraz z podpisanym Konkordatem który w sposób wyraźny obrazuje rozdział państwa od Kościoła. Pozatym kłóci się to z konstytucyjną zasadą równości, bo czy wyznawców innych religii rząd obdarza takimi przywilejami jak katolików? pytanie tak jasne że aż retoryczne. Miejmy nadzieję że Trybunał Konstytucyjny na złożony wniosek lewicy wypowie się w tej sprawie dosyć szybko i obali mit koalicji rządowej o rzekomej dotacji na ochronę dziedzictwa narodowego i kultury(świątynia jeśli powstanie ma szansę stać się zabytkiem ale za kilkaset lat a nie jak to chcą pomysłodawcy z chwilą powstania). pozdrowienia dla autora tekstu.
Autor: Tomek Dodano: 24-02-2007
Wladyslaw BARYLO - PSR o Swiatyni Opatrznosci Bozej
Dzien dobry,

Ja jako czlowiek kosciola spelniajacy posługę na parafii francuskiej, jestem również przeciwny budowie tej świątyni za panstwowe pieniadze, a tym bardziej pochodzących z funduszu ubezbieczen, który za kilka lat będzie w olbrzymim deficycie. We, Francji taka manifestacja pychy jest nie do pomyslenia. Owszem, mówiło się o budowie kilku skromnych obiektow dla muzułmanów, ale tylko pod katem kontroli pieniędzy pochodzących od islamskich radykalistow (czytaj terorytsow), ale to nie będą swiatynie przepychu lecz skromne "mosquée". Dzieki temu, jako tako, francuski islam jest pod kontrola.

Dla mnie to jest prawdziwy skandal. Do jakich czasow się cofamy? Ci, którzy wpadli na tak "wspanialy" pomysl tej budowy nie znaja Ewangelii ani Biblii.

Jestem gotow podpisac się pod tym listem.

Wladyslaw BARYLO
Autor: Wladyslaw BARYLO Dodano: 06-03-2007
Wojtek
Po prostu skandal. Cofamy się do średniowiecza. Chociaż wspomniany Mieszko I miał przynajmniej jakiś konkretny cel w powierzaniu papiestwu pod opiekę własnego państwa. Tu natomiast mamy do czynienia z perfidnym przejawem dewocji i naruszaniem tego, co zapisano w konstytucji. Sam wychowałem się w rodzinie katolickiej, praktykuję. Jeśli patrzeć na to przez pryzmat wiary to chyba lepiej w oczach Boga wyglądałaby sytuacja w której banda zacofanych idiotów poczyta Biblię i zrozumie zasady tego, w co wierzą.
Autor: Wojtek Dodano: 06-03-2007
anonim - 40 mln
Nie rozumiem tego kraju zakłamani chrześcijanie po chuj komu świątynia żeby mieć lepsze miejsce w niebie i co na ty zyskacie nie lepiej te 40 mln przeznaczyć na głodujących skurwysyny !!!!!!!!???????? Palić kościoły
Autor: anonim Dodano: 19-11-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365