Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
189.317.299 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29036 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 208 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi: strach i interes."
Komentarze do strony Klęska w KK

Dodaj swój komentarz…
Cieślański
Zajebiste.
Autor: Cieślański Dodano: 07-05-2007
Reklama
Andrzej Koraszewski - boski
Nawet ateista ma czasem ochotę użycia przymiotnika "boski" (w tym przypadku tekst).
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 07-05-2007
Maria R. - Idźcie i rozmnażajcie się
Polecenie było jasne: Idźcie i rozmnażajcie się. Zaludniajcie Ziemię i czyńcie ją sobie poddaną. I została zaludniona, poddana i ciągle jest eksploatowana do granic jej możliwości regeneracji. I co dalej? Czy czeka nas reglamentacja płodzenia potomstwa? Chińczycy już to zrobili i należałoby im za to dziękować. A sprawa nie będzie łatwa: bo niby dlaczego moje plemię ma się zmniejszać a sąsiednie ma rosnąć? Dlaczego czarnoskórych ma być więcej niż białych? Nie jesteśmy, nie chcemy być rasistami, ale niech no tylko ktoś rozpali pod tym kotłem...
Autor: Maria R. Dodano: 08-05-2007
luxforos (Stanisław Pietrzyk) - Bez
Jaja jak berety z sierści (wełną zwanej) kóz angorskich. Humor z górnej półki. Pozdrawiam autorkę
Autor: luxforos (Stanisław Pietrzyk) Dodano: 09-05-2007
mc murphy - Do pani Marii R.
"Polecenie było jasne: Idźcie i rozmnażajcie się. Zaludniajcie Ziemię i czyńcie ją sobie poddaną."
Ja takiego polecenia nie słyszałem, mimo to wiem że muszę się rozmnażać i zwiększać liczbę osobników mojej rasy. Nikt mnie nigdy do tego nie namawiał. To zostało zapisane w kodzie genetycznym każdego organizmu żywego. Im lepiej poznaję swoje zachowania, tym bardziej jestem przerażony. Powiem Wam coś, chyba lepiej żyć w słodkiej nieświadomości.
Autor: mc murphy Dodano: 09-05-2007
kobieta - ukrzyzowanie Ziemii
Gratuluje, artykul wspanialy i wielowymiarowy. Analizujac go z perspektywy zniszczenia Ziemi przez opisane w artykule gatunki zblizamy sie wolno ku finalowi, a wiec zlozeniu siebie w ofierze. Krolicze naukowe autorytety glosza Prawde jak Kasandra, zeby zaprzestac kroliczego rozmnazania sie natychmiast - dotyczy wszystkich kroliczych kolorow, wyrugowac wszystkie religie mowiace czynce sobie Ziemie poddana, bo za 50-lat zginie wszelka roznorodnosc form zycia pozostanie tylko ten dziki kroliczy i lisi gatunek jako ostatni. Rytual zlozenia ofiary przez wskakiwanie do garnka, zeby byc potrawka dla wlasnego gatunku stanie sie zjawiskiem realnym. A Rozum dalej spi.
Pozdrawiam Autorke.
Autor: kobieta Dodano: 10-05-2007
youzwiak - Rewelacja :D
Zazwyczaj nie czytam tego typu tekstów ale tak długo "wisiał" na samej górze na Racjonaliście, że się skusiłem i zdecydowanie nie żałuję ;D Świetny.
Autor: youzwiak Dodano: 10-05-2007
Narsil - Kościuszko
Artykuł genialny. Aczkolwiek mam małe wątpliwości co do porównania z Kościuszko. W książce Francica poświęconej właśnie Kościuszce czytamy, że nie był on katolikiem, a wręcz przeciwnie był racjonalistą, deistą, przeciwnikiem Kościoła Katolickiego.
Autor: Narsil Dodano: 12-05-2007
ellubis - odp. na kom(pl.) :)   1 na 1
odpowiedź na komentarze:

> Cieślański:  Zajebiste. Andrzej Koraszewski: boski (w tym przypadku tekst). luxforos (Stanisław Pietrzyk): Jaja jak berety. Humor z górnej półki. kobieta: Gratuluje, artykul wspanialy i wielowymiarowy. youzwiak: Rewelacja. Świetny. Narsil: Artykuł genialny.

Gdy pisałam ten tekst, o królikach, lisach i innych zwierzątkach, sama uśmiałam się jak norka, teraz, po takich komplementach, czuję się sama jak król zwierząt, lew (żeby nie było, bo ktoś mógłby pomylić króla z królikiem ;)).

pozdrawiam i dziękuję :)
Autor: ellubis Dodano: 12-05-2007
ellubis - odp. na kom. c.d.   2 na 2
odpowiedź na komentarze:

> Maria R.: I co dalej? Czy czeka nas reglamentacja płodzenia potomstwa? kobieta - ukrzyzowanie Ziemii: autorytety glosza Prawde jak Kasandra, zeby zaprzestac kroliczego rozmnazania sie natychmiast. A Rozum dalej spi.

witam Panie, miałam kiedyś to szczęście, że zadałam pytanie o przyszłość naszej planety jednemu z najwnikliwszych futurologów wszech czasów, Stanisławowi Lemowi, a Lem jak to Lem, najpierw powiedział uczciwie, że na temat przyszłości nie wie nic, bo wiedzieć nie może, po czym, po namyśle, napisał odpowiedź pod tytułem "Sexwars", oto kwintesencja: kraje wysoko cywilizowane a słabo rozmnażające się będą wysyłały nad tereny rozpasanej prokreacji chmury broni entomologicznej*, czyli owadów (lub maleńkich robocików owadopodobnych) tak zaprogramowanych, że ich ugryzienie będzie miało działanie antykoncepcyjne (nawiasem, króliki w Australii infekuje się wirusami posiadającymi taką właściwość, w tym samym duchu karmi się gołębie w Wenecji).

mimo to miłego weekendu :)

*broń ABC to betka wobec broni E, to już mój komentarz ;(
Autor: ellubis Dodano: 12-05-2007
ellubis - odp. z Kościuszką w tle   1 na 1
odpowiedź na komentarz z Kościuszką w tle:

> Narsil - Kościuszko: mam małe wątpliwości co do porównania z Kościuszko. W książce Francica poświęconej właśnie Kościuszce czytamy, że nie był on katolikiem, a wręcz przeciwnie był racjonalistą, deistą, przeciwnikiem Kościoła Katolickiego.

witam P.ą/a Narsil,

nie wiedziałam, że Kościuszko był przeciwnikiem KK, to cenna skądinąd wiadomość, zakonotowuję ją sobie, może się przydać :), ja miałam jednakowoż tylko tyle na myśli, że góry bobków mają prawie tyle samo wysokości co najwyższa góra w Krainie Królików oraz że króliki - królikocentrycznie jak to one, czyli jak każdy gatunek - uważają Kościuszkę za swojego Superkrólika ;)

pozdrawiam i cieszę się z komentarza :)
Autor: ellubis Dodano: 12-05-2007
Stefan - super
Nic dodac nic ujac po prostu swietny tekst. Metaforyka jest genialna co sprawia, ze czyta sie go z zainteresowaniem.
Autor: Stefan Dodano: 19-05-2007
Narsil - odp. do ellubis
Zgadzam się z Panią. Króliczki potrafią zrobić wszystko, by postawić na swoim. Raz Kościuszko, potem już Einstein (wczoraj na katoschizie ksiądz próbował mi wcisnąć, że Einstein też był katolikiem :D)
Pozdrawiam ;)
Autor: Narsil Dodano: 09-06-2007
Ray - Super!!!
Dawno sie tak nie uśmiałem. :) Dziękuję.
Autor: Ray Dodano: 24-09-2008
MareKaczmarek
Wyśmienita Groteska
Autor: MareKaczmarek  Dodano: 18-03-2009
MacPsyk - świetne
Tekst, jak rzecze Andrzej, boski. Rozumiem, że lisy nie przejmowały się zbytnio króliczą mitologią, kosmogonią, eschatologią i teologią? Co nie znaczy, że była ona bez znaczenia. Wprowadzić parę listów do Najwyższej Rady Króliczej żeby króliki robiły to czego chcą lisy - to dopiero sztuka.
Autor: MacPsyk Dodano: 06-09-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365