Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
154.048.505 wizyt
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7298 tekstów. Zajęłyby one 28799 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2727 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Wspólnie żywione wątpliwe domniemania bywają podtrzymywane przez całe lata lub nawet stulecia tylko dlatego, że każdy zakłada, iż ktoś inny zna jakieś dobre powody, aby ich nie kwestionować, więc nikt nie ośmiela się tego uczynić.
Komentarze do strony Klęska w KK

Dodaj swój komentarz…
Cieślański
Zajebiste.
Autor: Cieślański Dodano: 07-05-2007
Reklama
Andrzej Koraszewski - boski
Nawet ateista ma czasem ochotę użycia przymiotnika "boski" (w tym przypadku tekst).
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 07-05-2007
Maria R. - Idźcie i rozmnażajcie się
Polecenie było jasne: Idźcie i rozmnażajcie się. Zaludniajcie Ziemię i czyńcie ją sobie poddaną. I została zaludniona, poddana i ciągle jest eksploatowana do granic jej możliwości regeneracji. I co dalej? Czy czeka nas reglamentacja płodzenia potomstwa? Chińczycy już to zrobili i należałoby im za to dziękować. A sprawa nie będzie łatwa: bo niby dlaczego moje plemię ma się zmniejszać a sąsiednie ma rosnąć? Dlaczego czarnoskórych ma być więcej niż białych? Nie jesteśmy, nie chcemy być rasistami, ale niech no tylko ktoś rozpali pod tym kotłem...
Autor: Maria R. Dodano: 08-05-2007
luxforos (Stanisław Pietrzyk) - Bez
Jaja jak berety z sierści (wełną zwanej) kóz angorskich. Humor z górnej półki. Pozdrawiam autorkę
Autor: luxforos (Stanisław Pietrzyk) Dodano: 09-05-2007
mc murphy - Do pani Marii R.
"Polecenie było jasne: Idźcie i rozmnażajcie się. Zaludniajcie Ziemię i czyńcie ją sobie poddaną."
Ja takiego polecenia nie słyszałem, mimo to wiem że muszę się rozmnażać i zwiększać liczbę osobników mojej rasy. Nikt mnie nigdy do tego nie namawiał. To zostało zapisane w kodzie genetycznym każdego organizmu żywego. Im lepiej poznaję swoje zachowania, tym bardziej jestem przerażony. Powiem Wam coś, chyba lepiej żyć w słodkiej nieświadomości.
Autor: mc murphy Dodano: 09-05-2007
kobieta - ukrzyzowanie Ziemii
Gratuluje, artykul wspanialy i wielowymiarowy. Analizujac go z perspektywy zniszczenia Ziemi przez opisane w artykule gatunki zblizamy sie wolno ku finalowi, a wiec zlozeniu siebie w ofierze. Krolicze naukowe autorytety glosza Prawde jak Kasandra, zeby zaprzestac kroliczego rozmnazania sie natychmiast - dotyczy wszystkich kroliczych kolorow, wyrugowac wszystkie religie mowiace czynce sobie Ziemie poddana, bo za 50-lat zginie wszelka roznorodnosc form zycia pozostanie tylko ten dziki kroliczy i lisi gatunek jako ostatni. Rytual zlozenia ofiary przez wskakiwanie do garnka, zeby byc potrawka dla wlasnego gatunku stanie sie zjawiskiem realnym. A Rozum dalej spi.
Pozdrawiam Autorke.
Autor: kobieta Dodano: 10-05-2007
youzwiak - Rewelacja :D
Zazwyczaj nie czytam tego typu tekstów ale tak długo "wisiał" na samej górze na Racjonaliście, że się skusiłem i zdecydowanie nie żałuję ;D Świetny.
Autor: youzwiak Dodano: 10-05-2007
Narsil - Kościuszko
Artykuł genialny. Aczkolwiek mam małe wątpliwości co do porównania z Kościuszko. W książce Francica poświęconej właśnie Kościuszce czytamy, że nie był on katolikiem, a wręcz przeciwnie był racjonalistą, deistą, przeciwnikiem Kościoła Katolickiego.
Autor: Narsil Dodano: 12-05-2007
ellubis - odp. na kom(pl.) :)   1 na 1
odpowiedź na komentarze:

> Cieślański:  Zajebiste. Andrzej Koraszewski: boski (w tym przypadku tekst). luxforos (Stanisław Pietrzyk): Jaja jak berety. Humor z górnej półki. kobieta: Gratuluje, artykul wspanialy i wielowymiarowy. youzwiak: Rewelacja. Świetny. Narsil: Artykuł genialny.

Gdy pisałam ten tekst, o królikach, lisach i innych zwierzątkach, sama uśmiałam się jak norka, teraz, po takich komplementach, czuję się sama jak król zwierząt, lew (żeby nie było, bo ktoś mógłby pomylić króla z królikiem ;)).

pozdrawiam i dziękuję :)
Autor: ellubis Dodano: 12-05-2007
ellubis - odp. na kom. c.d.   2 na 2
odpowiedź na komentarze:

> Maria R.: I co dalej? Czy czeka nas reglamentacja płodzenia potomstwa? kobieta - ukrzyzowanie Ziemii: autorytety glosza Prawde jak Kasandra, zeby zaprzestac kroliczego rozmnazania sie natychmiast. A Rozum dalej spi.

witam Panie, miałam kiedyś to szczęście, że zadałam pytanie o przyszłość naszej planety jednemu z najwnikliwszych futurologów wszech czasów, Stanisławowi Lemowi, a Lem jak to Lem, najpierw powiedział uczciwie, że na temat przyszłości nie wie nic, bo wiedzieć nie może, po czym, po namyśle, napisał odpowiedź pod tytułem "Sexwars", oto kwintesencja: kraje wysoko cywilizowane a słabo rozmnażające się będą wysyłały nad tereny rozpasanej prokreacji chmury broni entomologicznej*, czyli owadów (lub maleńkich robocików owadopodobnych) tak zaprogramowanych, że ich ugryzienie będzie miało działanie antykoncepcyjne (nawiasem, króliki w Australii infekuje się wirusami posiadającymi taką właściwość, w tym samym duchu karmi się gołębie w Wenecji).

mimo to miłego weekendu :)

*broń ABC to betka wobec broni E, to już mój komentarz ;(
Autor: ellubis Dodano: 12-05-2007
ellubis - odp. z Kościuszką w tle   1 na 1
odpowiedź na komentarz z Kościuszką w tle:

> Narsil - Kościuszko: mam małe wątpliwości co do porównania z Kościuszko. W książce Francica poświęconej właśnie Kościuszce czytamy, że nie był on katolikiem, a wręcz przeciwnie był racjonalistą, deistą, przeciwnikiem Kościoła Katolickiego.

witam P.ą/a Narsil,

nie wiedziałam, że Kościuszko był przeciwnikiem KK, to cenna skądinąd wiadomość, zakonotowuję ją sobie, może się przydać :), ja miałam jednakowoż tylko tyle na myśli, że góry bobków mają prawie tyle samo wysokości co najwyższa góra w Krainie Królików oraz że króliki - królikocentrycznie jak to one, czyli jak każdy gatunek - uważają Kościuszkę za swojego Superkrólika ;)

pozdrawiam i cieszę się z komentarza :)
Autor: ellubis Dodano: 12-05-2007
Stefan - super
Nic dodac nic ujac po prostu swietny tekst. Metaforyka jest genialna co sprawia, ze czyta sie go z zainteresowaniem.
Autor: Stefan Dodano: 19-05-2007
Narsil - odp. do ellubis
Zgadzam się z Panią. Króliczki potrafią zrobić wszystko, by postawić na swoim. Raz Kościuszko, potem już Einstein (wczoraj na katoschizie ksiądz próbował mi wcisnąć, że Einstein też był katolikiem :D)
Pozdrawiam ;)
Autor: Narsil Dodano: 09-06-2007
Ray - Super!!!
Dawno sie tak nie uśmiałem. :) Dziękuję.
Autor: Ray Dodano: 24-09-2008
MareKaczmarek
Wyśmienita Groteska
Autor: MareKaczmarek  Dodano: 18-03-2009
MacPsyk - świetne
Tekst, jak rzecze Andrzej, boski. Rozumiem, że lisy nie przejmowały się zbytnio króliczą mitologią, kosmogonią, eschatologią i teologią? Co nie znaczy, że była ona bez znaczenia. Wprowadzić parę listów do Najwyższej Rady Króliczej żeby króliki robiły to czego chcą lisy - to dopiero sztuka.
Autor: MacPsyk Dodano: 06-09-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365