Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
168.779.166 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 974 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Religię możemy przyrównać do przewodnika, który prowadzi ślepego - chodzi bowiem tylko o to, aby ślepy doszedł do celu, a nie o to, aby wszystko widział."
Komentarze do strony Maryja, Papież i Rydzyk

Dodaj swój komentarz…
Rotor - Maryja, Papież, Rydzyk i Polak Normalny   2 na 2
- Nie jest prawdziwym i racjonalnym nazywanie Kościoła papieskiego w Polsce: Kościołem polskim.
- Nie jest prawdziwym istnienie w Toruniu radia matki Jezusa Marii? - a jedynie biznesu pana "ojca" Rydzyka i jego intelektowi podobnych gałganów i ich niebożąt, w firmie pod tytułem "Radio Maryja".
Autor: Rotor Dodano: 20-10-2007
Reklama
kluno - Przeciw silom szatana
Radio Maryja trzyma sie dobrze i bedzie tak dopuki nie umra jego sluchacze. Zakompleksieni starsi i biedni zwykle ludzie ktorzy uwazaja ze zlej sytuacji kraju sa winni zydzi, masoni, ue itp., bo przeciez temu co dzieje sie w kraju(a dzieja sie straszne rzeczy) nie moga byc winni polacy-katolicy.
Ojciec Rydzyk znalazl odpowiedni target dla swych mediow, a propagandowe dzialania jego imperium jeszcze wzmacniaja przekonania sluchaczy.
Ta starsza, wiazaca ledwo koniec z koncem odrzucona przez spoleczenstwo osoba dowatosciowuje sie przez przynaleznosc do super elity Prwdziwych Polakow- posiadajacych jedynie prawdziwa wiedze.
Ataki innych mediow, ludzi na RM jeszcze wzmacniaja zwolennikow Rydzyka, ktorzy jednocza sie przeciwko silom szatana.
Ojciec Rydzyk daje gotowe odpowiedzi na kazde pytania, nie trzeba wielkiego wysilku intelektualnego, nie ma zadnych watpliwosci swiat staje jasny.
Autor: kluno Dodano: 20-10-2007
Goliasz - Maryja, Papież i Rydzyk
Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, by nie było sposobu na Pana
Rydzyka i jego imperium. Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, że
nie można było w sposób humanitarny rozwiązać problemu Betanek.
Do wielu rzeczy dokonanych przez Kościół nie mam przekonania. Opie
rająć się właśnie o chrześcijańskie wartości i nauczanie Jana Pawła
II. Duchowni Kościoła Katolickiego w Polsce nie mogąc i nie umiejąc
osiągnąć władztwa dusz, zabiegają o władztwo fizyczne. Średniowie
cze! Dość ! Bo powiem za dużo, a nie chcę nikogo urazić.
Autor: Goliasz Dodano: 20-10-2007
Wojtek
"Radio Maryja trzyma sie dobrze i bedzie tak dopuki nie umra jego sluchacze. Zakompleksieni starsi i biedni zwykle ludzie... Ta starsza, wiazaca ledwo koniec z koncem odrzucona przez spoleczenstwo osoba dowatosciowuje sie przez przynaleznosc do super elity Prwdziwych Polakow"
No i tu właśnie jest pies pogrzebany, problem w tym, że taki jest szacunek w naszym kraju do siwizny starca. Jakby nasze media dawały dojść do głosu ludziom starszym, zaczęły się interesować osobami spychanymi na margines społeczny z racji warunków w jakich żyją (osoby niepełnosprawne chociażby) to wiele humanoidów o ptasim móżdżku (do których zaliczam autora powyższego cytatu) może nabraliby trochę mądrości życiowej, choć to ostatnie to chyba nadmiar optymizmu z mojej strony. A słuchacze radia Maryja znaleźliby w końcu jakąś alternatywę. Bo problem w tym, że innej alternatywy jak na razie nie ma, media serwują nam taka papke intelektualną, że aż mdło się robi, jak po włączeniu szklanego ekranu widzi się Kubę Wojewódzkiego czy innych, wylansowanych pajaców a la Big Brother. Za komuny program w telewizji prezentował przynajmniej jakis poziom, i człowiek na emeryturze miał w najgorszym przypadku dach nad głową i w
Autor: Wojtek Dodano: 20-10-2007
Tomasz Dec - Tylko skojarzenia..
Czytając artykuł p. Agnieszki - zwłaszcza zdanie: "Problem Radia Maryja w ostatnich miesiącach stał się tak dokuczliwy, że media włoskie przed nadchodzącymi wyborami zdecydowały się poświęcić mu wiele uwagi" - miałem nieodparte skojarzenia (przywołujące rzecz jasna uśmiech politowania) dotyczące naszego Bronisława "Jamajki" Komorowskiego.
Oczywiście, że o. Rydzyk posługuje się manipulacją, podobnie jak zdecydowana większość mediów w Polsce (i na świecie pewnie). Nawiasem mówiąc - manipulacje u Rydzyka nie są tak wyrafinowane jak w innych mediach...A skoro nawet szanowna autorka nie szczędzi nam takich metod w swojej publicystyce (vide "cytat" z Rydzyka dotyczący pary prezydenckiej...), to dlaczego miałbym uważać jakiegoś Pasquala Belmonte za wzór dziennikarskiej rzetelności?
Autor: Tomasz Dec Dodano: 21-10-2007
waldmarc
>manipulacje u Rydzyka nie są tak wyrafinowane jak w innych mediach...

Manipulacje u Rydzyka rzeczywiście nie są wyrafinowane. To po prostu ordynarna prymitywna propaganda nastawiona na wyzwolenie jak najniższych instynktów u niezbyt wyszukanych odbiorców.
Autor: waldmarc Dodano: 21-10-2007
kluno - do Wojtka
Ja nie chcialem obrazac ogolu starszych ludzi. Ja pisalem o tym dlaczego starsi ludzie sa podatni na RM. Mozna powiedziec ze Ojciec Rydzyk nie ma szacunku dla starszych ludzi bo zamiast ich oswiecac uwstecznia.
Inne media nie sa zainteresowane starszymi ludzmi bo we wspolczesnym spoleczenstwie panuje kult mlodosci, czasy w ktorych starszyzna cieszyla sie wielkim powazaniem juz minely co spowodowane jest nie spotykanym w dziejach ludzkosci rozwojem technicznym i szybkymi zmianami spolecznymi.
Paradoksalnie liczba ludzi strszych w rozwinietych spoleczenstwach
rosnie i tu nalezy upatrywac szans na zainteresowanie sie losem ludzi starszych.
Co do tej wspanialej komuny to dzieki niej m.in. osoby w podeszlym wieku sa w takiej sytuacji a nie innej, gdyby byli tak zamozni jak np. w niemczech to RM by nie mialo u nich takiego poklasku.
Autor: kluno Dodano: 21-10-2007
Rafał Maszkowski - nieścisłości   1 na 1
Artykuł w "Limes" zawiera różne nieścisłości, nie cytowane przez autorkę streszczenia: np. nakład "NDz" 250 tys. (w rzeczywistości raczej dużo mniejszy, a w ogóle tajny), liczbę członków Rodziny Radia M. - 6 milionow - tu zależy czego ma ta liczba dotyczyć, ale nawet przy najszerszej dfinicji trudno się doliczyć więcej niż kilkuset tysięcy.

Większa nieścisłość to przypisane JP II tylko jedenj wypowiedzi do wyznawców o. Rydzyka. Papież wypowiadał się wiele razy przy okazji zjazdów RRM w Watykanie w latach 1994-97. W roku 1997 można się dopatrzeć pewnych akcentów, których nie było wcześniej, ale raczej domyślamy się wnich krytyki niż ją gdzieś widzimy. Ani papież, ani biskupi nigdy nie poddali działalności o. Rydzyka osądowi moralnemu. Owszem, w różnych latach zdarzały się uwagi o tym, że rozbija jedność albo, jak ostatnio, że przejmuje rząd dusz. Również w 1997 r. Navarro Valls odciął się od korespondencji z Watykanu nadawanych przez o. Hejmo dla Radia Maryja. O RM papież wspomniał w czasie swojej wizyty w Polsce w 1999 r., tym razem bardzo krótko i tylko trzy razy wymieniając to radio, ale o innych rozgłośniał wspomniał bez wymieniania nazw. Działo się to w Toruniu, w którym papież
Autor: Rafał Maszkowski Dodano: 23-10-2007
KRYSTYNA - nieracjonalni
JESZCZE PÓŁ ROKU TEMU BYŁAM NIECHĘTNA RADIU MARYJA.OD PÓŁ ROKU SŁUCHAM RADIA O RÓŻNYCH PORACH DNIA I ANI RAZU NIE SŁYSZAŁAM TAM WYPOWIEDZI ANTYSEMICKICH ZE STRONY PROWADZĄCYCH AUDYCJE,WSZELKIE PRZEJAWY ANTYEMITYZMU LUB OBRAŻANIA POLITYKÓW ZE STRONY DZWONIĄCYCH RADIOSŁUCHACZY SĄ OSTRO NAPOMINANE I UCINANE PRZEZ PROWADZĄCYCH.RADIO PROPAGUJE PATRIOTYZM,PIĘKNĄ MUZYKĘ I EWANGELIZUJE.CZY TO HAŃBA?
CO DO POLITYKI TO PRZYPOMINAM,ŻE KSIĘŻĄ TEŻ SĄ OBYWATELAMI TEGO KRAJU I MAJĄ PRAWO WYPOWIADAĆ SIĘ W TEJ KWESTI.A NAWET MAJĄ OBOWIĄZEK PRZYPOMINAĆ POLITYKOM,ŻE GRZECHEM JEST KRZYWDZENIE UBOGICH.RADZĘ WIĘC POSŁUCHAĆ RADIA  A NIE JAK PAPUŻKI POWTARZAĆ BREDNIE O ANTYSEMITYZMIE.
Z PANEM BOGIEM.KRYSTYNA
Autor: KRYSTYNA Dodano: 10-03-2010
JanPawełDrugi  -1 na 1
Od jakiegoś czasu zacząłem słuchać Radia Maryja i muszę stwierdzić, że to jedno z niewielu rozgłośni, gdzie można usłyszeć prawdę o sytuacji w kraju. Nie ma tej obłudy i zakłamania, jaka bije, chociażby z tvn-u. Niestety, ale większość udzielających się na tym portalu, już ma nieodwracalnie, wyprany móżdżek, przez kłamliwe media i dlatego powtarzają jak papużki.
Autor: JanPawełDrugi  Dodano: 19-03-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365