Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
168.759.860 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 972 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wierzymy mediom. Media "zakręcają się na prawo". Prezenterzy i dziennikarze widocznie mają jeszcze usta pełne wadowickich kremówek, dlatego nie stać ich na obiektywizm i prawdę."
Komentarze do strony Kraków racjonalistyczny

Dodaj swój komentarz…
irek - "Tak trzymać!"
Witam Panie Mariuszu. To co Państwo robicie trzeba czynić bez napięć, bez egzaltacji, na luzie, aby nie popełniać błędów wynikających z emocji i pośpiechu. Zazdroszczę Państwu wolności i odwagi. Jestem katolikiem i już się nie wyrzeknę swej przynależności (umrę z ceremonią katolicką – zresztą piękną), lecz całym „sercem i umysłem” jestem z Wami. Nie dlatego abym krytykował czy tym bardziej potępiał moją religię, lecz dlatego, że Państwo dowartościowujecie rozum (Rozum). I humanizm. I empatię. I odwagę. Nie muszę uzasadniać, że u nas rozum (Rozum) – mimo nieustannego i pozornego (tak mi się wydaje) podkreślania jego wagi przez intelektualistów katolickich oraz poruszania tego tematu przez najwyższych przedstawicieli Kościoła (patrz np. encyklika Jana Pawła II „Fides et Ratio”) – praktycznie nie ma żadnego znaczenia, jest z trudem tolerowanym „balastem”, lub odsuwanym na „margines” kłopotem. Następna sprawa to zaproponowane przez Państwo dwa priorytetowe projekty, którymi chcecie się w najbliższym czasie zajmować: „etyczny” i „ceremonialny̶
Autor: irek Dodano: 19-11-2007
Reklama
irek - Tak trzymać!
Witam Panie Mariuszu. To co Państwo robicie trzeba czynić bez napięć, bez egzaltacji, na luzie, aby nie popełniać błędów wynikających z emocji i pośpiechu. Zazdroszczę Państwu wolności i odwagi. Jestem katolikiem i już się nie wyrzeknę swej przynależności (umrę z ceremonią katolicką – zresztą piękną), lecz całym „sercem i umysłem” jestem z Wami. Nie dlatego abym krytykował czy tym bardziej potępiał moją religię, lecz dlatego, że Państwo dowartościowujecie rozum (Rozum). I humanizm. I empatię. I odwagę. Nie muszę uzasadniać, że u nas rozum (Rozum) – mimo nieustannego podkreślania jego wagi przez intelektualistów katolickich – praktycznie nie ma żadnego znaczenia, jest z trudem tolerowanym „balastem”. Następna sprawa to zaproponowane przez Państwo dwa priorytetowe projekty, którymi chcecie się w najbliższym czasie zajmować: „etyczny” i „ceremonialny”. Rzeczywiście, jest to kluczowa sprawa. Bez praktycznego wcielania w życie „postanowień” rozumu (Rozumu) niewiele można zdziałać. Życzę powodzenia. „Tak trzymać”! Pozdrawiam.
Autor: irek Dodano: 19-11-2007
kobieta - przeszlosc odpadla
Tworcami Stowarzyszenia Racjonalistow sa w wiekszosci mlodzi ludzie, ktorzy maja czyste serca i dlatego sile, zeby wypowiedziec prawdy historyczne o wladzy Kosciola i Panstwa na przestrzeni wiekow w Polsce. To dzieki Racjonalistom oderwala sie historyczna przeszlosc, wiec teraz mozna budowac nowoczesna terazniejszosc i przyszlosc. Moze, moze mlodziezy rosyjskiej tez wystarczy sil, by odslonic prawdy ich tragicznej historii i uwolnic kraj od przeszlosci, przylaczyc sie do wspolnoty ludow Europy, zaczac od nowa budowanie tozsamosci narodu, co zmieniloby europejska historie.
Racjonalisci zmieniajcie i tworzcie wspaniala nowa rzeczywistosc.
Pozdrawiam
Autor: kobieta Dodano: 19-11-2007
Jerzy - Dobrze, że tak się stało, ale...
spotkanie nie odbyło się przecież na ulicy, tylko według poprawnej polszczyzny: przy ulicy!
Autor: Jerzy Dodano: 21-11-2007
ratioasia - i w Krakowie...
I w Krakowie następuje przebudzenie, pojawia się potrzeba przełamania konformizmu,zgody na zawłaszczanie umysłów. Budzi się konserwatywny gród, który od pewnego czasu sprawia wrażenie głuchego i ślepego i gdy nowoczesny świat wsiada do statku kosmicznego, Kraków chce za wszelka cene podróżować furmanką.
Sukces wolnych umysłów z pewnością nie nastąpi szybko, ale warto krok po kroku realizować wyznaczone cele, choćby dla kolejnych pokoleń. Pomysł z pracą edukacyjną w zakresie etyki, religioznastwa, filozofii jest znakomity. Największą trudność sprawi z pewnością przekonanie dyrektorów szkół, którzy zwykle są ludżmi z nadania politycznego i nie sa zainteresowani sprzeciwem wobec norm narzucanych szkołom przez ideologiczne organy prowadzące. Może lepszym pomysłem byłoby tworzenie lub pomoc w tworzeniu szkół, które zamiast lekcji religii oferowałyby w/w zajęcia? To brak takich miejsc sprawia, że wielu rodziców wysyła dzieci na lekcje religii z obawy przed wykluczeniem ich ze środowiska rówieśników. Z lekcjami etyki jest tak, że nawet wówczas, gdy zgłosi sie kilkoro dzieci wyrazających chęć uczęszczania na tego rodzaju zajecia, dyrektorzy tłumaczą się trudnościami organizacyjnymi.
Autor: ratioasia Dodano: 22-11-2007
kobieta - instytucje
Czytajac Racjonaliste mam wrazenie, ze wiekszosc spoleczenstwa - niepodzielnych jednostek - nie ma problemow z wlaczeniem sie w nowoczesny proces rozwoju, z przyswojeniem nowych wzorcow myslenia. Natomiast sa to organizacje, ktore hamuja rozwoj. Po pierwsze dlatego, ze sa przestarzale, po drugie, ze nie sa zainteresowane wlaczeniem sie w proces rozwoju, albo po prostu nie potrafia. Chce przypomniec, ze czas klasztornych szkol to echo starego, mrocznego swiata, wiec najwyzszy czas zeby KK i inne instytucje zreformowaly sie same, bo tylko w ten sposob moga pomoc wlasnemu narodowi w tworzeniu aktualnej przyszlosci. Wspolczesni ludzie majacy za cel globalna wspolprace maja inne oczekiwania, magiczna moc tradycji stracila swoje dzialanie, stare auktorytety sa juz martwe, wiec po co walczyc z wiatrakami? Mlodzi ludzie, indywidualisci jak trzeba pracujacy w kolektywie, szybko sie zorganizuja i bez trudu wyeliminuja stary porzadek, to tylko kwestia czasu, czego im bardzo zycze.
Pozdrawiam
Autor: kobieta Dodano: 23-11-2007
Róża - krótko
Trzeba mi bliżej was poznać:> Kraków zapalił zielone światło dla racjonalisty. Pozytywnie. Pozdrawiam
Autor: Róża Dodano: 27-05-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365