Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.129.104 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3588 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Racjonalista musi wykształcić w sobie silny moduł krytyczny, skierowany nie tylko wobec cudzych poglądów, ale i własnych. Powinien niepokoić się ten, kto nigdy nie zmieniał, nie modyfikował ani nie obalał własnych poglądów, a jedynie cudze.
MA 

Dodaj swój komentarz…
osko
Chmm mi zawsze Japonia nie wydawała się krajem gdzie piętnuje się różnorodność, wręcz przeciwnie - wystarczy spojrzeć na japońskie teleturnieje, jakie dziwadła czasami tam występują. No ale może tp fałszywe wrażenie.
Autor: osko Dodano: 03-03-2008
Reklama
HannaW - To straszne!
Artykuł zrobił na mnie duże wrażenie. Wprost nie mogę uwierzyć... Co takiego jest w inności, odrębności, że inni się tego boją i usiłują zniszczyć!!!
Przecież to jest cudowne, że każdy jest inny!!!
Jak żywa stanęła przede mną Ania z Gdańska, która popełniła samobójstwo po tym, jak koledzy ją poniżyli w klasie. Odnoszę wrażenie, że nie jest to tylko japoński problem...
Autor: HannaW Dodano: 04-03-2008
Raróg - Trochę jak paradoks
Osobiście interesuje się japońską kulturą i chętnie zbieram na jej temat różne ciekawostki. Słyszałem wcześniej o wielu patologiach charakterystycznych dla tej kultury, takich jak Hikikomori (dążenie do patologicznej izolacji od otoczenia), Karoshi (śmierc z przepracowania) i wspomnianym w tym artykule Ijime, ale niespodziewałem się, że osiąga ono tak silne natężenie! Tępienie indywidualizmu bez wątpienia upośledza i wypacza kreatywnośc, ale spójrzmy na niektóre wytwory japońskiej myśli, które często ciężko opisac słowami. Np. podstawka pod doniczkę, która sprawia, że kielich kwiatu działa jak... głośnik, przez co otrzymujemy botaniczne radio! Zdaje sobie sprawę, że brzmi to jak jakaś popierdółka, ale czy znacie człowieka zachodu, który wymyśliłby coś podobnie osobliwego/szalonego? Obeznani z tematem gracze konsolowi z pewnością wiedzą jak bardzo wyróżniają się pośród innych gier niektóre japońskie produkcje, jak np. "Metal Gear Solid", "Ico" lub "Shadow of the Colossus". Jak to wyjaśnic? Może pielęgnują kreatywnośc i indywidualnośc introwertycznie, a jedynie zewnętrznie okazują chęc do asymilacji z otoczeniem? W każdym razie liczę na więcej ciekawych artykułów na temat Nipponu. :)
Autor: Raróg Dodano: 05-03-2008
Brzydulka
Nieszczególnie mnie dziwi jakoś to zjawisko.. (zwłaszcza w świetle wymienionych wyżej Hikkikomori i Karōshi. Chciałoby się powiedzieć - it's Japan itself :).
Autor: Brzydulka Dodano: 14-03-2008
knockout - niezrozumiale  -1 na 1
w wielu szkolach tak jest, w polsce tez, ja bylam wyodrebniona w gimnazjum ale nikt mi nic nie robil wystarczy sie postawic. nie wydaje mi sie zeby noszenie torby bylo powodem do samobojstwa a skoro japonskie dzieci sa wystarczajaco odwazne zeby sie zabic, czemu nie sa tak odwazne, zeby walnac przesladowce w pysk? chociaz moze jest to dla nich trudne, skoro od malego ich osobowosc jest tlamszona i odmozdzana, zeby przypadkiem cos z niej nie zakwitlo. niezrozumiale
Autor: knockout Dodano: 06-12-2008
katolik - jak to
to nie katolicyzm jest temu winny ?
Autor: katolik Dodano: 02-02-2010
Dzwonnik z Dzwonnicy - Konnichiwa
Czyli 7% uczniów w Japonskich szkołach to lizusy.
Autor: Dzwonnik z Dzwonnicy Dodano: 22-03-2010
alchymista
"głównym problemem japońskiej szkoły jest deptanie indywidualności uczniów i narzucanie im sztywnych norm zachowań.
Liczba kobiet, które podejmują pracę zawodową jest obecnie olbrzymia.
Możliwe, że w wyniku tego są one zbyt zmęczone i zestresowane, by
poświęcać czas swoim dzieciom". Skąd my to znamy?
Co prawda nie jestem racjonalistą, ale pozdrawiam autorów portalu - sporo tu ciekawych tekstów. Podlinkowałem tekst na stronie ifikles.wordpress.com. Mam nadzieję, że to nie zostanie uznane za reklamę. Pozdrawiam.
Autor: alchymista  Dodano: 06-12-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365