Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.050.069 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 157 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Nie czytaj chłopie nic, czego ci ksiądz do czytania nie poleci, boć lepiej ci bez książki i gazety wejść do królestwa niebieskiego, niż z książką i gazetą goreć w ogniu piekielnym.

Dodaj swój komentarz…
kobieta - kosciol-panstwo dzisiaj
Dziekuje Panu za ten piekny artykul. Postacie: Sören Kirkegaard i Jan Hus sa jak drogowskazy na kazdy przedzial czasowy, na kazdy wymiar geograficzny. Tekst pasuje jak ulal do rzeczywistosci polskiej XXI w. Co prawda Kk w Polsce nie sluzy panstwu, tylko walczy i konkuruje z nim, zawsze to robil, o zajecie jego pozycji. Ofiara tej walki jest nieswiadome spoleczenstwo. Kosciol juz dawno oddalil sie od Boga i slow NT, zajal sie soba i organizowaniem zycia panstwa -wlacznie z polityka zagraniczna - i jego obywateli przy pomocy roznych poganskich festynow, i fanatycznych krzykow na niepokornych wiernych.
Napewno filozof by sie ucieszyl gdyby zyl w naszych czasach, widzac, ze religie juz sie wyczerpaly, ze zniewolony lud zaczyna rozumiec, ze kazda cywilizowana jednostka sama tworzy wiedze o rzeczywistosci. Zaden krol, biskup, proboszcz, prezydent czy rektor nie stworzy komus rzeczywistosci. Uswiadomiony czlowiek -kobieta z mezczyzna-bedzie poszukiwac na wlasna reke wiedzy o rzeczywistosci, dotrze do drugiego czlowieka i uzna to za sens zycia, i tym aktem otworzy nowy wymiar egzystencji w ludzkim sercu, tak mi sie wydaje. Wzorce bedziemy czerpac cofajac sie do korzeni.
Pozdrawiam
Autor: kobieta Dodano: 22-03-2008
Reklama
anty-dogmatyk - dogmatyczny tekst
Twój tekst jest bardzo niekonkretny i dogmatyczny. Nie mylisz się we wszystkich nazwiskach, ale fakty z życia Kierkegaarda oraz jego filozofię podajesz nam jak dogmat. Jak decydujesz się zamieścić jakiś tekst, to zadbaj o przypisy. Wg mojej wiedzy cała krytyka Kościoła Kierkegaarda miała zupełnie inny charakter. Kierkegaardowi chodziło o to, by jednostka (indywiduum) nie gubiło się w ogólności społeczeństwa. Przez to chciał "wydobyć" ją z tłumu Kościoła, ale nie znaczy to, że ona ma z Nim zerwać.
Po drugie nic nie wspominał o tym, że Kościołowi zależy na pieniądzach (tzn. ja nic takiego nie przeczytałem, dlatego musisz podać przypis, skąd wziąłes takie dane). Kierkegaard na zbyt uduchowiony, by na takie pierdoły zwracać uwagę.
Proszę Cię, nie psuj nam mózgów, podając jakieś dogmaty. Proszę o większy krytycyzm w stosunku do swojej pracy.
Natomiast ja przepraszam za niekonkretność komentarza, ale to jest tylko komcio, więc mogę sobie pozwolić. Po za tym nie podaję mojego nazwiska i nie mam się czego wstydzić.
Autor: anty-dogmatyk Dodano: 18-02-2009
Stars - Great
Immerse yourself in the heart-pounding excitement of Basketball Stars, the ultimate online basketball experience. This game basketball-stars.io/ is a slam dunk for fans and newcomers alike, offering an adrenaline-fueled journey into the world of hoops. With realistic graphics and intuitive controls, Basketball Stars captures the essence of the sport, allowing players to dribble, shoot, and score in intense one-on-one duels. Whether you're a three-point sharpshooter or a dunking maestro, Basketball Stars is your court to showcase your skills and dominate the virtual basketball arena.
Autor: Stars  Dodano: 27-11-2023

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365