Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
166.426.049 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7332 tekstów. Zajęłyby one 28943 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 547 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś jest szczęśliwszy od niego.
Komentarze do strony Lista bluźnierstw

Dodaj swój komentarz…
Róża - Psyk ;)
Panie Psyk:) chichotałam czytając listę bluźnierstw. Pan to się dokopie nawet do samego piekła a i humor mi się poprawił. Widziałam tutaj w zakładkach gdzieś słowa: "Jezus Chrystus przyjdzie w glanach" ciekawe czy i ta prowokacja nadaje się na listę bluźnierstw. Przypomina mi ten artykuł czarny humor za którym wręcz przepadam:) Pozdrawiam autora
Autor: Róża Dodano: 04-06-2008
Reklama
Marcin Langer - Resistance- Fall of men
Nie zdawałem sobie sprawy że protesty Kościoła Anglikańskiego w związku z umieszczeniem znikomego wycinka akcji tej gry w katedrze manchesterskiej, ulokują ją tak wysoko na liście bluźnierstw. Kościół protestował, bo w początkowych scenach można było strzelać do najeźdźców z kosmosu w katedrze, co ich zdaniem zachęcało "do walki w miejscu modlitwy i wyciszenia" (sic!). Jak to możliwe że tak idiotyczne zarzuty wobec gry na konsolę uplasowały ją tak wysoko?

Nie ma większego bluźnierstwa niż zakładanie kagańca innym w imię zastraszania wyznawców własnej religii (bo do tego każdy z tego typu protestów się sprowadza), żeby ich skutecznie zniechęcić od odstępstwa.
Autor: Marcin Langer Dodano: 04-06-2008
Psyk - do Marcina
Jak wspomniałem, lista stanowi w istotnej mierze odzwierciedlenie smaku i wrażliwości dziennikarki, p. Joanny Sugden i nie pretenduje do miana rankingu. Poza tym lista jest raczej "do góry nogami".
Autor: Psyk Dodano: 04-06-2008
Marcin Langer - 2xTak.
Odwrócenie listy widać na pierwszy rzut oka, subiektywność na drugi:)

Dla osoby mieniącej się mianem racjonalisty (mam nadzieję że również mnie) ta lista nie jest przykładem tego, jak łatwo o bluźnierstwo i urazę personalnych uczuć religijnych. To raczej, używając terminologii Bourdieu, przykłady wykorzystywania przemocy symbolicznej wobec przedstawicieli odmiennych światopoglądów, żeby w imię "tolerancji" i politycznej poprawności, umacniać kapitał swej zgoła nietolerancyjnej doxy.
A wysoka pozycja Resistance tak mnie uderza, gdyż dotyczy tak małego obszaru: Kościół Anglikański, zaledwie kilka protestów sprzed roku, żadnych realnych ustępstw Sony, no i przede wszystkim dziedzina protestu, czyli gra na konsolę Playstation 3, czyli sektor rynku w naszym kraju rozwijającego się od niedawna. Ciekawe jak afera z Codename: Panzers uplasowałaby się na polskiej odmianie tej listy. Zapewne nie wyżej od instalacji Nieznalskiej. Taka mała różnica kulturowa, prawie jak z ostatnimi głosowaniami w parlamencie brytyjskim.
Autor: Marcin Langer Dodano: 04-06-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365