Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.179.901 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 173 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Rzecz jasna ludzie przeczą temu, co oczywiste, i żyją w świecie wyobraźni, w którym teksty biblijne wciąż stanowią doskonałe źródło wiedzy geologicznej i paleobiologicznej. Ale wymaga to ogromnego wysiłku. Przeważająca część wierzących Europejczyków woli wnikać tego typu kwestii, uznając, że religia jest odrębną sferą i że stawia pytania, na które nie znajdzie odpowiedzi żadna z nauk.

Dodaj swój komentarz…
bezan - Erudycja, erudycja...
<p>Cytat: "Erudycja - to jakby osioł wypluwał siano, przeżute przez innego osła".
Autor: bezan Dodano: 17-07-2008
Reklama
ciekawski - To ja też z cytatem:
"Żaden spleen i cud, na ulicach nie śpią złotówki
W Pile Święta jest Rodzina i święte są żarówki
Nic nie szkodzi, że z wieczora miasto dławi się w fetorach
Ważne że jest żużel i kiełbasy senatora"
Autor: ciekawski Dodano: 18-07-2008
ellubis - piłowanie Piły ;)
żeby powiedzieć, co chcę powiedzieć o tym tekście, posłużę się słynnym obrazem Pietera Bruegla "Upadek Ikara", rozległym pejzażem z wpisaną w niego mityczną historią... mamy więc krajobraz i ludzi, a jednak jest to panorama przeinaczona widzeniem malarza, a widzenie to, to nic innego jak styl... zaczynam też rozpoznawać pewien indywidualny styl u Autorki tekstu, opis Piły jest bogatym opisem Piły z przekąsem i przerysowaniami... sam opis mi się podoba, już ten wstęp... :) - ale jest to obraz abstrahujący od obrazu rzeczywistego - i to nie jest zarzut, każdy ma prawo do własnej perspektywy, trzeba tylko wiedzieć, że jest to nieco deformująca rzeczywistość perspektywa, taki właśnie styl, jakby patrzeć przez teatralną lornetkę odwrotnie, umniejszająco, i dlaczegóż by nie? dzięki temu i poprzedniemu tekstowi zainteresowałam się Piłą, zajrzałam też na stronę pilskiego BWA... a tam kopalnia pilskiej kultury, już sama strona bardzo porządnie zrobiona, artyści ciekawi, wśród nich kilku urodzonych w Pile, są i pilskie pejzaże: Janusza Argasińskiego, Eugeniusza Ćwirleja i in.:

www.bwa.pila.pl/

Autorka wydaje się nie przepadać za Piłą ale ja poszerzyłam sobie horyzonty o Piłę :)
Autor: ellubis Dodano: 21-07-2008
MareKaczmarek
No tak dawna i obecna Polska różnią się diametralnie w sztuce i nie tylko.O ile sztuka w minionej epoce była czymś wyjątkowym,manierą i normą dla selektywnych grup spotykających się i prowadzących długie dyskusje na jej temat ,o tyle dzisiejsza sztuka  trafia do masmediów i szerokiej liczby odbiorców-którzy często gęsto potrafią powiedzieć o niej  że jest ładna bądz nie-tylko tyle i aż tyle.Znikły artystyczne kawiarnie jest mniej  specyficznych grup w których można się wypowiedzieć na jej temat.Dawniej sztuka była nawet i dla społeczeństwa dość potężną rozrywką dziś jak twierdzą niektórzy to niepotrzebne  racja no bo i do czego byłoby to im potrzebne owym ludziom którzy radość czerpią z bilbordów reklam Tv oraz ze spędzania wolnego czasu w komercyjnych pseudo galeriach i marketach .
Jest jednak nadzieja w społeczeństwie ,są niewielkie grupy ,są licealiści,gimnazjaliści i studenci wprost odważnie mówiący o sztuce i potęgujący zainteresowania ową sztuką-sztuką trafiającą do społeczeństwa z intelektualnym obyciem
Autor: MareKaczmarek  Dodano: 22-08-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365