Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
170.725.564 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 1218 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Jedna z najsmutniejszych lekcji płynących z historii ludzkości brzmi: Jeśli oszukiwano nas przez wystarczająco długi czas, to mamy tendencję do odrzucania jakichkolwiek dowodów na występowanie tego oszustwa. Nie jesteśmy zainteresowani odnalezieniem prawdy. Oszustwo nas pochłonęło. Po prostu zbyt bolesne byłoby przyznanie się nawet przed samym sobą, że zostaliśmy oszukani."

Dodaj swój komentarz…
Z Szałajski - Dziękuję Profesorze   3 na 3
Zaczynałem czytać ten artykuł z mieszanymi uczuciami. Szczególnie, gdy już na pierwszej stronie dowiedziałem się, że populizm penalny przy propozycjach stanowienia prawa wzbudził sprzeciw i zdumienie środowiska naukowego o kulturze prawnej kształtowanej przez Ośrodek prof. St. Batawii, który to Ośrodek został wymieniony już w inwokacji "szkicu".( Towarzystwo wzajemnej adoracji?). Wezwanie, zaś do uwzględnienia wiedzy o strukturze, dynamice i uwarunkowaniach przestępczości z jednoczesną sugestią, iż stanowiący prawo tą wiedzą nie dysponują, kierując się przesłankami nieracjonalnymi a nawet magicznymi ,wywołało moją niechęć, Pomyślałem: "Jakiś mądrala, którego opinie pominięto, daje upust swojej frustracji".Czytałem ,jednak , dalej. Okazało się, jak bardzo się myliłem! Wspaniały artykuł, opinie znakomicie uzasadnione, wnioski nieodparcie przekonujące. Myślę, że po jego przeczytaniu stałem się trochę mądrzejszy. Dziękuję Profesorze.
Autor: Z Szałajski  Dodano: 31-12-2008
Reklama
Abulafia   2 na 2
Po artykułach na Racjonaliście z 17. 12 i 24. 12 br. następny roztrząsający niuanse prawa. Jakże dalekie od bublicystyki (bez literówki) najemników naszych włodarzy-najemników ze świata nauki i żurnalistyki skażonych politykierstwem. Całe pisarstwo-kramarstwo tych koniunkturalistów raptem się czołga za rozprawami profesora Kaczmarka.
Przyjemnie jest chociaż łudzić się, ze jesteśmy normalni.
Przyłączam się do podziękowań Z. Szałajskiego.
Autor: Abulafia Dodano: 01-01-2009
Anarchista - ...
Przede wszystkim tekst świetnie podparty danymi statystycznymi. Czasami tylko zgrzytało mi odwoływanie się do badań z pierwszej połowy lat 90'siątych jako argumentu w dzisiejszej dyskusji o karę, przecież czasy się zmieniły, społeczeństwo zmienia się dynamicznie. Przydał by się także następny artykuł o prewencyjnej funkcji polityki społecznej, gdyż zabrakło pozytywnych propozycji.

Ps. Miło jest czytać teksty, z którymi człowiek się zgadza :) Dostałem dużo argumentów do rozmów z kolegami.
Autor: Anarchista  Dodano: 02-01-2009
tomasz   1 na 1
Do Anarchisty prośba, aby zechciał zwrócić uwagę, że podawane przez mnie dane statystyczne także z połowy lat 90-tych o b o k wyników najnowszych badań służyć miały m. in. ustaleniu na ile również poglądy i opinie społeczne zmieniają się i ewoluują, , chociaz wyznam, że przytaczając również dane z połowy lat 90-tych , chodziło mi przede wszystkim o wykazanie, jak w istocie bałamutne były ataki i zarzuty "państwa Kaczyńskich", że Kodeks karny z 1997 "jako oczywiście nazbyt liberalny" rzekomo nie odpowiadał pod tym względem społecznym poglądom i oczekiwaniom. Pański pomysł dyskusji o prewencyjnej funkcji polityki społecznej- myśle , ze bardo ważny i na czasie! Pozdrowienia i życzenia dobrego Roku 2009, takze dla Panów Z. Szałajskiego i Abulafii.
Tomasz K.
Autor: tomasz  Dodano: 02-01-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365