Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.129.090 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7354 tekstów. Zajęłyby one 29010 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4060 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Sądząc po zróżnicowaniu jakie obserwujemy dzisiaj, jest rzeczą prawie pewną, że tylko niewielka mniejszość naszych przodków, miała kiedykolwiek czas lub skłonność do pytania o sens działań, w których sami uczestniczyli u boku swoich krewnych i sąsiadów.

Dodaj swój komentarz…
Z Szałajski - Dziękuję Profesorze   3 na 3
Zaczynałem czytać ten artykuł z mieszanymi uczuciami. Szczególnie, gdy już na pierwszej stronie dowiedziałem się, że populizm penalny przy propozycjach stanowienia prawa wzbudził sprzeciw i zdumienie środowiska naukowego o kulturze prawnej kształtowanej przez Ośrodek prof. St. Batawii, który to Ośrodek został wymieniony już w inwokacji "szkicu".( Towarzystwo wzajemnej adoracji?). Wezwanie, zaś do uwzględnienia wiedzy o strukturze, dynamice i uwarunkowaniach przestępczości z jednoczesną sugestią, iż stanowiący prawo tą wiedzą nie dysponują, kierując się przesłankami nieracjonalnymi a nawet magicznymi ,wywołało moją niechęć, Pomyślałem: "Jakiś mądrala, którego opinie pominięto, daje upust swojej frustracji".Czytałem ,jednak , dalej. Okazało się, jak bardzo się myliłem! Wspaniały artykuł, opinie znakomicie uzasadnione, wnioski nieodparcie przekonujące. Myślę, że po jego przeczytaniu stałem się trochę mądrzejszy. Dziękuję Profesorze.
Autor: Z Szałajski  Dodano: 31-12-2008
Reklama
Abulafia   2 na 2
Po artykułach na Racjonaliście z 17. 12 i 24. 12 br. następny roztrząsający niuanse prawa. Jakże dalekie od bublicystyki (bez literówki) najemników naszych włodarzy-najemników ze świata nauki i żurnalistyki skażonych politykierstwem. Całe pisarstwo-kramarstwo tych koniunkturalistów raptem się czołga za rozprawami profesora Kaczmarka.
Przyjemnie jest chociaż łudzić się, ze jesteśmy normalni.
Przyłączam się do podziękowań Z. Szałajskiego.
Autor: Abulafia Dodano: 01-01-2009
Anarchista - ...
Przede wszystkim tekst świetnie podparty danymi statystycznymi. Czasami tylko zgrzytało mi odwoływanie się do badań z pierwszej połowy lat 90'siątych jako argumentu w dzisiejszej dyskusji o karę, przecież czasy się zmieniły, społeczeństwo zmienia się dynamicznie. Przydał by się także następny artykuł o prewencyjnej funkcji polityki społecznej, gdyż zabrakło pozytywnych propozycji.

Ps. Miło jest czytać teksty, z którymi człowiek się zgadza :) Dostałem dużo argumentów do rozmów z kolegami.
Autor: Anarchista  Dodano: 02-01-2009
tomasz   1 na 1
Do Anarchisty prośba, aby zechciał zwrócić uwagę, że podawane przez mnie dane statystyczne także z połowy lat 90-tych o b o k wyników najnowszych badań służyć miały m. in. ustaleniu na ile również poglądy i opinie społeczne zmieniają się i ewoluują, , chociaz wyznam, że przytaczając również dane z połowy lat 90-tych , chodziło mi przede wszystkim o wykazanie, jak w istocie bałamutne były ataki i zarzuty "państwa Kaczyńskich", że Kodeks karny z 1997 "jako oczywiście nazbyt liberalny" rzekomo nie odpowiadał pod tym względem społecznym poglądom i oczekiwaniom. Pański pomysł dyskusji o prewencyjnej funkcji polityki społecznej- myśle , ze bardo ważny i na czasie! Pozdrowienia i życzenia dobrego Roku 2009, takze dla Panów Z. Szałajskiego i Abulafii.
Tomasz K.
Autor: tomasz  Dodano: 02-01-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365