Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.666.609 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 360 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Bezmyślny dzień, to stracony dzień."

Dodaj swój komentarz…
Jacek Tabisz - Zaświaty nad ziemią   8 na 8
Oczywiście w działaniach Kościoła jest wiele logiki. Skoro dla chrześcijan istnieją głównie zaświaty, to świat "doczesny" jest mniej istotny i to co na nim się dzieje nie powinno mieć zbyt wielkiego wpływu na armię dilerów narkotyku "Jezus" alias "Obietnica Życia Wiecznego. Amen". Tak więc każdy chrześcijanin, który myśląc o zaświatach przekłamuje rzeczywistość (w której nie ma żadnych zaświatów) działa podobnie jak inkwizycja w powyższym tekście. Wychodzi z założenia - "cel uświęca środki", czyli "to wszystko, co biologia mówi o mózgu to może i ma sens, ale dla mnie nie, bo ja wierzę".
 
Innym wstrząsającym elementem jest zrównanie w tym dokumencie gwałcenia przez księży dzieci z homoseksualizmem i zoofilią. Widać doskonale, iż kary inkwizycji traktują ofiary jako nieistotne tło przestępstwa i jedynym celem powyższego dokumentu jest zachowanie dyscypliny w kręgu dilerów narkotyku "Jezus - zaświaty". Świadczy o tym choćby fragment o tym, iż nie jest istotne, czy ofiara (a może to też być dorosła kobieta) nakłaniała księża do seksu, czy też nie. Ofiary w świetle inkwizytorów są tylko - jak można mniemać - "szatańskim kuszeniem".
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 16-10-2010
Reklama
CHOLEWA - Kiedy czytam   8 na 10
takie materiały(a były mi znane), miewam odruchy wymiotne. Specyficzny język:grzech, świętość, tytulatura... to eufemizmy, pustosłowia i nazwy pozorne. Zinstytucjonalizowana religia a przede wszystkim kościół katolicki z Watykanem i tzw Stolicą Apostolską, to uosobienie najwyższej niegodziwości kryminalnej. Marzy mi się postawienie tej Maxima Kloaki przed międzynarodowym trybunałem. Jeśli do tego nie dochodzi, to jest to znak istnienia większości ludzi na tej planecie, że są tak samo podli, jak ich kościoły. Mam ochotę zbudować bioniczny wehikuł z ładunkiem wybychowym z zamiarem wysadzenia  Watykanu.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 16-10-2010
Niemamnie - Jak prezydent kłania się głęboko   6 na 6
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80277,8521357.html?i=0

specjalnie po to zarejestrowałem się na racjonaliście by to zamieścić, jak tylko zobaczyłem zdjęcie kłaniającego się poddanego "prezydenta polski" przed tz "namiestnikiem boga" to mnie kur....

bi.gazeta.pl/im(*)rowski-wita-sie-z-papiezem.jpg
Autor: Niemamnie  Dodano: 16-10-2010
CHOLEWA - @Niemamnie   10 na 10
Ten serwilizm prezydenta- Polaka, to fenotyp katolicki kształtowany 1000 lat. Jestem wstrząśnięty tym debilizmem Komorowskiego; on mnie nie reprezentuje; miał być prezydentem wszystkich Polaków. Ten kmiot nie wie co to jest godność prezydenta, reprezentanta narodu.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 16-10-2010
Jacholek - abracadabra   4 na 4
Gratuluje tym ktorym udalo sie przebic przec calosc tego tekstu, dla mnie niestrawnego pod kazdym wzgledem. Wydaje sie to byc "nomowa" wymagajaca specjalisty od dekodowania. Zachecam prawnikow do oceny formul prawnych uzytych w dokumencie. Co do meritum zas sprawy to podzielam zdanie poprzednikow.
Autor: Jacholek  Dodano: 16-10-2010
catseye - trzeba jeszcze
przetłumaczyć o wiele krótszy dokument z 2001 r. podpisany przez Ratzingera i zatwierdzony przez Santo Subito JP2
www.bishop-acco(*)churchdocs/EpistulaEnglish.htm
Też dobre!! ;) </span></span>
Autor: catseye  Dodano: 16-10-2010
Mariusz Agnosiewicz - odp.
To jest przetłumaczone. Do tego przecież linkuje odesłanie na końcu niniejszego tekstu - polskie tłumaczenie na stronach diecezji łomżyńskiej. Problem, że dziś strona nie działa. Mam nadzieję, że to przypadek, ale jeśli nie, to w razie czego mamy kopię owego tłumaczenia :)
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 16-10-2010
Medieval - Przeczytałem   2 na 2
Przeczytałem. Jestem pod dużym wrażeniem. Wyższa szkoła jazdy. Jednak pojawia się kilka nie zdefiniowanych pojęć, co w procedurze jest niezgodne ze sztuką. Naturalnie wydaje się, że są to ewentualne furtki dla oskarżonych, a przede wszystkim ich adwokatów. Jednak autor je z całą świadomością domyka w inny, interesujący sposób. Jest czujny, wie że pojęcia teologiczne muszą być ubezpieczone. Stąd ta kazuistyka. O wszystkim jest pomyślane, warianty rozpatrzone, o jakimkolwiek zaufaniu czy dobrej wierze nie ma mowy. Nie jest to świecka szkoła pisania tekstów prawnych. Czuje się duży intelekt. Fascynujące.
Autor: Medieval  Dodano: 16-10-2010
Poltiser - Kościół Powszechny   6 na 6
... został stworzony w obecnej formie przez Konstantyna Wielkiego, który misyjny Judaizm Jezusa i Apostołów przemienił w sprawny aparat propagandowo-administracyjny, pozbywając się judaistycznego oraz gnostycznego obciążenia. Używając Religii jako narzędzia, narzucił ją zabobonnemu Rzymowi siłą, mordując nieposłusznych, paląc księgi zakazane i heretyków. Po nim doskonalono metody i administrację. Historia rozwoju doktryn Kościelnych w prawie i w praktyce jest imponująca. Ta potężna organizacja nie ma sobie równych, może tylko zjednoczony świat Islamu mógłby się z nią równać, ale od swoich początków jest on śmiertelnie skłócony i nie stanowi żadnego zagrożenia.  Kościół może wiele. Wystarczy policzyć wiernych i jeśli każdy z nich rzuci tylko 1 dolara na tacę co niedzielę... Ten dokument jest świadectwem formalnej doskonałości, politycznej perfidii oraz prawnego cynizmu. Pamiętając o początkach tej instytucji, nawracaniu Słowian, Grunwaldzie, skierowaniu Polsko-Litewskiej ekspansji na południowy wschód w Konstancy (Zawisza Czarny zginął pod Gołubcem w Serbii)... Ten dokument to tylko fragment historii tworzenia i utrzymywania "powszechności" Kościoła, bardzo jestem ciekawy sekretnych dokumentów schowanych w Bibliotece Watykańskiej, jest ich tam sporo.
Autor: Poltiser  Dodano: 17-10-2010
Jacek Tabisz - Do Poltisera
Swięty Paweł żył przed cesarzem Konstantynem i już on "wiedział o co chodzi". Również Jezus, o ile nie był postacią w pełni wymyśloną, wiedział o co chodzi. Wszystko wskazuje na to, iż pod władzą Konstantyna chrześcijanie skorzystali z okazji, aby wreszcie w pełni być sobą.
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 18-10-2010
Gregory Peck
Bardzo piękny dokument kościelny. Szkoda, że bardzo rzadko stosowany w praktyce. Proszę zwrócić uwagę na to, kto jest zobowiązany złożyć doniesienie w przypadku solicytacji, oprócz samej ofiary,: "17. Ponadto, w świetle kanonu 1935, każdy z członków wspólnoty wierzących może zawsze donieść o przestępstwie solicytacji, o którym on lub ona posiada pewne informacje". Jeśliby faktycznie procesy kanoniczne były wszczynane w każdym takim przypadku nie byłoby afery pedofilskiej w Kościele. Problem polegał na tym, że duża część biskupów procesów nie wszczynała.
Natomiast widzę, że osoba która zamieściła ten dokument szczególną uwagę kieruje na zobowiązanie wszystkich uczestników procesu do zachowania ścisłej tajemnicy. To przecież nic nowego. Władza kościelna nie ma przecież innej możliwości zaradzenia tzw. "mataczeniu" jak tylko poprzez zobowiązanie do nieujawniania przebiegu procesu (nie ma możliwości odizolowania w areszcie, jak to czyni władza świecka). Milczenie dotyczy oczywiście przebiegu procesu kanonicznego przed sądem kościelnym. Ewentualne zgłoszenie przestępstwa władzom świeckim to zupełnie inna para kaloszy i na ten temat dokument wogóle się nie wypowiada.
Autor: Gregory Peck  Dodano: 14-10-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365