Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
193.495.692 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 232 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wierzę w to, że jakiś Bóg dał nam przykazania moralne na kamiennych tablicach. Musimy się zdać na samych siebie i na własny rozsądek, żeby wytworzyć możliwie spójne stanowisko".
Komentarze do strony Zamykanie oczu na mizoginię

Dodaj swój komentarz…
Marcin Langer - Jak to w ogole mozliwe?   7 na 7
To, ze cytowani w tym artykule relatywisci kulturowi moga byc az tak zaslepieni. Co do ONZ to moge jeszcze zrozumiec ich tchozliwa postawe, bo w malym stopniu ma odzwierciedlenie w sytuacji politycznej. Ale krytykow, dziennikarzy, publicystow i "sama BBC" juz mniej. Czy oni rzeczywiscie moga byc tak oderwani od rzeczywistosci,, ze nie zdaja sobie sprawy, ze mimo wszystko " Saudyjki nie lubia byc kamienowane na smierc", czy rzeczywiscie uwazaja, ze to i gwalty na 9 latkach jak i bestialskie obrzezania 8 latek, jest najzupelniej OK, bo to wykwit odmiennej kultury. Ktorej, nie daj boze, krytykowac nie mozna nigdy, bo to rasizm, seksizm i fundamentalizm!
Przypominaja mi sie artykuly z ALBO ALBO na temat orientalizmu i tego, jak niesluszne, plytkie, pozbawione szczypty kultury, sa oskarzenia wysuwane przeciwko islamowi, kiedy w rzeczywistosci jest to religia pokoju, w ktorej kobieta otoczona jest nimbem sacrum i wlasna pozycja niezmiernie zadowolona. A oskarzenia wysuwaja jedynie biali, seksistowscy rasisci z EU lub USA, nie majacy bladego pojecia o pieknie swiata orientu. Ech...

Moze to niezwiazane, ale nasunela mi sie analogia postmodernizmu do homeopatii.
Same w sobie nie szkodza, ale staja sie wrecz toksyczne, kiedy prowadza do grzechu zaniechania.
Autor: Marcin Langer  Dodano: 21-09-2009
Reklama
Carlos - nietykalny Islam  -4 na 4
Najciekawsze jest że osoby które z wielką gorliwością bronią tradycji różnych religii zwłaszcza Islamu, są przeciwni  bożonarodzeniowej choince w szkole i wszystkiemu co wyrosło z tradycji chrześcijańskiej bo urazić to musze wyznawców innych religii.   Głupota eurolewicy a teraz już właściwie większości politycznie poprawnej elity nie zna granic, miejmy nadzieje że nie doczekamy dnia kiedy zakarzą publicznego spożywania, sprzedaży  alkoholu i wieprzowiny bo obraża to czyjeś uczucia religijne.
Autor: Carlos Dodano: 21-09-2009
irek - równość i hipokryzja
Socjalizm gwarantował równość ludzi. Wprowadziliśmy kapitalizm i mamy hipokryzję.
Autor: irek Dodano: 21-09-2009
CHOLEWA - "Relatywizm kulturowy" jest pustym   2 na 2
pojęciem wobec Praw Czlowieka . ONZ jest abstraktem podobnie jak Państwo. Winę ponoszą indywidua w tych strukturach , w których większość to matacze, aroganci, ignoranci i to utytułowani, pozbawieni wyobrażni i empatii. Dla mnie są to najczęściej w różnych odcieniach psychopaci i socjopaci.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 21-09-2009
tamara be jot - Bo media   5 na 5
przymykają oczy na mizoginię u siebie. Media to hodowcy mizoginii. Tak jest milej, łatwiej. U nas w TV, notoryczny obrazek z tych milusich: milcząca babska ściana z tyłu, a na niej wywdzięczeni faceci, o czymś tam ględzący. To bardzo milusi obraz. Fajnie jest. I jak tu do tego miłego raju wprowadzać rzeczywiste babskie dramaty? Milcząca babska ściana za plecami facetów ma być oznaką  obecności bab. Mają miejsce. Dobrze, że same kobiety krzyczą we własnej obronie z "pokojowych milusich kultur". Ale jest jeszcze coś: mamy słowo "bratać się"? Mamy. A mamy odpowiednik żeński? Nie mamy. Siostrać się, baby, siostrać się musimy. Ta milcząca babska ściana za plecami facetów z nami się siostrać nie raczy.Miejsce już ma. Może wrażliwi faceci niech się z nami posiostrają? Prośba taka.
Autor: tamara be jot Dodano: 22-09-2009
Nina Sankari - Cenny artykuł i jakże cenne jego pojawienie się w
Jeszcze niedawno można było na łamach Racjonalisty popierać przyzwolenie na ukamienowanie zgwałconej Somalijki, a moje protesty i wnioski w tej sprawie do Zarządu PSR pozostawały bez echa, v. www.racjonalista.pl/forum.php/s,164130
Oto fragmenty:
" Prawo jest prawem i jeżeli takie jest prawo szariatu, nic nam do tego."
" W Apelu była mowa o bestialskim ukamienowaniu kobiety uznanej za winną cudzołóstwa zgodnie z szariatem. (...). Zbyszku, jesteś członkiem <a>PSR </a> (...) Twoja wypowiedź jest tak rażąco sprzeczna ze Statutem <a>PSR </a> (Rozdział II, par. 9, pp. 2 i 3), że będę prosiła Zarząd o oficjalne skomentowanie poglądów, publicznie głoszonych przez Ciebie na łamach organu mediowego PSR."
Niestety Zarządu PSR nie było stać na zamieszczenie w Racjonaliście - organie mediowym PSR - stanowiska potępiającego relatywizm kulturalny, a także rasizm wypowiadających się na Forum członków PSR . Co ciekawe, znikły także wypowiedzi  2  członków Zarządu.
Autor: Nina Sankari Dodano: 23-09-2009
Andrzej Koraszewski - polityka redakcji a wypowiedzi czytelników
Muszę przyznać, że nieco zdziwiła mnie wypowiedź pani Niny Sankari, której najwyraźniej mylą się wypowiedzi czytelników (czy to na forum, czy w komentarzach) z polityką redakcji portalu. Stanowisko redakcji w kwesti dyskryminacji kobiet jest całkowicie jasne i pani Sankari doskonale o tym wie, podobnie jak wie o tym, że czytelnicy różne rzeczy wypisują w komentarzach, czy w swoich wypowiedziach na forum. Ani treść, ani ton komentarza pani Sankari nie są zrozumiałe.    
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 23-09-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365