Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
202.047.112 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 486 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Ani w życiu prywatnym, ani w moich pracach nigdy nie ukrywałem, że jestem zdeklarowanym niewierzącym".

Dodaj swój komentarz…
CHOLEWA - Ele mele duperele   1 na 3
To nie jest reistyczny opis świata . W tej metaforyce nie można go opisac. Współczesna psychologia ,neurobiologia połączona z obrazowniem mózgu o wiele więcej wnosi w poznanie umysłu.Matematyka stosowana więcej wnosi do praktyki niż filozofia np. Pitagorasa o trójkątach i kwadratach; z praw fizyki a ściślej z mechaniki wynika , że okrągły stół z nogami w wierzchołkach trójkąta równobocznego wpisanego w okrąg jest układem stabilnym, a więc taki układ posiada informacje i jest uporządkowany.Artykuł jest nośnikiem o dużej entropii czyli chaosem czyli szumem informacyjnym.Mam dosyć diabłów i jego pomiotów- bóstw.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 27-12-2009
Reklama
n0e - @autorka   3 na 3
wszystko pięknie, tylko autorka powinna najpierw udowodnić, że pseudonauka jaką jest psychoanaliza przedstawia jakąkolwiek wartość.
Autor: n0e Dodano: 28-12-2009
RyszardW   1 na 1
Autorka artykułu sporo zaczerpnęła z prac C.G. Junga i jego komentarzy do starej literatury taoizmu i buddyzmu. Plus idee Junga nt. czwórcy i mandali. Chcę zauważyć, że Jung opierał się na pierwszych tłumaczeniach starożytnych tekstów w wykonaniu Richarda Wilhelma - dalekich od doskonałości.
Autor: RyszardW  Dodano: 28-12-2009
RyszardW - @Cholewa   1 na 1
Dyć tzw. chaos deterministyczny, opisywany równaniami nieliniowymi, jest teraz na tzw. topie i jest kandydatem (z racji powodowania zmniejszania się entropii w wyniku przepływu strumienia energii od Słońca przez Ziemię) do wyjaśnienia np. fenomenu życia biologicznego. Zajmował się tym m. in. Polkinhorne, któren udzielił "Polityce" krytykowanego tu ostatnio wywiadu.
Autor: RyszardW  Dodano: 28-12-2009
Andrzej Koraszewski - w czym tkwi diabeł?   2 na 2
Wcześniejsze artykuły Autorki mogą wskazywać na to, że interesują ją bardziej różne wyobrażenia diabła, niż różne wyobrażenia psychoanaityków. W pogoni za diabłem dobrnęła do psychoanalityków. Ciekaw jestem kto będzie następny i jak to zostanie odczytane.  
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 28-12-2009
Ojciec Destrukcjanin
Tak drogi nOe. Psychoanaliza, podobnie jak teoria ewolucji, czy teoria heliocentryczna to pseudonauka. Prawdziwa jest tedynie teologia. Oparta na fundamentalnych i niepodwarzalnych prawdach!
Autor: Ojciec Destrukcjanin Dodano: 29-12-2009
RyszardW - Ojcze Destrukcjaninie  -1 na 1
Racz oświecić - zali prawdziwie mówisz czy ironizujesz? Bo nie kumam, jako prosty chłopek.
Autor: RyszardW  Dodano: 29-12-2009
Anna - a cóż to za bajanie  -1 na 1
Psychoanaliza to albo wcielenie nowych wierzeń ludowych, albo choroby autorów. Człowiek nie jest z ducha i materii, a jedynie z tej drugiej. Zdrowy i dobrze odżywiony nie wykazuje chorobliwych objawów opisanych w tym pełnym (dosyć marnej) poezji  artykule. 
Autor: Anna  Dodano: 30-12-2009
Ojciec Destrukcjanin  0 na 2
Nie jesteś prostym chłopkiem Drogi RyszardzieW, bo piśmiennyś i zadajesz przytomne pytania. Oczywiście że ironizuje. Często się jednak zdarza, że że nikt nie zada Twojego pytania i traktują moje brednie jako duchowe wsparcie w walce o tzw. "wartości". Pozdrawiam serdecznie
Autor: Ojciec Destrukcjanin Dodano: 30-12-2009
tananek - Do Anny   1 na 1
"Psychoanaliza to" - metoda leczenia.
"Człowiek nie jest z ducha i materii, a jedynie z tej drugiej" - człowiek jest z materii i posada życie psychiczne wyraźnie koleżanka pomija ten fakt.
"Zdrowy i dobrze odżywiony nie wykazuje chorobliwych objawów opisanych w
tym pełnym (dosyć marnej) poezji  artykule." - wydaje się, że koleżanka pisząc jedynie o materii z której składa się człowiek nie posiada sama życia psychicznego o którym mowa w artykule. Niestety jest tak, że do prawidłowego (zdrowego) funkcjonowania człowieka potrzeba dużo więcej niż jedzenie. "Zdrowy" - co to znaczy to jest jakiś niewiele mówiący ogólnik. Zachęcam do fachowej lektury i badań na temat życia psychicznego człowieka.
Autor: tananek  Dodano: 31-12-2009
M.Z - ......
Podoba mi się ten artykuł.Niedowiarków i zainteresowanych odsyłam do Junga Archetypy i symbole.Pisma wybrane, Czytelnik, Warszawa 1993.Wieęcej takich twórczych myśli życze autorce tekstu.Pozdrawiam serdecznie.
Autor: M.Z Dodano: 14-01-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365