Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.935.042 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3949 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Cała teologia tego papieża sprowadzała się do tego, że nie wolno zakładać gumy na fiuta. Jan Paweł II obrażał Boga swą małostkowością."
Komentarze do strony Patriotyzm konstytucyjny

Dodaj swój komentarz…
CHOLEWA - Heimat, Vaterland   3 na 3
to już przeżytki, przeżytkiem staje się konstytucja europejska(in spe); przyspieszony jak nigdy dotąd rozwój nauki i techniki, ponadnarodowe a istniejące instytucje organizujące działania na całym globie, rozwój komunikacji wirtualnej, handlu międzynarodowego, współpraca w sprawie ochrony Ziemii, wymusza konstytucję światową, skłaniającą ludzkość w utrzymaniu jedności globalnej. Rozpowszenianie jęz. angielskiego idącego w parze z rozwojem cywilizacji w obszarze tego języka, rozwój turystyki, wymusza taką konstytucję. Tym bardziej, że mamy jedną Ziemię i jedną ludzkość pędzącą ku homogeniczności, mimo przeszkód istniejących( religie, terroryzm...). Heimatem jest wioska globalna. Na zakończenie chciałbym Autorowi podziękować za pokazanie wielu opinii na temat konstytucji i stwierdzić, że wiele sądów nt. nie było mi znanych.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 11-11-2010
Reklama
PiotrB - hmm
W sytuacji napaści obcego państwa na kraj racjonalisty, w jaki sposób postępuje racjonalista? Poddaje się, walczy czy ucieka do Rumunii?
Autor: PiotrB  Dodano: 11-11-2010
dobromeg - kraj racjonalistow
Dla racjonalistow nie ma "obcych" krajow. Jest jedna ziemia, jedna ludzkosc (dopoki gdzies z kosmosu nie pojawi sie obca cywilizacja zagrazajaca naszej planecie - ale to na szczescie jak na razie jest tylko hipotetyczne zmartwienie) - Heimatem jest nasza planeta. Jedynie takie podejscie do ludzkosci, uznawanie, ze jestesmy TYLKO MY, a nie "my i oni" gwarantuje, ze nie bedzie wiecej napadnia "obcych" panstw na "nas".
Obawiam sie jednak, ze to tego jeszcze ludzkosc nie dorosla. Kazdy musi miec "swoje" zabawki, o ktore bedzie walczyl do upadlego. Wydaje mi sie czasem, ze ludzkosc ciagle jeszcze tkwi w kosmicznym przedszkolu.
Autor: dobromeg  Dodano: 12-11-2010
perun - czyli nie ma wyjscia
dopoki tkwimy w przedszkolu racjonalista nie ma wyjscia , jak w czasie napadu swojego kraju przez inny kraj bronic tego kraju.MY jako Ziemianie to temat baaardzo odlegly , jesli w ogole mozliwy ...no chyba ze kiedys napadnie nas Ziemian jakas obca cywlizacja , wtedy nie bedziemy mieli wyjscia;]
Autor: perun  Dodano: 13-11-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365