Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.677.672 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 360 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie sądźcie!" mówią oni, lecz posyłają do piekła wszystko, co im w drodze stoi.

Dodaj swój komentarz…
aleteja   7 na 11
Słabo kształconych, bezrobotnych lub kiepsko opłacanych łatwo zagarnąć pod skrzydła; populiści prawicowi oferują jasny podział na "nas" i "ich", jasną linię tradycji, wyraziste hasła. Kolorowa lewica jest podejrzana, bo to przecież mętne: lubić wszystkich i nie mieć jasno określonego wroga, a czasem poddawać w wątpliwość tak zwane oczywistości (tradycję)
Autor: aleteja  Dodano: 11-11-2011
Reklama
Kamil Ciura   8 na 18
Zawsze byłem zdania, że prawica i lewica to dwie nienormalności o przeciwstawnych biegunach, ale tym samym, niebezpiecznym (aczkolwiek w inny sposób) "ładunku". To nie jest tak, że jedni mają rację, a drudzy nie - ze względu na skrajność poglądów zawsze występują sfery, w których ci ludzie się mylą (uważając jednak zawsze, że mają 100% racji). Jak widzę kiboli krzyczących "żyd, pedał, lewak" to czuję takie samo obrzydzenie, jak do lewicowców pieprzących jakieś socjalistyczne "ideały". Ludzie naprawdę myślący nie postrzegają świata monochromatycznie i nie chodzą na takie "imprezy", o których z góry wiadomo, że dojdzie do rozróby.
Autor: Kamil Ciura  Dodano: 12-11-2011
Xitami
Prezydent niebożę chce karać organizatorów
(idźmy dalej, karzmy babki ich i dziadków)
pewnie myślał o tych prawdziwych
cel szczytny
ale cóż można uzyskać takim gadaniem...
--[ X ]--
Autor: Xitami  Dodano: 12-11-2011
Arzof - 10tys,młodzi,Kosciół i nacjonalizm   4 na 10
Budzi poważny niepokój fakt, że organizatorom Marszu Niepodleglosci (ktorych prawdzie hasla byly jasne, nawet jesli przykrywano je grubymi warstwami pudru) udało się przyciągnąć takie rzesze ludzi -ponad 10tys. Fakt, ze większośc stanowili "kibice-chuligani" wcale nie cieszy, a wrecz przeciwnie. Widac,ze mlodych ludzi naprawdę latwo otumanić, a hasła nacjonalistyczne, ksenofobiczne i rasistowskie są wyjątkowe miłe dla ucha. Podobnie jak Żakowski nie potrafię zrozumieć, jak to możliwe w kraju po takich przejściach XXwieku. Pikanterii oczywiscie dodaje zaangażowanie Kościoła w postaci dedykowanej mszy o 13:00 dla uczestników Marszu Niepodległości. Zdaje się, że idą naprawdę niespokojne lata.
Autor: Arzof  Dodano: 12-11-2011
Kamil Ciura   11 na 13
Arzof, trochę przesadzasz. Marsz Niepodległości dla wielu ludzi był celebracją wielkiego święta narodowego, a jest się z czego cieszyć, bo o wolność łatwo nie było. Przeciętny rodak może się nie orientować, że organizatorzy postarali się o faszystowską podszewkę. W marszu wzięło udział dużo ludzi którzy po prostu chcieli pokazać swoje przywiązanie do tożsamości narodowej. Mam kilku znajomych, którzy brali w nim udział i bynajmniej nie spodobało się im to, jak wydarzenia się rozwinęły. To, że szło z nimi faszystowskie "bydło"... na to wpływu nie mieli. Jestem zdania, że obchody 11 listopada powinny być jedne, oficjalne, państwowe, organizowane przez władze, w tym kancelarię prezydenta, wtedy zniknąłby problem manifestacji i kontrmanifestacji organizowanych przez szemranych typów. Prawda jest taka, że wielu, po obu stronach "barykady" wyszło tego dnia na ulicę żeby komuś w mordę dać. Są jednostki, które to "jara" i nic na to nie poradzimy.
Autor: Kamil Ciura  Dodano: 12-11-2011
Czesław Szymoniak   4 na 8
Konflikt o kształt polskiej rzeczywistosci między innymi zaognił się wokół sprawy pomnika Dmowskiego. Jeśli pozwala się stawiać pomnik endekowi, faszyście - hitlerkowi na polską miarę (no bo to przecież  jakże zasłużony dla Polski patriota) to oznacza to prowokację wobec idei postulowanych przez środowiska lewicowe. A więc demokratyczna władza zgadza sie na taki stan rzeczy.
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 12-11-2011
monika.k   3 na 19
arcykatolickich polityków już dawno wyrzuconych poza główną scenę polityczną i próbujących odzyskać pozycję na nośnych faszystowskich hasłach. Szanowny Panie , proszę zajrzeć w słownik pod hasłem "faszyzm" przeczytać ze zrozumieniem , a potem  etykietki przylepiać. Jakie to hasła faszystowskie głosili arcykatoliccy politycy? Pisze Pan na portalu który deklaruje przywiązanie do nauki, a nauka posługuję się konkretnymi pojęciami , a nie łamańcami pod prywatne poglądy. To, że lewicowe środowiska przypinają prawicy etykietę faszystów, nie oznacza, że może Pan uprawiać podobną prostytucję pojęciową. Jeśli porównać ideowy faszyzm z tym co głosi prawica i lewica, to znacznie bliżej do faszyzmu środowiskom lewicowym niż prawicowym. Prosiłabym również o uczciwość i nie wrzucać wszystkich uczestników marszu do pełne nienawiści twarze, agresywne spojrzenia, haniebne okrzyki i chuligańskie wybryki uczestników niepodległościowego marszu, bo to  chuligaństwo dziennikarskie. Proszę zauważyć też , że to lewica blokowała legalną manifestację i policja powinna umożliwić przemarsz zgodnie z ustaloną trasą.
http://www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM&feature=player_embedded#!
Autor: monika.k  Dodano: 12-11-2011
Wenancjusz - Smutne   5 na 5
To co się zdarzyło w Warszawie jest sygnałem, że młodzi ludzie (nie widziałem starszych) wybrali taką formę (najgłupszą jaką można było) by zamanifestować swoje istnienie. Młodzi ludzie, chcący wejść w dorosłość, mieć pracę i miejsce w społeczeństwie, poczucie stabilizacji i rozwoju, czuć się członkiem społeczeństwa, mieć swój dom, własną rodzinę, żyć i uczestniczyć w życiu społecznym, być samodzielnym, nie mają szans. To widać na codzień. Czyż nie jest to powód do rodzenia się patologii? Młodzi nie mają szans, wzorców i nie znają etosu pracy. To demoralizuje. Nie słucham zawiłych i pokrętnych wypowiedzi "uczonych" mówiących pod czyjeś dyktando, jakich pełno w TVP. Sprawa jest prosta i trzeba ją nazywać po imieniu. Brak perspektyw (emigracja zarobkowa) i nadziei na lepsze jutro, niszczy także poczucie przynależności do określonej nacji. To jest tragiczne. Nasi wybrańcy w Sejmie + instytucje podżegające do szowinizmu (krk) zbierają na razie przedplony swego działania. Jest to także sygnał, że w Sejmie nie zajmowano się absolutnie sprawami społeczeństwa a tylko walką o stołki, kariery i rywalizacją między partiami. Obawiam się nasilenia takich zdarzeń w przyszłości. Jeżeli tak mało wystarcza by wybuchły zamieszki, to sytuacja jest poważna i groźna. 
Autor: Wenancjusz  Dodano: 12-11-2011
urszula5 - Smutne...   2 na 2
"Elyty polityczne" doskonale sie orientuja w nastrojach spolecznych, ktore skwapliwie wykorzystuja dlla własnych, politycznych interesow. Dlatego tak latwo zrobić podział na  my i oni. My- biedni, bez nadziei, bez szans i oni, nażarci, zarabiajacy "kokosy', których żaden kryzys nie dotknie.To fakt, że rząd nie pracuje nad stworzeniem miejsc pracy, gdzie oprocz zarobkow, mlodzi- gniewni, mogli by wyladowac swa energię. Kościół podsyca te niepokoje, grajac na ludzkiej niesprawiedliwości i mamy, to co mamy. Ale jak zmusić rząd do zajecia sie "wykluczonymi"?- tworząc nowe ministerstwo ?- padłam ze śmiechu i obrzydzenia.
Autor: urszula5  Dodano: 12-11-2011
Miłosz Michałowski   8 na 8
A ja bym chciał byśmy świętowali dzień niepodległości choćby jak Amerykanie - na wesoło. Wolałbym trochę radosnego kiczu niż to nasze nadęcie - wojskowych i prezydenta z wielkim brzusiorem salutujących sobie i chodzących jak drewno. A dokoła armia i wielki pokaz... czego... mundurów? Bo chyba nie potęgi wojskowej. Wszystko jak zwykle sztywne, śmiertelnie poważnie. Poza tym mało kogo, oprócz radykałów, to święto "mobilizuje", by nie powiedzieć, że mało kogo interesuje czy jednoczy. Nie chodzi mi nawet o to, by jednoczyło wszystkich, bo są Polakami - kwestie narodowościowe są dla mnie drugorzędne - ale żeby jednoczyło wszystkich; część jednej społeczności - zamieszkujemy jeden "teren" zwany Polską, więc dbajmy o to, by wszystkim żyło się to przyjemnie - sprzątajmy psie kupy, nie wyrzucajmy butelek na ulicach, pralek w lasach, nie wyprzedzajmy na trzeciego... a w święto niepodległości napijmy się razem wódki, piwa, podyskutujmy, nawet jeśli się nie zgadzamy...
Wiem, to utopijne, w naszych warunkach, marzenie, ale cóż...
Autor: Miłosz Michałowski  Dodano: 12-11-2011
Iznogud - rybka  -1 na 5
mnie to. jestem gorącym zwolennikiem wszelkiego rodzaju marszów i demonstracji, pod warunkiem, że odbywają się w wwie - jako rodowity szczecinianin. autor nieco się jakby spolaryzował, artykuł jest strasznie nieobiektywny, nawet tusk vision network podaje, że to lewackie bojówki rozpoczynały bójki i akty wandalizmu. swoją drogą prawdą jest, że pomiędzy skrajną lewicą i skrajną prawicą różnice są tylko i wyłącznie kosmetyczne. hitler wprowadził niemalże tak samo silną kontrolę państwa na gospodarką jak stalin. tylko w ilości popełnionych mordów go nie dogonił - znaczy skrajna lewica tylko w tym może być lepsza. ciekawi mnie tylko, że obie strony sprowadziły sobie silnorękich zza granicy.
Autor: Iznogud  Dodano: 12-11-2011
Jarek Dziechciarz - ...jejku   10 na 20
monika....- prostytucja pojęciowa??......masz na myśli kurestwo znaczeń? Możesz mieć racje. Katolicy przehandlowali znaczenie wiekszości słów. Dla was miłość znaczy - dwa patyki. na krzyż. Patriotyzm zastąpił wam watykanizm. Złodziejstwo u was nazywa sie Komisja Majątkowa. Wy, katolicy, ukradliście wszystko wszystkim. Wasz kosciół nawet biedę ukradł biednym. Co macie swojego? Oooooo - wiem - swoje uczucia religijne. Które dławia wszystko i wszystkich w tym biednym kraju. Jesteście już nawet uciskną większością. Mało wam religii od przedszkola do studiów. Wam wszystkiego mało. Zamiast narzekać - ciesz sie moniko dniem dzisiejszym. Bo jutro może zabraknąć kasy na Licheń. I to dopiero będzie zaprzaństwo - jak katolik będzie musiał sam utrzymywać swoje bałwany. A idź ty w cholerę....... - znaczy - buk z tobą......
Autor: Jarek Dziechciarz  Dodano: 12-11-2011
monika.k - Jarek Dziechciarz  -4 na 16
z trollami nie dyskutuję 
Autor: monika.k  Dodano: 12-11-2011
Syn Lecha - Brak obiektywizmu czy informacji?   5 na 5
Już tydzień temu w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się list otwarty sygnowany przez polskich intelektualistów Magdy Gawin, Agnieszki Kołakowskiej, Antoniego Libery oraz Ryszarda Bugaja. Postanowili oni zabrać głos w debacie o Marszu Niepodległości, organizowanym przez skrajną prawicę, który 11 listopada przejść przez Warszawę. Organizacje ultralewicowe zapowiedziały, że będą blokować "faszystowski" Marsz Niepodległości i co gorsza zaproszą "posiłki" z zagranicy.
Oto fragmenty tego listu:
"Przestrzegamy przed poważnym traktowaniem tych manifestacji Sprzeciwiamy się zawłaszczaniu narodowego święta przez skrajne ugrupowania. Apelujemy do Warszawian, którzy szanują narodową tradycję i cenią patriotyzm jako istotną wartość, żeby nie przyłączali się do marszu organizowanego przez ONR i Młodzież Wszechpolską, ani do blokady Porozumienia 11 listopada. To nasze święto. Nie dajmy go sobie wydrzeć ekstremistom z obu stron i wmówić, że gra toczy się między czerwonym i czarnym. 11 listopada spotkajmy się na wojskowych Powązkach, z dala od jazgotu nienawiści obu stron. cdn.
Autor: Syn Lecha  Dodano: 12-11-2011
P.R.Wieczorek DSM - Jest to spojrzenie jednostronne   5 na 7
Po Internecie krąży film, na którym niemieckie lewackie bojówki - osoby w zamaskowanych twarzach i z bejsbolami w ręku - biegają po warszawskich chodnikach. Oni na pewno przybyli tam w celach pokojowych. Na innym filmie niejaka Antifa rozprawia się grupowo z pojedynczymi "faszystami" trzymającymi - zapewne "faszystowskie", bo biało czerwone flagi polski.
Autor: P.R.Wieczorek DSM  Dodano: 12-11-2011
Syn Lecha - Brak obiektywizmu... cd.   3 na 3
I dalej. "W tym roku w skład koalicji blokującej marsz niepodległości wchodzą organizacje radykalnie lewicowe, anarchistyczne, kontrkulturowe, feministyczne, "anty-homofobiczne", lewicowo-feministyczne, ekologiczne itp. Znalazła się tam też organizacja propalestyńska. Organizatorzy nazywają się koalicją "najróżniejszych" ludzi i środowisk. Kuriozalna to różnorodność, ale przygnębiająco przewidywalna. Pokazuje, że nie o zwalczanie faszyzmu i antysemityzmu tu chodzi, lecz o kolejną polityczną manipulację. Co ma organizacja propalestyńska do polskiego święta niepodległości - nie wiadomo. Prócz tego, że ta najnowsza z zachodnich mód, przejętych przez polską lewicę, pomaga w stygmatyzowaniu wszelkiej opozycji jako "faszystowskiej" i antysemickiej. Służy temu też porównywanie Izraelczyków do nazistów, a Strefy Gazę do Getta Warszawskiego. cdn.
Autor: Syn Lecha  Dodano: 12-11-2011
Syn Lecha - Brak obiektywizmu... cd.   3 na 5
I oto na święto niepodległości widzimy, jak nowy antysemityzm, lewicowy, kryjący się, jak za dawnych komunistycznych czasów, pod hasłem antysyjonizmu, spotyka się ze starym. Tu spotyka się skrajna lewica ze skrajną prawicą. Są to, jak wiemy, siły bliźniacze "jak komunizm i faszyzm."
I mieli rację. Co z tego? Ekstremiści musieli postawić na swoim. Ciekawe, że nagle nikt nie przyznaje się do „gości antyfaszystów” - niemieckich bandytów, którzy m.in. zaatakowali na Nowym Świecie uczestników grupy rekonstrukcyjnej – też zapewne faszystowskiej. Na ironię zakrawa fakt, że oni nawet nie wiedzą, iż robią to w 93 rocznicę rozbrajania ich rodaków, z których większość nie chciała walczyć i należała do rad żołnierskich.
Autor: Syn Lecha  Dodano: 12-11-2011
zachaj - "kolorowa" na czarno
Aby nigdy więcej wśród Kolorowych nie pojawili się "zamaskowani i ubrani na czarno". To daje świetny argument drugiej stronie, właściwie nadaje sens faszystowskiej ideologii.  Jest w końcu prawdziwy wróg przeciw któremu mogą walczyć. Dlatego kolejne jakiekolwiek blokady muszą być całkowicie pokojowe. Potrzebna jest wewnętrzna ochrona przed chuliganami.
Autor: zachaj  Dodano: 12-11-2011
Sarif  0 na 10
Byłem , widziałem i powiem że to przedstawiciele drugiej strony prowokowali nas do walki i sami je rozpoczynali bo tak naprawdę trudno walczyć z kimkolwiek jeżeli było się na blokadzie z tego względu że z każdej strony byliśmy chronieni przez policję . A do tych co wchodzą na temat legalności marszu - wiec kolorowa niepodległa też był legalny więc weźcie już kur... przestańcie wyskakiwać z tym że mieli prawo przejść bo może prawnie i mieli, ale również my mieliśmy prawnie możliwość udziału w wiecu na Marszałkowskiej, a że z wiadomych względów grup nie można było zbliżyć do siebie więc policja odgrodziła plac od marszałkowskiej i taka to była blokada. Kiedy tamci walczyli regularnie z policją u nas były tańce , śpiewy , zabawy balonami i piłkami , kafejki były otwarte i ludzie normalnie rozmawiali i bawili się i nikt tutaj nie wyskakiwał do policji z kostką wyrwaną chwilę wcześniej z placu konstytucji.


PS. Dalej nie rozumiem dlaczego monika.k ma niezablokowane konto. Przecież ta watykańska agentura jest tak widoczna że chyba trzeba mieć klapki na oczach by coś takiego tolerować.
Autor: Sarif  Dodano: 12-11-2011
rs__   4 na 8
@Kamil Ciura
To nie faszystowskie bydło szło z twoimi znajomymi, tylko oni szli z faszystowskim bydłem.
To nie jest różnica w szyku zdania, tylko diametralna różnica.
Ten tzw. Marsz Niepodległości - stary chwyt z zawłaszczeniem nazwy w twoim przypadku widać podziałał - organizowali faszyści. Czego więc twoi znajomi się spodziewali? Nie mogli sobie zorganizować własnych obchodów? Swoją drogą dostałeś dużo plusów za to usprawiedliwianie czyjejś nędzy i głupoty.
Autor: rs__  Dodano: 13-11-2011
muladen - Miałeś   3 na 5
chamie złoty sznur.....zamiast machać szabelką i uczestniczyć we wszelkiego rodzaju manifestacjach weźmy się do pracy organicznej.Patriotyzm to praca od podstaw i tworzenie nowoczesnego państwa .
Autor: muladen  Dodano: 13-11-2011
marian o.   1 na 3
Coraz więcej nienawiści. Z jednej strony polski kato-faszyzm, z drugiej strony lewactwo. Dwa bandyckie twory, a pośrodku kalekie państwo. Kto podsyca ich wzrost? Kto się na tym "żywi" walcząc o władzę i wpływy? Kto dzieli polaków igrając z ogniem? Nieudolni, pełni egoizmu i wzajemnej nienawiści politycy z lewa i prawa oraz katolicki kler! To w znacznej mierze ich dzieło.
Autor: marian o.  Dodano: 13-11-2011
RadRado   4 na 6
Z jednej strony mamy legalny pochód z ustaloną trasą na którą mieli pozwolenie oraz ludzi, którzy zjechali z różnych zakątków kraju specjalnie by przejść z punktu A do B. Dopóki mogli iść szli w miarę spokojnie. Zaczęło się gdy na ustalonej trasie zostało im to uniemożliwione przez policję. Też bym się wkurzył na ich miejscu. Po co państwo daje zezwolenie na kontrmanifestację na trasie marszu? Nie mogli w innej części miasta, Warszawa taka mała jest? Wiem jakie tu były niedawno reakcje gdy na trasie III MAIA czekali katolicy z gitarami.
A jakbyście się czuli gdyby czekała policja a za nią katolicy mieliby zamiast gitar bojówkę z Niemiec? Urzędnicy dający pozwolenie obu stronom wiedzieli co będzie i zgodzili się na to, by telewizja miała o czym mówić zamiast np. o kolejnej podwyżce podatków, rosnącym długu czy rychłym bankructwie. Ludzie teraz będą rozmawiać o rozróbie zamiast np. o dymisjach Papandreou czy Berlusconiego. Jeszcze ktoś by jakieś niepoprawne wnioski wyciągnął...
Oczywiście nie twierdzę, że rząd zorganizował to całe bydło (z obu stron), niemniej zrobił wiele (choćby przez zaniechanie) wszystko by TV miała co pokazywać. Może przesadzam, ale zasadą
prawa rzymskiego mówi :  „Ten zawinił, kto miał z
tego korzyść"...
Autor: RadRado  Dodano: 13-11-2011
rs__ - Faszyści wygrali.   1 na 5
Faszyści wygrali. Mówię to ze smutkiem, ale też po to, by zastanowić się, jak nie przegrać w przyszłości. Wygrali propagandowo, bo ogół przyjął ich optykę - kto staje im na drodze, ten lewak albo żyd albo gej, ale nie zwykły Polak.
Powyżej w stylu tego ogółu postuje @RadRado. On daje faszystom nie tylko prawo do manifestacji, ale jest też pełen zrozumienia dla kiboli, którym nie dano maszerować tam, gdzie oni by chcieli. Mieli prawo się wkurzyć. A przecież nawet nie sprawdził, kto i jak miał zaplanowane i potwierdzone zgromadzenia czy marsze. Po prostu uwierzył jakimś plotom i kłamstwom.
wiadomosci.gaze(*)a___Kolorowa_Niepodlegla_.html
@RadRado, ja byłem na tym placu wśród zbierającej się łysej hołoty. Oni chcieli "Kolorową" zdeptać, a nie maszerować z okazji 11.11. Ja widziałem łysoli spychających z chodnika na Kruczej brutalnymi uderzeniami ramion kilkoro ich rówieśników, bo nie wyglądali jak oni, i było to sporo wcześniej. I nie wyglądali na zdenerwowanych, tylko rżeli z radości.
Ale po co ja to piszę, radradki wiedzą swoje.
Autor: rs__  Dodano: 13-11-2011
Jan Rylew   2 na 2
Organicznie nie znoszę wszelkiego ceremonializmu, tradycjonalizmu, obrzędowości i związanych z tym obchodów ku czci. Do śmiechu doprowadza mnie używanie określeń „duma narodowa”, „będziecie dumni”, „Jestem dumny, że jestem Polakiem (Niemcem, Rosjaninem...)”.
Nacjonalizm, a później faszyzm być może od tego się zaczyna. Z drugiej strony jest chyba tak, że rodzący się nacjonalizm przeradzający się w faszyzm jest rodzajem reakcji alergicznej społeczeństw na odebranie im godności. Leczenie jest przyczynowe.

Nie przeszkadza mi patriotyzm. Można być patriotą, bez obchodów i obrzędów. Patriotyzm w czasie pokoju to jak najlepsza praca dla wspólnego dobra i płacenie podatków na rzecz wspólnoty.
Ostatnie wydarzenia wskazują, że są grupy, które chciałyby zagospodarować poltycznie frustracje rodaków na różnym tle. Nie warto dawać się w to wciągać.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 13-11-2011
P.Kostuch - @RadRado   2 na 2
Państwo nie może nie udzielić zgody na przemarsz czy manifestację. Ono zostaje tylko o tym fakcie informowane. Od organizatorów zależy, czy zgodzą się na zmianę trasy, czy nie. Państwo nie wydaje zezwoleń na marsze, demonstracje, itp. Godziłoby to w podstawowe zasady demokracji.
Nie przedstawiaj reakcji uczestników marszu jako prostego wkurzenia na blokadę. Prawicowe bojówki atakowały po całej Warszawie każdego, kto wyglądał choćby trochę lewicowo i atakowały uczestników blokady na długo po tym, jak przemarsz zmienił trasę.
Z prawem rzymskim chyba żartujesz. Nacjonaliści pokazali swoje prawdziwe oblicze - żądnych nienawiści i przemocy chamów, którzy najchętniej zrobiliby "Polskę dla Polaków". To oni sobie strzelili w stopę, z własnej durnoty. Nikt im w tym nie musiał pomagać.
Autor: P.Kostuch  Dodano: 13-11-2011
monika.k - @rs__  0 na 4
Tak faszyści wygrali rękami Gebelsowskiej prawdy o czym mówi prof. Żaryn www.youtube.com(*)r_embedded&v=1YcRHIiPjNM 
@RadRado słusznie zauważa, że konflikt powstał w momencie blokady przemarszu.Czy  konfrontacja dwóch środowisk ideowych nie była celowa ? Medialny "przekaz"  o którym mówią organizatorzy w podanym linku  może tą celowość konfrontacji uzasadniać i pokazuje  po której stronie są faszyści, gdyż  takimi  metodami  kreowania rzeczywistości posługiwali się faszyści. 
Autor: monika.k  Dodano: 13-11-2011
Kamil Ciura - @rs__   2 na 4
W moim przypadku chwyt nie podziałał, bo sprawdziłem co i jak z tym marszem. Uważasz, że każdy człowiek uczestniczący w tym pochodzie, to naziol, faszysta i prawicowiec? To może każdy kto była na manifestacji Kolorowej Niepodległej to żyd, gej, lewak? Wbij sobie do głowy, że po obu stronach szli ludzie którzy chcieli rozróby od samego początku, ale i tacy którzy chcieli świętować (na różne sposoby i w innym towarzystwie, ale jednak). Patrząc na listę "gości" Kolorowej Niepodległej, wcale nie wygląda ona lepiej niż lista gości Marszu Niepodległości. Po obu stronach grupy ekstremistów, którzy powinni być zepchnięci na margines, a grali główne skrzypce. Śmiało można powiedzieć, że to nie anarchistyczne bydło szło ze spokojnymi uczestnikami "Kolorowej Niepodległej", lecz oni z anarchistycznym bydłem. Idąc tokiem twojego rozumowania, oczywiście.
Autor: Kamil Ciura  Dodano: 13-11-2011
rs__   1 na 3
@Kamil Ciura
Twierdzisz, że w "Kolorowej" pierwsze skrzypce grała ekstrema? Chłopie, ty nie rozumiesz tego słowa.
Co do uczestników "MN" - nie uważam, że każdy z nich to naziol, faszysta i prawicowiec. Uważam, że każdy z nich biorąc udział w marszu organizowanym przez faszystów czynnie ich popiera. Może nieświadomie, ale chyba już czas do tej nieświadomości i błędu się przyznać.
A dla chcących czynnie świętować 11.11 były w Warszawie inne imprezy
warszawa.gazeta(*)my_na_imprezach__ZDJECIA_.html
Autor: rs__  Dodano: 13-11-2011
rs__   2 na 4
@monika.k
Nie słuchaj nawiedzonych, sama myśl, to trudne, ale na pewno możliwe.
Konflikt nie powstał dlatego, że ktoś zablokował komuś marsz, tylko dlatego, że na Plac Konstytucji ściągnęli traktujący to jako ustawkę kibole popierani przez gotowych wejść w przymierze z faszystami - bo tracących grunt pod nogami - oszołomów typu Kaczyński czy Żaryn. MN nie miał wyznaczonej trasy przez Marszałkowską w kierunku Pałacu Kultury. Ale ci kibole nie chcieli maszerować, tylko bić tych z siedzącej 200m dalej "Kolorowej". Policjanci po prostu nie dopuścili ich do celu, więc zaczęli wyładowywać testosteron na policji.
Autor: rs__  Dodano: 13-11-2011
Rafał Poniecki - Z relacji uczestnika
A mnie spodobał się komentarz niejakiego r_zielinskiego w "Wybiórczej":
"koło mnie w tym marszu było jeszcze weselej - jeden ksiądz zakasał
sutanne, przykucnął i jak panienka się wysikał na ulicę, potem
zaintonował "Boże, coś Polskę".
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 13-11-2011
Rafał Poniecki
Ale podobno to był  przebieraniec.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 13-11-2011
Anna Salman   2 na 2
"Nienawiść ... jest zupełnie niezrozumiała w odniesieniu do młodych ludzi, którzy dzisiaj, niezależnie od wyznawanych poglądów i przekonań, są ... lub mogą być w takiej samej sytuacji ekonomicznej i społecznej."
Tak, jeżeli autor ma na myśli analogiczny brak perspektyw. Nastroje radykalizują się w niepewnych czasach, zwłaszcza gdy pojawiają się duże grupy społeczne, mające poczucie wykluczenia / braku wpływu na własny los. Stają się wtedy wdzięcznymi adresatami haseł głoszonych przez wszelkiej maści populistów - prawicowych, gdy łatwiej jest wskazać kozła ofiarnego, niż konkretne rozwiązania lub lewicowych, gdy nasilają się resentymenty (tęsknota za utopijnym wzorcem powszechne sprawiedliwości i szczęśliwości).
W tym roku jednak demonstracje miały jednoznacznie aktualny polityczny wydźwięk. Wg mnie kibole przyjechali "policzyć się" z PO (większość we władzach Warszawy) za swoje własne urojone krzywdy, w tym przegraną w wyborach największego sprzymierzeńca. 
 
Autor: Anna Salman  Dodano: 13-11-2011
Kamil Ciura
no to sobie rs___ zobacz na to:
www.11listopada.org/sklad
są pośród tych "gości" grupy które znane są z ekstremizmu i zamiłowania ich członków do rozróby. Chciałbym Ci przypomnieć, że faszyści nie leją się tylko z policją i między sobą na ustawkach, ale też z bojówkami lewicowymi. Czy organizator, zapraszający takich ludzi do współpracy sam nie popada w ekstremizm? Teraz umywają ręce - jasne, udawajmy dalej że tylko jedna strona jest zła.
Autor: Kamil Ciura  Dodano: 13-11-2011
RadRado
@P.Kostuch
Organ gminy może zakazać odbycia manifestacji tylko i wyłącznie wtedy,
gdy jej cel lub odbycie sprzeciwiają się ustawom (chodzi tu o kwestie
bezpieczeństwa państwowego lub porządku publicznego oraz ochrony zdrowia
lub moralności publicznej albo praw i wolności innych osób) albo
zagrażają zdrowiu lub mieniu w znacznych rozmiarach.

źródło : zb.eco.pl/zb/82/prawo.htm

Tak przy okazji ciekawy film znalazłem z znanym już motywem ataku na reportera :
www.youtube.com(*)v=tWCXBoodFTk&feature=youtu.be

Jak wspomiano wyżej : jasne, udawajmy dalej że tylko jedna strona jest zła.
Autor: RadRado  Dodano: 13-11-2011
rs__  -1 na 1
@Kamil Ciura
Byłeś tam?
Ja obszedłem między 13 a 16 całe to wydarzenie. Po stronie "Kolorowej" fruwały piłki, zadymiarzy nie widziałem, wg tego co potem czytałem, ponoć jacyś byli. Na Pl. Konstytucji zadymiarze stanowili przygniatającą większość, przeszedłem przez plac wśród zakapturzonych, bez przerwy wznoszących okrzyki nawołujące do zabijania postaci z duszą na ramieniu.
Jest rzeczą charakteru i rozumu, by zachować umiar w porównywaniu. Ktoś coś kiedyś napisał o źdźble i belce, poszukaj w googlu.
Autor: rs__  Dodano: 14-11-2011
Zbuntowana - Zagadka?
Kim jest ten człowiek ?Niektórzy twierdzą ,że to prowokator ?
tnij.com/zNSum
Autor: Zbuntowana  Dodano: 14-11-2011
monika.k - @r__   1 na 3
"Kolorowa" zebrała się w tym miejscu żeby świętować  czy blokować ? Jeśli chciała świętować to mogła to robić w każdym innym miejscu.  Blokada była motywem "kolorowej" i to jest powód tych zamieszek. To jest konflikt światopoglądowy, a dla mnie  jako teistki , jest to konflikt duchowy dwóch światów zło/dobro. Kłamstwo, fałsz jest narzędziem złej duchowości i jeśli przyjrzeć się  medialnemu przekazowi, na epitety "faszyści", pełne nienawiści twarze, agresywne spojrzenia, haniebne okrzyki i chuligańskie wybryki uczestników niepodległościowego marszu  to kłamstwo jest po stronie "kolorowej".  Wniosek ? 
Autor: monika.k  Dodano: 14-11-2011
Zbuntowana - Czy to uczestnicy Kolorowej
Byli szczelnie zamaskowani ?Czy  uczestnicy "Marszu Wolności " ?
Autor: Zbuntowana  Dodano: 14-11-2011
Paweł Stachowiak - zupełne pomieszanie pojęć   1 na 1
Już Konfucjusz głosił, iż "naprawę państwa należy zacząć od naprawy pojęć". Dzisiaj lewicę nazywa się prawicą, a prawicę porównuje do faszyzmu. Racjonalista jak już jakiś czas temu zauważyłem opanowany jest przez lewicowców przez co moje prawicowe poglądy spotkają się zapewne z ostrym minusowaniem. Racjonalny człowiek, a podejrzewam że większość takich tu zagląda, powinien wiedzieć na czym różnica pomiędzy tymi stronami polega.
Popieram monikę.k w tej kwestii.
Swoją drogą, obejrzałem chyba wszystkie filmiki z marszu i jasno z nich wynika, że ta grupa bandytów która zebrała się na placu nie miała nic wspólnego z "marszem niepodległości". Legalny marsz jak dotarł na plac to zawrócił i przeszedł spokojnie inną trasą.
Zastanawia mnie też jak racjonalny człowiek może być socjalistą. Większość z Was (moje wrażenie tylko) ma poglądy lewicowe, które niszczą i demoralizują społeczeństwo. Mnie analityczne i racjonalne myślenie stopniowo oddalało od religii(w końcu stałem się agnostykiem) i jednocześnie utrwaliło przekonania prawicowe.
Poza tym na forum daje się zauważyć coraz agresywniejsze ataki na Kościół i kler. Zgadzam się że powinno się odebrać wszelkie przywileje tej organizacji ale wypowiedzi większości zahaczają o fanatyzm, a fanatyzm w każdej postaci jest niebezpieczny.
Autor: Paweł Stachowiak  Dodano: 14-11-2011
Andrzej Wendrychowicz - tam i tu agresja   1 na 1
Miałem trudności wczytać się uważnie w treść tego artykułu, bo złości i wielkich kwantyfikatorów w nim więcej niż przecinków i kropek. Nie pojechałem do miasta, bo po prostu się bałem. Ta awantura była z góry zaprogramowana i przez organizatorów i przez magistrat, który obłudnie zasłania się, że nic nie mogli poradzić, bo takie jest prawo. Jasne, że zabronić demonstracji nie mogli i nie powinni, ale jak można puszczać dwa pancerne pociągi z wojownikami jednym torem na czołowe zderzenie?
Ktoś tu napisał, że to sfrustrowana młodzież, bez perspektyw i przyszłości się zdenerwowała 11 listopada. Biedne dzieci, a mamusia mówiła przecie - nie bij czerwonego/czarnego, bo się spocisz.
A może ktoś mi wyjaśni, dlaczego tylko w Warszawie tak się "świętuje" Dzień Niepodległości? Czy w innych miastach nie ma "prawdziwych" Polaków z lewa i prawa? Czy tamtejsze magistraty to jakieś takie głupsze od warszawskiego?
Autor: Andrzej Wendrychowicz  Dodano: 14-11-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365