Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.755.486 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7361 tekstów. Zajęłyby one 29025 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4500 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Dobrze, gdy serce jest naiwne, a rozum nie.

Dodaj swój komentarz…
Pr0mil93 - Szanować konstytucje   8 na 8
Świetny tekst, już od dawna wiadomo, że wielu ludzi nie respektuje źródła praw państwa polskiego czyli konstytucji, począwszy od Unii Europejskiej(ma inne prawa od polskiego ale są bardziej respektowanie od naszego) a kończywszy na kościele. Smutne w opisanym problemie jest to, że niewyedukawane społeczeństwo będzie myślało, że racjonaliści tylko piętnują, atakują Kościół Katolicki a tak naprawdę powołują się tylko i wyłoncznie na najważniejszy organ w Polsce czyli KONSTYTUCJE.
Autor: Pr0mil93  Dodano: 16-02-2012
Reklama
zohen - kuratorowi też dopomaga Bóg   6 na 6
Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania Art. 10. 1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań"

Prezydent RP przysięga: "Obejmując … Tak mi dopomóż Bóg".

Chyba, że chodzi o wsparcie ze strony jakiegoś Boga świeckiego i neutralnego w sprawach światopoglądowych – a to przepraszam!
Autor: zohen  Dodano: 16-02-2012
Cracoviensis - Pani wizytator Krystyna Chowaniec   7 na 7
Warto się przyjrzeć osobie Pani wizytator. W sieci znalazłem m.in. to:

"Z wykształcenia historyk. Pracuje jako
wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Przez wiele lat pełniła
funkcje komendantki Hufca Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława
Peszkowskiego. Obecnie jest zastępcą komendantki Chorągwi Podkarpackiej
ZHP. Krystyna Chowaniec jest szczególnie zaangażowana w wychowanie
patriotyczne dzieci i młodzieży."

Czym jest w/w hufiec i jakie wartości propaguje? Oto odpowiedź ze strony oficjalnej:

www.zhpsanok.pl(*)&view=article&id=104&Itemid=41

Nie może być więc mowy o obiektywizmie i bezstronności. Pani wizytator Kuratorium jest rozkochana w "wartościach" bogoojczyźnianych i narodowokatolickich.
Autor: Cracoviensis  Dodano: 16-02-2012
kuba008 - Brońmy świeckości!   5 na 5
Pani wizytator pomyliła chyba szkołę z kościołem. Kościół może być nawet pod wezwaniem: Przenajświętszego, Błogosławionego, Czcigodnego, Wielebnego, Ojca Świętego Jana Pawła II Razem z Niepokalaną Wiecznie Dziewicą Maryją i z Dzieciątkiem Jezus na Rękach oraz Świętym Józefem, Opiekunem Rodzin. Ale szkoła NIE! Brońmy świeckości, bo poza rozumem, tylko ją mamy.
Autor: kuba008  Dodano: 16-02-2012
brzezińska43   11 na 11
Od dawna wielu z nas pisalo na tym forum o lamaniu prawa w Polsce. Każdy urzędas czuje się wladnym dokonywać interpretacji prawa w sposób odpowiadający jego poglądom politycznym bezczelnie powolując się na demokrację.W tym przypadku, skoro wolą rodziców szkola stala się katolicką, winno jednocześnie owocować to przejęciem kosztów utrzymania szkoly przez nich, zaplaty za budynek, jej teren, wyposażenie i pensje wszystkich pracowników. To niebywala hucpa! Bylaby to kolejna nieruchomość, którą faktycznie przejąl kościól, choć formalnie nie stal się jej wlaścicielem. Sposób, w jaki pojmuje prawo pani Chowaniec dyskwalifikuje ją jako urzędnika na jakimkolwiek stanowisku w administracji państwowej. Nie wystarczy nagana, nawet z wpisaniem do akt. Jedyna możliwa sankcja to dyscyplinarne zwolnienie. Praca na państwowej posadzie wymaga znajomości prawa, umiejętności jego stosowania zgodnie z duchem Konstytucji oraz gwarancji, wyrażanej codzienną praktyką, że nie bedzie się prawa lamać, czy naginać. Tej gwarancji pani wizytator nie daje żadną miarą. 
Autor: brzezińska43  Dodano: 17-02-2012
Miłosz Michałowski   8 na 8
Oj tam, oj tam. Nie od dziś wiadomo, że demokracja po chrześcijańsku oznacza:
jest nas więcej, więc to my dyktujemy warunki i reszta ma siedzieć cicho, to pozwolimy... jej siedzieć.
Oczywiście, jeśli większość jest np. muzułmańska, to wielki skandal i draka, że prześladują chrześcijan i obrażają się na opowiadane przez nich mity. (Jeśli większością są ateiści, to już oczywiście jakaś abberacja i stalinizm i cywilizacja śmierci;)
Innymi słowy, często w dyskusjach z wierzącymi przebija takie właśnie podejście: jesteśmy większością, więc siedź cicho. Ewentualnie: "spróbuj to powiedzieć muzułmanom". Ponadto wiele osób jest chyba przekonanych, że to chrześcijaństwu zawdzięczamy wszystkie prawa i swobody obywatelskie, którymi się obecnie cieszymy. Oczywiście prawa te dotyczą tylko katolików i są przez nich odpowiednio interpretowane, tzn. mogą oni robić, co chcą bez liczenia się ze zdaniem innych. Inni zaś nie mają prawa krytykować JPII czy Jezuska, bo to im wszystko zawdzięczają...
Autor: Miłosz Michałowski  Dodano: 17-02-2012
Robin99   1 na 1
>>Prezydent RP przysięga: "Obejmując … Tak mi dopomóż Bóg".
Jak w tym kraju  ma być inaczej skoro przykład idzie z samej góry. 
Autor: Robin99  Dodano: 17-02-2012
Misanthrope   1 na 1
tak przy okazji - artykuł z wyborczej o działaniu Komisji Majątkowej:
wyborcza.pl/1,7(*)_raport_rzadu__Kosciolowi.html
Dobrze oddaje to atmosferę relacji państwo - kościół w naszym pięknym kraju. Zastanawia mnie też gdzie był swego czasu "walczący z korupcją" PiS i CBA z Kamińskim.
Autor: Misanthrope  Dodano: 17-02-2012
Ondraszek - Urzędniczy lizus.   2 na 2
Po pierwsze gratuluję odwagi !!! Mam nadzieję, że "urzędniczy lizus" zostanie przynajmniej upomniany. Nie liczę na to, że zostanie ukarany. Takich "urzędniczych lizusów" jest więcej np. Marszałek Województwa Mazowieckiego potrafiący lekką ręką wyłożyć 20mln. na Świątynię Opatrzności, ale na Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze już pieniędzy nie posiada. W swoim świętym oburzeniu owi urzędnicy mają standardowe pytanie - ale czy to coś złego, komu to przeszkadza - zapominają, że jako urzędnicy państwowi winni przestrzegać prawa i konstytucji, a nie ulegać własnym odczuciom. Tu przede wszystkim urzędnik łamie prawo i powinien ponieść z tego tytułu konsekwencje. Pozdrawiam i trzymam kciuki. 
Autor: Ondraszek  Dodano: 17-02-2012
RX500
>>Prezydent RP przysięga: "Obejmując … Tak mi dopomóż Bóg".

-Pasowałoby go teraz zapytać czy mu czasem dopomaga.
Autor: RX500  Dodano: 17-02-2012
romanis - Agnosiewicz VIVAT   1 na 1
witam myślących!czytam na tym portalu wiele artykułów, ze szczególnym uwzględnieniem powyższych tematów. Nie chciał bym aby wyglądało to na "włazidupstwo" ale jestem pełny podziwu dla PANA MARIUSZA! Wielu z publikujących tutaj swoje przemyślenia ma bardzo podobne do moich  I  CO? i nic możemy sobie pisać  a PAN AGNOSIEWICZ P I S Z E! i o to chodzi szanowni państwo! zacznijmy się "skrzykiwać" i PISAĆ (bo jak  napisał Staszic(?) podpierając się swoim patronem Zamoyskim> takie losy Rzeczypospolitej jakie młodzieży nauczanie (sens chyba właściwy)> Jak obecnie wszędzie widać strach przed czarną mafią jest tak ogromny, że wydawałoby się "urzędnik państwowy(?)" a takie głupoty wypisuje, że nie nadawałaby się nawet na sprzątaczkę w normalnym demokratycznym państwie z takim podejściem. Nie mam nic przeciwko wierze czy to w Zeusa Manitou Buddę czy inny makaron -ale to co wyprawia ta czarna mafia w mojej pięknej Polsce woła o pomstę do ...no właśnie?!?!  Dopóki władza będzie wykazywała tyle włazidupstwa do "czarnej dziury" nie dochowamy się pokoleń które wiarę będą traktowały bardzo prywatnie. Dlatego wzorem tu przywoływanego  P I S Z M Y!! może ten ciemnogród wreszcie runie.
Autor: romanis  Dodano: 17-02-2012
Tomek Fiedorek - @ romanis   1 na 1
Nie chcę naigrywać się ani potępiać Twego entuzjazmu, ale nie zdajesz sobie sprawy jakie niekiedy można spotkać sprzątaczki... :) Pani kurator mogłaby im do pięt nie dorastać.
Autor: Tomek Fiedorek  Dodano: 17-02-2012
romanis - do Tomek Fiedorek
właśnie o to mi chodziło!! pani kurator w Polsce mogłaby zajmować miejsce jedynie "babci klozetowej"; chodzi mi o podejście urzędnika państwowego(?) niech sobie wierzy w co chce!!! ale państwowa posada ZOBOWIĄZUJE!!! no cóż, nie wszystkich ułomnych...
Autor: romanis  Dodano: 18-02-2012
tysiak - Podziwiam i uczę się.
Wielki szacunek za taką interwencje. To jedyna broń jaką w tej chwili posiadamy. Prawo, które niestety jest traktowane wybiórczo, jeśli w grę wchodzą interesy Kościoła.
Autor: tysiak  Dodano: 20-11-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365