Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
170.558.172 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 1188 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Michel Onfray - Zmierzch bożyszcza
John Brockman (red.) - Nowy Renesans

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie umiemy się odnaleźć, nie umiemy współdziałać. Dlaczego ci, co chcą ukraść samochód dogadują się w minutę, a ci co chcą założyć trawnik, nie mogą dogadać się przez lata?"
Komentarze do strony Wasz Bóg jest moim Bogiem

Dodaj swój komentarz…
Misanthrope   1 na 1
A się uśmiałem:) Świetny tekst, wielkie dzięki za tłumaczenie. Myślę, że każdego z nas przynajmniej po trochu obchodzi kwestia wyborów w Stanach Zjednoczonych (biorąc pod uwagę międzynarodowe znaczenie tego kraju). Natomiast poglądy niektórych kandydatów republikańskich wprawiają mnie w osłupienie. Ten Romney nie jest wcale taki najgorszy:)
Autor: Misanthrope  Dodano: 29-02-2012
Reklama
sapiens - gdzie tu racjonalne myślenie
"Jeżeli pozwoli się
gejom na branie ślubów, obniży to dla nas wartość instytucji małżeństwa
i może nawet rozluźnić znaczenie więzów małżeńskich. Liberałowie z tego
drwią. Zastanawiają się jak moje uczucia wobec mej żony Ann mogą
zmniejszyć
się przez wiedzę, że para homoseksualistów gdzieś wzięła ślub. Cóż za
dziwne pytanie."

A miałem nadzieję że wreszcie się dowiem w jaki sposób związki partnerskie gejów osłabią instytucję rodziny i małżeństwa heteroseksualne...
Autor: sapiens  Dodano: 29-02-2012
Boudicca - @sapiens   2 na 2
Nie dowiesz się, bo nigdzie nie ma żadnego racjonalnego wyjaśnienia. No chyba, że jest takim to, że kiedy wszyscy będą mieli zupełnie wolny wybór tego z kim i na ile się zwiążą, wielu życiowym cierpiętnikom, którzy wypełniają wolę bożą kisząc się w wątpliwych związkach, odebrana zostanie ich główna wymówka, a w zamian zostaną obarczeni odpowiedzialnością za jakość swojego życia, tutaj na Ziemi.
 
Tak naprawdę wolność wyboru jest naprawdę przerażająca i to przed tą odpowiedzialnością całe życie uciekają wierzący. Że być może nie ma żadnych reguł ani odpowiedzi, są tylko ich własne wybory.
 
Ja sama, choć niewierząca, nie wiem jak długo pozostałabym w moim małżeństwie, gdyby nie zaszczepione i mi kiedyś w procesie wychowania przekonanie, że bycie żoną jest lepsze niż bycie starą panną lub rozwódką. A jakby do tego doszła jeszcze możliwość bycia w związku lesbijskim, bez narażania się na społeczny ostracyzm, to już zupełnie bym się pogubiła i może nawet stała się rozwiązła.
Autor: Boudicca  Dodano: 29-02-2012
piotrmb
Trochę dziwi mnie dobór kandydatów republikanów. Faktem jest, że duża część elektoratu partii republikańskiej to ortodoksyjni wierni o prawicowych poglądach, ale wystawianie samych kandydatów prawego skrzydła to lekkie nieporozumienie.

To trochę tak, jakby PiS zrobił prawybory u siebie i (przy wszystkich różnicach) wystawił do wyboru np. Macierewicza, Girzyńskiego i Sobecką, a każdy z nich licytowałby się, aby pokazać, że na prawo od niego to już tylko ściana jest. Może i da to zwycięstwo w prawyborach, ale jak taki kandydat ma później wybory prezydenckie wygrać?

Można odnieść wrażenie, że kandydaci i sam GOP są zakładnikami najbardziej konserwatywnych wyborców. A ta parodia przemówienia autorstwa Harrisa doskonale to pokazuje.
Autor: piotrmb  Dodano: 29-02-2012
Koraszewski - @piotrmb   1 na 1
To rzeczywiście dość zastanawiające. Stosunkowo liberalny John McCain przegrał z Obamą, co jakoś tam zradykalizowało republikańskie kadry. Jednak uczciwie mówiąc, to w ich pierwszych szeregach jest obecnie straszna nędza. Co widać właśnie po tych kandydatach. Wśród republikańskich senatorów jest troszkę ciekawszych ludzi, ale w tych nastrojach nawet nie próbują swoich sił.    </span>
Autor: Koraszewski  Dodano: 29-02-2012
Czesław Szymoniak
Tak sobie myslę w kontekście naszego polskiego ustawodawstwa i praktyki w kwestiach wolnościowych (aborcja, invitro, relacje kościoł - państwo) , iż życzyłbym sobie mimo wszystko takich "republikanów" jak Romney wsród naszych polityków stanowiących prawo w tym liberałów spośród "liberalnego" PO.
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 29-02-2012
KORIUS   4 na 4
"Ale nauczania mojego Kościoła pochodzą bezpośrednio z profetycznych doświadczeń jego założyciela, Josepha Smitha Jr., który z pomocą świętych kamieni — Urim i Tumim, był w stanie odkryć ostateczne boskie objawienia, które zostały napisane językiem egipskim reformowanym na złotych tablicach, które odnalazł z pomocą anioła Moroniego. Wielu z was pewnie nie zna tej historii i niektórzy z was mogą nawet wątpić w jej prawdziwość."

-Racjonaliści doskonale znają tę historię i nawet nie śmią w nią wątpić. ;-)
-Religijne jaja wyglądają właśnie tak. Właśnie w ten sposób człowiek sam pozbawia się miana istoty rozumnej. Co ta tuman?!
Autor: KORIUS  Dodano: 29-02-2012
Freelog - acy żałośni czasem jesteśmy i
Uśmiecham się do tych respondentów.  To miłe że myślą.  i temat też im wchodzi!!!!
Dzieci!!!!! czy WY naprawdę tym tematem żyjecie??????????????????????
 Wiem że nie, No to nie kłaniajcie si ę si e nauce USA bo to szwingiel, na waszą zgubę!!!!!  Etniczny indianin wam to powie w 3 sekundy i was podsumuje w 5 sekund!!!!!!!!!! Ten dialogi ta dyskursja to cipienie z husieniem w jednym!!! To śmieszność głupka i fana głupoty. Tak!!!!!!!! Obnażam gówno i luckie poniżej 91 procent myślenia. Luckie, ludzkie paragrafy i poziom, śśmieszny!!!!!!!!!! was piszących!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   Moje towarzystwo to Składnia empatyczności. ludzkość praca!!! Miłość i w końcu mam spokój.
 
Krok po kroku, rusza fundacja  --"w końcuc mam spokój:)"
Już zastrzeżona. 
 
Zapraszam do rozmowy i pomocy!
 
Ps.!!! Nie jesteśmy żałośni, brakuje nam chęci sily kasy i tego , że jeszcze żyjemy.
Brakuje w tym cyrku naszaj mądrości!!
 
 
Autor: Freelog  Dodano: 29-02-2012
KORIUS - @Freelog   4 na 4
Wyrazy głębokiego współczucia z powodu...hmm, głębokiego pierdolca!!!
Autor: KORIUS  Dodano: 29-02-2012
R.Brzeziński robbo - głosy,głosy...
Nie można mieć wątpliwości,że religia jest zjawiskiem powszechnym.
Do mniejszości należą ateiści i jako zbiorowość pogrupowana jest w małych organizacjach i z tego powodu chociaż mają swoje prawa-ja powinienem napisać ,chociaż macie swoje prawa nikt wielce nie zabiega o wasza przychylność,bowiem jesteście w mniejszości ,a politykom zależy na większości.
Przychylność którejś z wielomilionowej społeczności religijnej,niezależnie od tego,czy nazwiemy ją organizacja,religią,kościołem,zborem,kultem,sektą,dla wielu polityków nie ma znaczenia.
Znaczenie ma to,żeby wypowiadając się zyskać przychylność milionów głosów.
I nie przeszkadza im jeśli nawet dana społeczność religijna nie ma zbyt dobrej opinii.
Przede wszystkim liczą się głosy,głosy...
Autor: R.Brzeziński robbo  Dodano: 01-03-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365