Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
181.606.678 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2915 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami.

Dodaj swój komentarz…
Koraszewski - Państwo żydowskie   11 na 13
Prawdę mówiąc dziwi trochę brak precyzji Sama Harris, kiedy używa określenia "państwo żydowskie". Źródłem wielu nieporozumień jest fakt, że często myli się religię żydowską z narodowością. W izraelskim prawie i w izraelskim piśmiennictwie określenia "państwo żydowskie" używa się w dokładnie takim samym rozumieniu jak "państwo polskie" czy państwo francuskie". Izrael jest państwem świeckim i określenie to nie implikuje państwa religijnego, ani państwa etnicznie jednorodnego. Partie religijne są obecne w parlamencie, ale nigdy nie miały dominującego wpływu, nigdy również nawet nie pojawiła się koncepcja państwa żydowskiego jako teokracji. Nadmiar prerogatyw przyznanych instytucjom religijnym jest przedmiotem nieustannej krytyki ze strony izraelskich mediów i znacznej części społeczeństwa.
(Założycielami Izraela byli świeccy Żydzi, a sprzeciwiali się jego budowie żydzi ortodoksyjni.)
Autor: Koraszewski  Dodano: 24-03-2012
Reklama
mieczysławski - liberalizm w Polsce   3 na 3
Jaka jest definicja liberalizmu? Liberał ma najczęściej negatywne skojarzenia, żyd, mason, anarchista. Nie jest to przypadkowe, toczy się walka propagandowa, przoduje tym w Toruniu Radio M i Wyższa Szkoła Kultury Medialnej. Ekstremizm islamski powoduje odwrócenie od naszych problemów, ostatnio widoczne były działania zmierzające do zaostrzenia prawa i ograniczenia swobód obywatelskich.
Przykład Węgier pokazuje, że podobnie może stać się w Polsce.
Autor: mieczysławski  Dodano: 24-03-2012
KORIUS   1 na 3
Nie ważne w tym momencie, czy każdy Palestyńczyk wierzy w to, co zacytowałem
-Jeżeli Sam Hariis udowodnił, że nie istnieje wolna wola i nie decydujemy "sami" w co wierzymy, to zaprawdę trudno oceniać nawet szurniętych Talibów, bo nic nie jest ważne. Oczywiście z tego (w sumie jego) punku widzenia, dla mnie to banda wykolejenców i psychpatów, którym poświęcamy zbyt wiele czasu i rozterek, a za mało maboi.
Autor: KORIUS  Dodano: 24-03-2012
jankes1234 - ...  -1 na 3
A co się stało w Afganistanie?Ani słowa krytyki na Racjonaliście o amerykańskim psychopacie który zamordował 15 niewinnych ludzi , kobiety i dzieci.Dostanie 2 lata, po roku wyjdzie z więzienia.To jest twarz Zachodu.A skąd się wziął współczesny Izrael? Z religijnych bredni starożytnych Żydów, którzy mieli tam jakieś państewko, zresztą ciągle okupowane,a ile w tym prawdy historycznej to nie wiadomo...KORIUS, idż się zaciągnij -marines od kilku lat przyjmują najemników z zagranicy, dadzą ci broń i będziesz mógł wyrzynać tych znienawidzonych muslimów.Albo się lecz póki nie za późno...Izrael też werbuje do walki z Palestyńczykami.Masz wybór...Dobrze płacą , jeszcze zarobisz sobie.
Autor: jankes1234  Dodano: 25-03-2012
KORIUS - @jankes   4 na 6
idż się zaciągnij -marines od kilku lat przyjmują najemników z zagranicy, dadzą ci broń i będziesz mógł wyrzynać tych znienawidzonych muslimów.
-No właśnie dlaczego te musliny mnie nienawidzą tylko dlatego, że urodziłem się w Europie i jestem wg nich psem niewiernym chrześcijaninem, żydem lub ateistą, dla nich to jedno. Ich ideologia religijna pozwala takich jak ja zabijać i oczekiwac nagrody od Allaha. Takich poglądów istotnie nienawidzę. Nie będę jechał do ich krajów, tam ich zabijać, ale jak tu zaczną się wpieprzać, budować meczety i  zakładac swoje "społeczności", wolałbym mieć coś konkretniejszego do obrony niż system prawny, z którego oni kpią, a ludzkim życiem gardzą. Takich "jankesów" mogą cały autobus wysadzić w powietrze, mając gdzieś to, że wsród ofiar był ich zagorzały obrońca.
Autor: KORIUS  Dodano: 25-03-2012
Koraszewski - fenomen jankesa   2 na 4
Indywidualna patologia czy produkt społeczny? Gorący miłośnik islamofaszyzmu i zdeklarowany przeciwnik demokracji. Skąd może wiedzieć, że jest tyko faszystą. Zatopiony w swojej nienawiści nie mogący zrozumieć, że Izrael nikogo nie werbuje ani nie walczy z Palestyńczykami, że nie walczy również z islamem, niemogący zrozumieć, że los Palestyńczyków jest straszny z powodu jego przyjaciół nazistów, ale ci są zbyt piękni dla jankesa, żeby mógł to zobaczyć. Izrael odpowiada tylko na kolejne zamach ukochanych przez jankesa gangsterów. Zabijając gangsterów w tym samym czasie  Izrael przyjmuje chorych Palestyńczyków do swoich szpitali, otwiera dla nich swoje uniwersytety, nieustannie proponuje i dostarcza możliwości współpracy gospodarczej. Ale nie to jest dla jankesa ważne, on nieustannie tęskni do Jedwabnego, ma swoje ideały. Prawdopodobnie nie jest nawet za nie odpowiedzialny, nawet gdyby chciał nie potrafi spojrzeć w lustro i dostrzec swojego prawdziwego oblicza.  Dla jankesa islam to strzelający islamofaszyści, jest tu i ówdzie inny islam, ale tego islamu jankes nienawidzi i gorąco protestuje kiedy ktoś próbuje go pokazać.        
Autor: Koraszewski  Dodano: 25-03-2012
jankes1234 - Panie Koraszewski...   1 na 1
Nie dyskutujmy na tym poziomie.Nie jestem faszystą.Nie kocham żadnych islamofaszystów.To straszne co oni robią.Tylko, że Izrael nie lepszy.Chodzi mi o to, że obie strony mają za uszami, a nie tylko jedna.Pana postawa jest bardziej faszystowska od mojej.Faworyzuje Pan jeden kraj i usprawiedliwia wszelkie jego podłości.Ja tylko sądzę, że Żydzi są takimi samymi ludźmi jak reszta i nie mają jakichś szczególnych praw.A Pan ich uważa za jakichś nadludzi.Arabowie mają prawo do obrony i niepodległości.Jak wszyscy.Co do werbowania przez Izrael najemników- osobiście znałem jednego, co tam był jako najemnik, więc wiem co piszę...I to jest prawda.No ale Pana ukochany Izrael przecież takich rzeczy nie robi.
Autor: jankes1234  Dodano: 26-03-2012
Piotr Napierała - Żydzi  0 na 2
nie dokonują aktów terroryzmu, co najwyżejsz spychają mniejszość na margines, ale w tych sczeg. warunkach, kiedy ta mniejszość wysadza autobusy, można to zrozumieć. Ostatnio moden jest bycie antyizraelskim, jest to bespieczny sposób bycia kryptoantysemitą:)
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 26-03-2012
Adanac - Prawda o Izraelu
www.youtube.com/watch?v=etXAm-OylQQ
Autor: Adanac  Dodano: 10-12-2014
ticket - czuć, że pisał to żyd
nie popieram koncepcji panstwa zydowskiego, jestem ateista, ale w calym artykule bronie zajadle zydow w izraelu. zapominam, ze semitami to są wlasnie palestynczycy, a nie zydzi, i w zwiazku z tym najwiekszymi antysemitami są wlasnie zydzi
Autor: ticket  Dodano: 01-09-2020

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365