Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.018.821 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 284 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Żyć znaczy walczyć.
Komentarze do strony Mamy prawo do krytyki islamu

Dodaj swój komentarz…
Boudicca - Islam zna sposób na wolnośc słowa.   6 na 6
Muzłumanie stają sie zwłaszcza aktywni w europejskich krajach, gdzie społeczeństwo jest laickie. W Danii radzi się nad zamknięciem 17 od lat nieuczęszczanych kościołów w Kopenhadze (nigdzie w prawie nie zostało zadecydowane, kto ma władzę w tym temacie, więc musi się tym zająć parlament) a tymczasem islam kwitnie i chce narzucać ogółowi społeczeństwa jak ma żyć i co ma szanować.
Religia ma denerwujący zwyczaj uświęcać zacofanie i przemoc, które bez jej płaszczyka byłyby godne pogardy i poddane naprawie. Cóż Lars jest jednym z wielu Duńczyków, którzy ostatnimi czasy przekonali się, że wolność słowa komuś przeszkadza i może łatwo zostać ograniczona przez przemoc. Wyrok sądu to pikuś w porównaniu z wyrokiem islamskich przywódców religijnych. Możesz publicznie wypowiadać się krytycznie o islamie, ale czy naprawdę chcesz drżeć o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny? Oni nie wahają się stosować średniowiecznych metod zamykania ludziom ust. Niestety terror jest najskuteczniejszym środkiem perswazji. Po tym co spotkało autorów słynnych rysunków, wolność słowa w Danii stała się ociupinkę mniejsza. Ludzie czują złość i bezradność. Nie każdy chce się ukrywać przez resztę życia. Bardziej niż wyroku sądu obawiam się podpalenia mojego domu, kiedy będę w nim spała...
Autor: Boudicca  Dodano: 29-04-2012
Reklama
Jan Res - Niewolnictwo   10 na 10
Islam, to jedyna religia, od której nie można uciec. Każde dziecko spłodzone z muzułmanina jest muzułmaninem. Każdy, kto tę religię przyjął, uczynił swe potomstwo niewolnikami na wieki wieków. Każdy wierzący ma obowiązek zamordować muzułmanina-apostatę.
To nie religia. lecz NIEWOLA.
Mógłbym się tu rozpisywać o kilku znanych mi apostatach-muzułmanach zmuszonych do praktykowania religii, aby uciec przed śmiercią i o mych muzułmańskich studentkach, które z największą radością przyjmują wiadomości o ograniczaniu praw muzułmanom we Francji, Szwajcarii i Belgii.
Wszystkie cywilizowane kraje z całą surowością tępią wszelkie formy niewolnictwa. Czas, aby praktykowanie islamu zostało zabronione w Europie.
 
Autor: Jan Res  Dodano: 29-04-2012
Poltiser - Tolerancja to nie obojętność wobec...
no właśnie - wobec czego?
Myślę, że w Polsce i w Europie powinniśmy podnieść temat opuszczony w 1573 roku po uchwaleniu konstytucji o tolerancji religijnej. Słowa Włodkowica wypowiedziane w Konstancy (1415), gdzie skazano Husa na śmierć na stosie, pomimo cesarskiego glejtu, który otrzymał przed przybyciem na synod, o obowiązku Państwa Polskiego do obrony innowierców, jeśli tylko chcą żyć w Kraju zgodnie z obowiązującym prawem, są bardziej nawet aktualne teraz niż były wtedy. Wtedy mieliśmy zjednoczony Naród (cokolwiek to wtedy znaczyło), a teraz mamy podzieloną ideologicznie populację mieszkającą między Odrą a Bugiem... Mieszka w Polsce ponad 100 tys. muzułmanów z dziada pradziada. Dlaczego dla politycznych ambicji jakiegoś przybłędy mieliby ci ludzie znaleźć się w konflikcie z resztą ludności? Żyją w Polsce od czasów Grunwaldu... Islam to nie tylko religia, to również ideologia i business, polityka, dążenie do dominacji itp. Nie wszyscy chcą żyć w pokoju, nie wszystkich należy oskarżać. Polaryzacja młodego pokolenia i absurdalne roszczenia wobec gospodarzy zależą, bardzo często, od grupki kleryków wspieranych przez radykalne organizacje, które jak kiedyś Komintern, niektóre misje chrześcijańskie, czy jakiekolwiek organizacje ideologiczne, fundują nam gratis! Bleee...!
Autor: Poltiser  Dodano: 29-04-2012
Jan Res - Poliser   2 na 2
Bardzo słuszna uwaga. Nasi, polscy muzułmanie, to chyba jedyna taka grupa tolerancyjnych i podporządkujących się polskiemu prawu obywateli-czcicieli Allaha. O ile wiem, chrześcijanie nie mieli z nimi nigdy żadnych problemów, a i oni z chrześcijanami. Są naprawdę wyjątkowym odłamem; być może jedynym takim w świecie. Byłoby dobrze, gdyby któryś z nich (o ile zna dobrze historię) coś tu na ten temat napisał. Może katolicy mogliby się czegoś od nich wreszcie nauczyć?
Niestety, inni muzułmanie - czyli znakomita większość - są coraz bliżej wahabizmu i salafizmu. To oznacza, że prawo boskie jest dla nich ponad prawem ustanowionym przez człowieka i każdy wyznawca islamu ma obowiązek szerzenia swej religii, choćby poprzez mordowanie "niewiernych".  Na ulicach Londynu widziałem transparenty z napisami: "ZROBIMY WAM PRAWDZIWY HOLOKAUST", "ZASZLACHTUJEMY WSZYSTKIE NIEWIERZĄCE ŚWINIE"...
Anglicy nie reagują. A przecież od takich pochodów i haseł zaczynały się zawsze wszelkie potworności. Czy nie czas położyć temu kres?
Autor: Jan Res  Dodano: 29-04-2012
Cabal   3 na 3
Religia to chyba faktycznie rodzaj wirusa atakującego mózgi. Zdumiewają mnie jej możliwości wyłączania tychże mózgów do tego stopnia, że ich właściciele przestają wykazywać się nawet instynktem samozachowawczym.
Autor: Cabal  Dodano: 30-04-2012
hazy - @Jan Res   3 na 3
Dlaczego polscy muzułmanie tak różnią się np. od muzułmanów francuskich czy angielskich? Może dlatego, że polscy muzułmanie to Polacy a francuscy i angielscy to Pakistańczycy albo Algierczycy. Moim zdaniem to 100% asymilacja sprawiła, że u nas nie ma takich problemów jak na zachodzie.
Autor: hazy  Dodano: 30-04-2012
mieczysławski - wolność religijna to prawo do krytyki   1 na 1
Muzułmanie w krajach UE powołują się na wolność praktykowania religijnego.
Z definicji prawa wolność religijna obejmuje wolność do niewierzenia i krytyki wierzących, szczególnie w tedy, gdy łamią prawo kraju, który udzielił im gościny.
Każdy obywatel jest zobowiązany do przestrzegania prawa, podobnie każdy imigrant powinien deklarować przestrzeganie prawa kraju przyjmującego, w przeciwnym przypadku powinien być deportowany.
Myślę, że ateiści powinni odważniej protestować wobec przemocy religijnej i naruszaniu konstytucyjnych praw swobody wypowiedzi i równości wobec prawa.
Autor: mieczysławski  Dodano: 30-04-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365