Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.064.029 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 292 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Słowo 'dusza' ma zasadniczo niejasne znaczenie, a domniemany byt, który słowo to ma desygnować, nie jest naukowo weryfikowalny ani potrzebny do wyjaśnienia zachowań człowieka.

Dodaj swój komentarz…
kulka_na_mole - @Autor   12 na 12
Zapewne katolicy byliby oburzeni, gdyby mormoni zaczęli chrzcić zmarłych katolików, ale wątpię, aby to wywołało w żyjących katolikach refleksję na temat chrztu bez zgody chrzczonego. Wszak dla katolika chrzest nie jest tylko przyjęciem nowego członka do KK, ale przede wszystkim zmazaniem "grzechu pierworodnego", z którym każdy człowiek się rodzi (po co w takim razie Chrystus skonał na krzyżu? No, mniejsza z tym).
Autor: kulka_na_mole  Dodano: 02-09-2012
Reklama
Michał Panfil   14 na 14
Strach umierać :p

A poważnie to skojarzył mi się Orwell: "Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością". Skoro pozwalamy przekłamywać historie życia i wartości ludzi, to następne w kolejce są wydarzenia i fakty.
Autor: Michał Panfil  Dodano: 02-09-2012
buttie   5 na 5
Co ciekawe, w końcówce lat sześćdziesiątych mormoni masowo "chrzcili" polskie ofiary holokaustu. W 1968 roku Polskie Archiwa poprosiły kościół LDS o pomoc w uporządkowaniu dokumentów z okresu II wojny, dzięki czemu mormoni weszli w posiadanie danych osobowych wielu zgładzonych żydów. Wykorzystali to aby później przenieść nieżyjących starozakonnych z łona Abrahama, na - to bardziej właściwe - łono Josepha Smitha.
www.theworld.or(*)-baptism-of-holocaust-victims/
Autor: buttie  Dodano: 02-09-2012
Jan Res - Odchrzczenie   12 na 12
Bóg mi świadkiem, jak bardzo bym chciał się odchrzcić. Co dzień się o to modlę ;)))
Ale co to da? Podatki na Kościół i tak będę musiał płacić. Znając matactwa Kościoła przypuszczam, że moje nazwisko zostanie skreślone na liście parafii, lecz będzie ono trzymane na listach przedstawianych rządowi... przez "niedopatrzenie". Nikt nie będzie w stanie tego sprawdzić.
Ważnym argumentem w naszych rękach mogłaby być lista odchrzczonych - być może ważniejsza, niż lista ateistów i agnostyków? Może udałoby się nam wówczas wywalczyć podatek dodatkowy dla wierzących (jak to ma miejsce w Niemczech), a nie zastępczy, jak to się obecnie proponuje? A wtedy ruszyłaby lawina odchrzczeń. Polska laicyzowałaby się w mgnieniu oka.
Nie jestem prawnikiem, a tylko prawnik-ateista mógłby przetrzeć tę drogę i służyć radą jak sprawdzić, czy moje nazwisko przestało istnieć we wszystkich ich rejestrach. Sędziowie-katolicy nie ułatwialiby nam życia. Na adwokata w tak trudnej sprawie mało kogo stać; bylibyśmy zdani na siebie. Polskie prawodawstwo nie uznaje precedensów; każda  sprawa byłaby rozważana oddzielnie i od początku. Zatem pomoc prawnika (poprzez ten portal) będzie bardzo przydatna.
Autor: Jan Res  Dodano: 02-09-2012
KORIUS   21 na 21
Bóg mi świadkiem, jak bardzo bym chciał się odchrzcić. Co dzień się o to modlę ;)))
-"Odchrzczenie" powinno być możliwe za pośrednictwem urzędów państwowych np. urzędu stanu cywilnego. Skoro ktoś dobrowolnie nie poszedł się chrzcić, nie powinien być teraz zmuszany do chodzenia po parafiach i załatwiania formalności. Można nawet nie mieć przyjemności spotykania klechów. W końcu mamy konkordat podpisany (a co?!) i w jego ramach urząd informowałby o wystąpieniu obywatela RP z KK. Skoro możliwe są takie rzeczy w przypadku zawierania małżeństwa, tu mogłoby być tak samo. Wystarczyłby odpowiedni formularz, podpis i kwita.
Autor: KORIUS  Dodano: 03-09-2012
Stefan Dudziński  -18 na 18
Coś mnie sie zdaje panie korius że pan się nieco zagalopował -moim zdaniem oczywiście.Powoduje panem nienawiść do religii a to nie jest smaczne.
Autor: Stefan Dudziński  Dodano: 03-09-2012
KORIUS - @Stefan Dudziński   18 na 18
Coś mnie sie zdaje panie korius że pan się nieco zagalopował -moim zdaniem oczywiście. Powoduje panem nienawiść do religii a to nie jest smaczne.
1. Zagalopował w czym?
2. Na pewno ja się zagalopowałem, a nie KK?
3. Powoduje mną umiłowanie wolności wyboru, a nie żadna nienawiść. Chcę aby każdy sam bez utrudnień formalnych mógł decydować czy jest członkiem Kościoła.
4. Co jest niesmaczne?
Autor: KORIUS  Dodano: 03-09-2012
daddy   10 na 10
Nie wszyscy panie stefan kochają swoich oprawców. Syndrom sztokholmski się kłania?
Autor: daddy  Dodano: 03-09-2012
khair_el.budar   9 na 9
Jak mam spie*rzony dzień i chcę sobie poprawić humor, czytam o teologii mormońskiej. Aż trudno uwierzyć, że są ludzie z większymi pokładami poczucia humoru. Mogę tylko dziękować ślepemu losowi, że mnie nie pobłogosławił wiarą w księgę Mormona. Jak można dojść do takiego stanu emocjonalnego, żeby nie wybuchnąć śmiechem w czasie mormońskich obrzędów religijnych? To jest dopiero zagadka, chyba bardziej frapująca niż oklepana Atlantyda.
Autor: khair_el.budar  Dodano: 03-09-2012
romaro   18 na 18
Panie stefan, przestań pan bredzić o nienawiści. Nie pojmujecie jednej podstawowej rzeczy. Religię ani miłujemy ani nie miłujemy. Religia jest dla nas zwykłym utrapieniem, może nie tyle sama religia, co ludzie ją wyznający. Niezwykle nachalni i natrętni w religijnych amokach.
Autor: romaro  Dodano: 03-09-2012
Boudicca - Kurczę, ja się chyba odchrzczę   6 na 6
Czemu nie? Dlaczego nie mielibyśmy prawa odchrzcić się każdy we wasnym ogródku w obecności przyjaciół, rodziny i grillowanych przysmaków. Kupić wystrzałową kieckę i uwiecznić wszystko na wideo dla ewentualnych niedowiarków i tych z rodziny, którzy nie zostaliby zaproszeni (bo np. są współwinni mojemu ochrzczeniu).
Trochę szkoda, że to nic by nie dało. Bo Kościółek tak łatwo nie odpuści.
 
Ja mam jeszcze jeden pomysł, ale nie wiem jak to zadziała. Bo w Danii przynależność do kościoła jest dobrowolna. Czy jeżeli zrzeknę się polskiego obywatelstwa i w związku z tym zniknę z listy obywateli RP, KK stale będzie mógł zaliczać mnie w poczet polskich katolików i fałszować w ten sposób krajowe statystyki? Wadą tego sposobu jest, że w ten sposób osłabię też liczebność polskich ateistów.  Ale uważam to za pewien sposób wyrażenia mojego niezadowolenia z uległej polityki państwa wobec KK i nadmiernej włdzy tego ostatniego. Szkoda też, że wypisanie się z kraju kosztuje, znajoma jak syna "wykupywała" to kosztowało to ją 5 tys. a to było dawno temu ;-)
Autor: Boudicca  Dodano: 03-09-2012
hanarafa - hmmm   2 na 2
Nie tyle jest interesujące, jakich nieboszczyków Mitt Romney zbawia po godzinach pracy, ile jakich żyjących zechce nawracać w jej godzinach.

<a></a>
Autor: hanarafa  Dodano: 03-09-2012
maczak07 - Bill Maher PL: ateizm to nie religia..   2 na 2
http://www.youtube.com/watch?v=F0Q5P0-CRSM&

Bill Maher PL: ateizm to nie religia + odchrzczenie teścia Mitta Romneya


Większy klip o odchrzczeniu z polskimi napisami, w tym Bill pokazuje jak ateizm nie jest religią. Zapraszam do oglądania bo warto. =)
Autor: maczak07  Dodano: 03-09-2012
Iznogud - dzięki
humor mi się poprawił, przezabawna historia
Autor: Iznogud  Dodano: 03-09-2012
hubin   11 na 11
Przynajmniej od czasów Flaviusa Claudiusa Iulianusa(zwanego Julianem Apostatą), chrześcijaństwo we wszystkich swoich odmianach uprawia gwałt na zmarłych i konających,
wszyscy znamy historie zdeklarowanych ateistów nawróconych jakoby na łożu śmierci lub niekiedy po niej... Głośne historyjki o nawróceniu Darwina czy przykłady wielkiej religijności Einsteina, to czubek góry lodowej.

Pod powierzchnią są cuda nawróceń przedśmiertnych i pośmiertnych, niekiedy wymuszonych przez lokalne społeczności, niekiedy po prostu fałszywych. Ten mechanizm jest doskonałym przykładem, jaką obrzydliwą ideologią jest religia.
Autor: hubin  Dodano: 03-09-2012
Olek Mularski - Gwałt na woli i poglądach!   4 na 4
To co robią ci mormoni jest ohydne! Jak można chrzcić zmarłego ateistę! To nie tylko jawna dyskryminacja cudzych poglądów, a wręcz gwałt na nich i na woli zmarłego. Z resztą gorszy jest chyba tylko chrzest katolicki, bo jest przymusem wobec żyjących.
Autor: Olek Mularski  Dodano: 04-09-2012
rafael 77   2 na 2
Nie słyszałem o bardziej bzdurnej i idiotycznej ceremonii niż pośmiertne odchrzczenie. Komu i czemu to ma służyć? Chyba tylko pokazaniu innym jacy to jesteśmy nieracjonalni,infantylni oraz egoistyczni w swoim spojrzeniu na życie...  
Z drugiej strony - zastanawiam się jak bardzo zdesperowani muszą być mormoni w powiększaniu liczby członków swojej organizacji religijnej,że dokonują takich makabrycznych rzeczy ;/ 
Autor: rafael 77  Dodano: 04-09-2012
khair_el.budar   4 na 4
@rafael77
Za krótko Pan żyjesz - po obaleniu tzw bandy czworga w Chinach zaczęły się czystki, zaczęto wyrzucać z Komunistycznej partii Chin także ludzi wcześniej zmarłych - i to na masową skalę. Dzięki temu partia mogła z czystym sumieniem twierdzić, że błędy i wypaczenia - to nie dzieło członków partii, a elementów reakcyjnych.
Autor: khair_el.budar  Dodano: 04-09-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365