Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.017.072 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 407 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Jeśli chodzi o religię dzisiaj, to jest to zakichane oszustwo. (...) Religia to same bzdury. (...) Wszystkie biblie są tworem człowieka".
Komentarze do strony Diabła Belzebubem…

Dodaj swój komentarz…
benpo - Kto walczy z Kościołem jest z szatanem?
W Biblii napisane jest że szatan jest kłamcą i mordercą, a kto jest jego narzędziem to te rzeczy wykonuje. Wielu wie że nauki kościoła są niezgodne z Biblią, czyli w oczach Boga są kłamstwem. A czyny inkwizycji utworzonej przez katolickich papieży i nawoływanie do wojen krzyżowych by mordować inaczej wierzących wbrew przykazaniu ,,nie zabijaj" nie są dowodem jaki rodzaj ducha używa tej instytucji? Cytat:   Papież, Leon XIII, 1878-1903 - Przeklęty niech będzie każdy, kto mówi, że Duch Święty nie pragnie śmierci heretyka! 2) Papież Innocenty III, 1215, Czwarty Sobór Laterański Władza świecka każdego szczebla ma być ostrzeżona, a jeśli zajdzie taka potrzeba, zmuszona przez władzę kościelną do przysięgi, że w obronie wiary katolickiej z całych sił niszczyć będzie heretyków wytropionych na jej terytoriach. 3) Civilta Cattolica. Oficjalny organ Towarzystwa Jezusowego, 1939 Faszyzm jest systemem rządów, który jest najbliższy ideałom Kościoła Rzymskiego. 4) Franz von Pappen Nuncjusz apostolski w hitlerowskich Niemczech
Nazizm jest chrześcijańską reakcją przeciwko duchowi 1789 roku. Trzecia Rzesza jest pierwszą światową potęgą, która nie tylko akceptuje, ale także wprowadza w życie zasady papiestwa. Opis Krk. Obj. 17rozdz. jest precyzyjny, tej instytucji, i jej czyny.
Autor: benpo  Dodano: 30-11-2015
Reklama
mieczysławski - immunitet religijny   4 na 4
Watykan zasłania się immunitetem religijnym, stając ponad prawem.
Przyjęło się w naszej moralności, że o mrocznych dziejach kościoła nie należy rozmawiać, podobnie jak nie mówi się o mafiozach, a podobieństwa są duże.
Czytałem książkę "Akcja ocalenie - watykańska przystań nazistów".
Zastanawiałem się, że państwa koalicji antyhitlerowskiej posiadały wywiad wojskowy i powinny o tym wiedzieć, a watykańscy hierarchowie powinni odpowiedzieć przed sądami podobnie jak faszystowscy kolaboranci pomagający przy eksterminacji Żydów.
Nie rozliczona jest też działalność inkwizycji, watykańskie archiwa są w niewielkim stopniu  zbadane, najczęściej odmawia się do nich dostępu.
Autor: mieczysławski  Dodano: 02-12-2012

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365