Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.014.964 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 407 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"... w nauce istnieje potrzeba podawania rzeczy w wątpliwość; jest bezwzględnie konieczne, jeśli w nauce ma się dokonywać postęp, żeby niepewność była podstawowym stanem ducha. Żeby dokonać postępu w rozumieniu, musimy wykazać się pokorą i pogodzić się z tym, że nie wiemy. [...] Prowadzi się badania z ciekawości, ponieważ coś jest nieznane, a nie dlatego, że zna się odpowiedź. Zbierając naukowe..
Komentarze do strony Nieustanna gra

Dodaj swój komentarz…
Boudicca - Interesujący tekst
dobrze napisany. Liczne literówki trochę mnie rozpraszały w trakcie czytania, zatrzymywałam się i zastanawiałam nad właściwym znaczeniem np. na pierwszej str. gra szybko ewaluuje czy ewoluuje? Ewaluuje pasuje do poprzedniego zdania a ewoluuje do obecnego, co wybrać?
Jak dla mnie artykuł przelatuje przez zbyt wiele tematów, abym mogła wyrobić sobie zdanie na temat któregokolwiek z nich, mógłby być dobrym wstępem do książki, gdzie poszczególne zagadnienia rozwiną się w kolejne rozdziały. W obecnej formie, przeczytałam i nie mam zdania. Wszystko bardzo ogólne, każdy akapit mógłby zawierać lata studiów. Ciężko dyskutować nad czymś takim.
Autor: Boudicca  Dodano: 06-01-2013
Reklama
kama1 - To już nie SF
Interesujące, przypomina mi trochę książkę z gatunku sf pt.: "Gra Endera", którą czytałam w latach 90. Pomysł, że w przyszłości ważne decyzje i działania będą realizowane za pomocą rzeczywistości wirtualnej to moim zdaniem już nie fantastyka a futurologia.
Autor: kama1  Dodano: 05-01-2013
Frank Holman - Na prawdę świetny tekst
zupełnie niespodziewany na tym portalu. Czy oto może jaki promyk nadziei na światłą myśl społeczno ekonomiczną... na pokonanie pseudoracjonalnego, a jednocześnie już wręcz archaicznego, bełkotu, nazywanego o dziwo "neoliberalizmem". Oby, oby ... więcej.
Ps. Zapoznanie się z danymi Wilkinsona i Pickett na prawdę polecam, z nadzieją, że niektórym na prawdę dążącym do wiedzy i prawdy, a z nie-do-końca własnej winy żyjącym w okowach bzdur, otworzą one choć co nieco oczy.
Autor: Frank Holman  Dodano: 04-01-2013
Kacperek - Mesjasz?   1 na 1
Oj, nie przyjdzie chyba... A jeśli jakiś buntowszczyk wznieci ruchawkę, to się tylko cofniemy w totalitaryzm.
Autor: Kacperek  Dodano: 04-01-2013
Anna Salman   3 na 3
Nie przewiduję, aby współczesny świat (społeczeństwo) miało podążać za jednym przywódcą. Tendencje są raczej odwrotne - indywidualizm spowodował spontaniczne powstawanie grup bez ściśle określonego liderów, z realną równością praw i obowiązków. Czyli w przestrzeni publicznej ścierają się dwie tendencje - stary porządek z ustaloną hierarchią (na poziomie makro i mikro), zarządzany przez elitę oraz demokracja tak demokratyczna, jaka w dotychczasowej historii pojawiała się gdzieniegdzie jedynie na chwilę, w bardzo małej skali i szybko padała ofiarą zewnętrznych czynników.
Ciekawe, ile pokoleń nas dzieli od tego zjawiska społecznego, tym razem już w skali globalnej.
Autor: Anna Salman  Dodano: 04-01-2013

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365