Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.109.382 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4043 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Bezmyślni nigdy nie popełniają błędów w myśleniu."

Dodaj swój komentarz…
Iznogud - lewica? akurat   6 na 6
zaproszeni mają tyle wspólnego z lewicą, co stado kóz z baterią przeciwlotniczą, Kwasula - bizancjum pełną gębą (zegarki o wartości mieszkania, ślub córki), brakuje Kalisza w garniturach za równowartość rocznego budżetu niejednej rodziny w Polsce, jeszcze ta nadwaga wożona Jaguarem (ale gust do aut ma). Wałensacz przynajmniej wie jak wygląda strajk i co to jest związek zawodowy, choć z niego taki intelektualista jak z Michnika dziennikarz. Może się mylę, ale ostatnim autentycznym dla mnie działaczem lewicy jest Ikonowicz. Reszta zabawnie się skompromitowała na salonach biznesu.
Autor: Iznogud  Dodano: 15-04-2013
Reklama
Szarycz Zbigniew - nie wie lewica...   8 na 8
Lewicowa to była wczesna PZPR. W miarę jak ubywało ideologów a przybywało oportunistów, lewicowość rozlazła się po kątach i ściemniała jak tabaka w rogu. Dolary przeciwko orzechom, że obecni przywódcy "lewicy" nie są w stanie, w sposób klarowny, wyjaśnić co to znaczy "być człowiekiem lewicy", za których - oczywista - wszyscy się uważają...
Autor: Szarycz Zbigniew  Dodano: 15-04-2013
Anna Salman   10 na 10
"Lewica z założenia
to przede wszystkim ludzie, masa
,..."
Lewica z założenia nie jest religijna (wg prof. Leszka Kołakowskiego). Religijna masa to co najwyżej procesja.
Miller po raz kolejny wykazał się poczuciem humoru zapraszając czciciela obrazka Maryi w klapie oraz pasażera papamobile i nazywając to lewicą. Jak jeszcze ściągnie tego hierarchę o ksywie Flaszka, to mogą sobie zorganizować ... pielgrzymkę na Jasna Górę z okazji Święta Józefa Robotnika (1 maja).
Autor: Anna Salman  Dodano: 16-04-2013
Szary Myszak - Plotki  0 na 2
"Na takim właśnie wizerunku i programie /.../ formacjom lewicowym czy centrolewicowym w wielu krajach udaje się dojść do władzy. Ale o tym jak na razie cicho sza."
Kogo zaproszono, kto odmowil udzialu, kogo do przybycia trzeba zmusic... Czy to jest przedruk z plotek.pl?
Nic dziwnego, ze polskim politykom nie czesto chce sie sformulowac program, skoro autorow politycznych niby komentarzy interesuje wylacznie kto, z kim i za ile? Paris Hilton tez nie ma programu - i zyje...
Ciekawe, ze SLD akurat ma program, co prawda malo uzywany; mam tez podejrzenie, nie wiem na ile sluszne, ze Miller i jego koledzy organizuja to spotkanie w jakims celu, ale o tym autor 'cicho sza'...
Autor: Szary Myszak  Dodano: 17-04-2013
Wojciech Peisert - @Iznogud   4 na 4
Ikonowicz to komunista. Tymczasem lewica raczej mówi o wolności osobistej (i żadnej innej). Chociaż - u nas pojęcia lewicy i prawicy mają i tak zaskakujące znaczenia.
Autor: Wojciech Peisert  Dodano: 17-04-2013
KORIUS - @Inzogud   1 na 3
Może się mylę, ale ostatnim autentycznym dla mnie działaczem lewicy jest Ikonowicz.
-Ikonowicz jest autentycznym wariatem, niereformowalnym utopistą, który z uporem tkwi w komunistycznych urojeniach. Po wprowadzeniu jego wizji gospodarki mielibyśmy swojego Kim Dzong Una i trzeba by się przestawić na dietę wybitnie roślinną, z trawą włącznie. A zima coraz dłuższa.
Autor: KORIUS  Dodano: 17-04-2013
Iznogud - Peisert, KORIUS  -1 na 1
lewica może i mówi o wolności osobistej, natomiast realizuję politykę silniejszego nadzoru państwa nad obywatelem. Skoro nie Ikonowicz, to kto?
Autor: Iznogud  Dodano: 17-04-2013
Andrzej Wendrychowicz   2 na 2
Kto jest lewicą, kto jest prawicą - chyba sami politycy tego nie wiedzą. Na razie  niedojrzali ciągle wyborcy=obywatele=podatnicy pozwalają im bawić się w politykę. Mieliśmy Partię Piwa, możemy mieć Europę+ Tyle, że ta pierwsza to były jaja wymyślone przez Rywińskiego, a Ci z tej drugiej myślą, że my myślimy, że chodzi im o coś więcej niż posada w europarlamencie. To bardzo marny spektakl :(
Autor: Andrzej Wendrychowicz  Dodano: 17-04-2013
ezzo   1 na 1
Socjaldemokracja współcześnie (od przynajmniej kilkudziesięciu lat) to najczęściej socjaliliberalizm, tzn. połączenie wolnego rynku z osłonami socjalnymi, pracowniczymi itp. Ale nie ma czegoś z niczego i tego typu rozwiązania są wynikiem negocjacji, działalności związków zawodowych itp. U nas właściwie nie ma kto czego z kim negocjować, no więc system jest jaki jest, oligarchiczny, biurokratyczny itp. I polityczny spektakl.
Autor: ezzo  Dodano: 18-04-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365