Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
193.484.262 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 230 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Dlatego - uwzględniając wszystkie zastrzeżenia, jakie uczyniłby filozof nauki odnośnie pojęcia prawdy, która w nauce nigdy nie jest ostateczna i zawsze podlega weryfikacji - musimy powiedzieć, że teoria ewolucji jest po prostu prawdziwa.
Komentarze do strony Ojciec Jeremiasz (OFM)

Dodaj swój komentarz…
Jeremiasz Przeradowski - przekażcie sobie znak pokoju
Jestem prawdziwym Jeremiaszem i prawdziwym ojcem,w przeciwieństwi
do zakonnych ojców, do których wszyscy zwracają sie: "ojcze" a wlasne
dzieci - "wujku" / polska postrzegawczość/ Panowie! Przekażcie sobie
znak pokoju! Toż gracie na jednakich skrzypcach!Oboje jesteście podpisani pod Soborem Nicea.325. Oboje macie odjudaizowane "Greckie Pisma NT.które są dla was eratą czy suplementem tzw.ST. Tora i Judaizm, to dla was jakby "Kapitał Marksa" nieudaczny program.Obaj zgadzacie się,że każde Słowo od Boga natchnione..tak ST jak i zwlaszcza NT, a róznica tylko w tym. że / każdy z was/ jest pewien,że on i tylko on, wie dokładnie, co Bóg miał na mysłi / mając zasób argumentów, tak silnych,że możnaby nimi podwarzyć celowość mycia
nóg.Wasz Bóg, jakby bezimienny, anonimowy, wieloosobowy / szem hameforasz?/ Nie, raczej odeslany na emeryturę. Chrystomonizm zdominował denominacje ewangeliczne. Prawda nie boi się rewizjito fakt, ale ksiądz, ngdy nie pezstanie żegnać sie, od lewej do prawej, a pop od prawej do lewej. Gdyby się przestawili, obaj by stracili prace.
Widze pobożną minę pana Mariusza i cnotliwą "ojca Jeremiasza"Pierwszy broni barw Chrześć.Akad.Teol. drugi Katolicyzmu a zachwianie bronionych koncepcji grozi egzystencjonalnym karambolem tak na ziemi jako i w niebie, co może powstrzymywać od obiektywizmu. Panowie uwagi moje przełkną, wymienią porozumiewawczo-ekumeniczny uśmiech, może jakieś frazesy puste i nadal bedą służyć Bogu, tak, "by nie obrazić diabła". A przecież wam ubu idzie oto, by glosic niezbędne minimum, by wkręcić sie do nieba / ale nie wcześniej, niż potrzeba/ To tyle..prosze o uśmiech do mnie i z siebie. amen.
Jeremiasz.P.oremet@wp.pl
Autor: Jeremiasz Przeradowski Dodano: 06-08-2004
Reklama
Jeremiasz - Rzym czy Jerozolima
Rzym czy Jerozolima - oto jest pytanie ! Wszelkie spory, wojny i "morza krwi przelanej" w imię Świętej Wiary" ... w co? w Kogo? Dobre jest pytanie, o róznice, pomiędzy wierą w " coś " a wiarą w " że " Kto z ludności kościelnej wie, że obiektem wiary jest Bóg Izraela, Jedyny niepodzielny, nie anonimowy i bezimienny, że podal Swoje Imię Jehowa / używane w orginalnej pisowni Hebr./ Nazwijmy do dyskusyjnie wiarą w " coś" raczej kogoś. Wiara w " że" dotyczy Jego Oredzia do ludzkości poprzez wybrany do roli kapłanskiej . lidera, narod Izraela. Musimy postawić sobie wyraźne pytanie, czy Bóg dał errate albo suplement do Swojego Planu Zbawczego, że Pisma Greckie, zwane Now. Test. to właśnie sugerują, Prześledzmy to z uwagą i uczciwością dialog polemiczny, pomoedzy własnie Pismami Hebrajskimi a Pismami Greckimi . Szkoda że jest to w jezyku angielskim ale wystaeczy minimalna znajomośc, by znależć sie w temacie. czytaj: www.jewsforjudaism.org. www.jewsforjuda(*)ws-jesus/jews-jesus-index.html sprawdźcie sami. Jer.
Autor: Jeremiasz Dodano: 21-06-2006
123 - ojciec
kler zwlaszcza rzymsko-katolicki zawsze byl i bedzie falszywy i obludny to wynika z tego ze nigdy nie przystaje do rzeczywistosci
Autor: 123 Dodano: 31-08-2007
Jeremiasz II-gi - Jeremiasz II-gi do "ojca Jeremiasza"
Ojcem Jeremiaszem to jestem ja,mając piątkę dzieci i 13 wnucząt. Wszelki spór o prawdy Biblijne zasadza się na dwóch głownych filarach: 1. Wykontestowanie Mesjasza Izraela a Jezusa NowoTest. i utożsamienie jest niemożliwe. Bóg obiecal Dawidowi  potomka, który wyjdzie z jego - czyli Dawidowego prapra wnuka / z twego nasienia / Bóg nie mówi,że On Sam nadprzyrodzonym sposobem zapłodzi niewiastę .2 Samuela 7:12-14. /mężatkę na dodatek /  to będzie POTOMEK Dawida a nie Boga !  Adept do Tronu nie może być ADOPTOWANY w Izraelu. a linia Jozefa jest zdyskwalifikowana przez Jechoniasza Mateusz 1:11 porównaj z Jeremiasz 22:24-30.  Bóg przeklął tą linie. a genealogia po kobiecie się nie liczy. Sobór Efezki 412 rok. ogłosił Maryję "Bogarodzicą" a Józefa pozbawił ojcostwa.  amen. JeremiaszII-gi, ojciec.    
Autor: Jeremiasz II-gi  Dodano: 13-07-2009
arkus - ... a miłóść ?
Wiara jest tylko jednym z aspektów naszego życia. Jest jeszcze np. : nadzieja , miłość. Dlaczego tak dużo wiary w Kościele a tak mało miłości ?  Podobno Biblia mówi, że najważniejsza jest miłość. Miejmy nadzieję, że to się kiedyś zmieni.
Autor: arkus  Dodano: 31-01-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365