Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.132.049 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7354 tekstów. Zajęłyby one 29010 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4062 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Wszystkie religie są prawdziwe, ponieważ w każdej religii kryje się Prawda, ta sama, którą Natura wyryła w sercu każdego człowieka. Ale w każdej religii teologowie przesłaniają tę Prawdę swoimi dodatkami - dogmatami i obrzędami - które są źródłem niekończących się sporów, kontrowersji i wojen religijnych."

Dodaj swój komentarz…
Frank Holman - forum  -3 na 11
"W odpowiedziach widać było wyraźną przewagę zainteresowania artykułami nad forum, co może być związane z brakiem czasu osób z PSR. Zaangażowanie się w dyskusje wymaga więcej czasu, niż przeczytanie artykułu."
Moje spostrzeżenie jest niestety takie, że tzw. poziom wypowiedzi i poglądów osób na forum jest po prostu w większości katastrofalny, nieróżniący się wiele od zawartości tzw. onetu. Najbardziej uderza praktycznie całkowite niemoderowanie dyskusji w kierunku tzw. humanizmu. W efekcie z większości wątków bije skrajny egoizm, tzw. dziecinada (infantylizm) charakteryzująca się brakiem znajomości funkcjonowania świata dokoła, głęboką wiara w tzw. proste prawdy i proste wyjaśnienia, itd., pomijając już taki obleśny prymitywny antyklerykalizm. Najbardziej jednak boli to, że co gorsza spora część zawartości forum w efekcie rażąco wręcz niejako zaprzecza wartościom wyrażanym przez artykuły portalu. Bardzo często mam taką myśl, żeby w ogóle na forum nie zaglądać, aby do "racjonalisty" się nie obrzydzić przyznając rację wszelkim jej przeciwnikom. Z tego punktu widzenia redakcja (jeśli nie ma sił aby forum nadać "głębię") powinna by wręcz dla własnego PR myśleć nawet o wyłączeniu tego elementu domeny, albo jej zablokowania dla osób postronnych.
Autor: Frank Holman  Dodano: 29-06-2013
Reklama
Czesław Szymoniak - @Frank   13 na 13
Jeśli wolno mi wtrącić swoje marne trzy grosze to mam nieco inne zdanie.
Lepiej niech pozostanie po staremu z tymi m. in. prymitywnymi, kiepskimi egoistycznymi komentarzami na poziomie "onetu" z "obleśnym" antyklerykalizmem z nacechowanymi emocjonalnie wypowiedziami bo taka jest rzeczywistość, tacy jesteśmy. Racjonalista to też człowiek, emocjonalny człowiek. 
W przeciwnym razie z będziemy się tutaj kisić w dogmatycznej wyrażanej excatedra, pełnej głębi, "poprawnej" a być może oddalonej się od prawdy rzeczywistości. Zamiast tłumić "niepoprawne" opinie lepiej wyciągać z nich wnioski. Myślę że jedną z cech racjonalizmu jest sceptycyzm ( w tym autosceptycyzm), założenie że mogę się mylić, a krytykę traktuję jako sprawdzian dla moich racji.
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 29-06-2013
Jacek Tabisz   8 na 8
Drodzy Panowie - polecam zajrzenie na Onet i porównanie. Dyskusje na Racjonaliście są na wysokim poziomie, jak na internet.
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 29-06-2013
policjantka  -4 na 4
"wypaczać rozkład odpowiedzi również na inne pytania"
a jaki rozkład, Prezesie, normalny, Poissona czy t-Studenta?
Autor: policjantka  Dodano: 29-06-2013
Jacek Tabisz - @policjantka
Chciałem być maksymalnie uczciwy w tym zestawieniu.
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 29-06-2013
policjantka  -2 na 6
Chodzi o to, że nudne to, ni to proza, ni poezja, ni statystyka, ni pośmiać się, ni zapłakać.
Autor: policjantka  Dodano: 29-06-2013
ratus - @Frank Holman   5 na 9
> Bardzo często mam taką myśl, żeby w ogóle na forum nie zaglądać, ....

Bardzo zalecam poddanie się tej myśli i przekucie jej w czyn. Hejterów i bufonów bez Pana nie brakuje, a użalanie się na "obleśny, prymitywny antyklerykalizm" proponuję przenieść tam, gdzie to docenią - portali katolickich jest multum.
Autor: ratus  Dodano: 29-06-2013
ratus - @Jacek Tabisz   8 na 10
Tłumaczenie się ze sposobu w jaki prowadzi Pan PSR i przywoływanie statystyki na poparcie swych działań dowodzi niewiary we własne racje. Zapewniam Pana, że ludziom przekonanym do Pana uczciwości i kompetencji (do których i siebie zaliczam) niepotrzebna jest statystyka zadowolonych, a przekazywanie jej ludziom pokroju F.Holmana, to rzucanie pereł przed wieprze.
Pozdrawiam.
Autor: ratus  Dodano: 29-06-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365