Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.226.518 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3636 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Porządnymi ludźmi nazywa się zazwyczaj tych ludzi, którzy postępują tak jak wszyscy inni.
Komentarze do strony Światła z krainy idei

Dodaj swój komentarz…
mieczysławski - Matrix  -1 na 1
Korekcja widzenia ideologicznego.
"Narodowcy, Okuliści" zakładają nam okulary, które zniekształcają obraz rzeczywistości i dają iluzję przebywania w świecie idei. Jest to podobne do "Matrixa".
Problemem jest niewolnictwo. Okulary z Matrixa muszą wszyscy obowiązkowo zakładać, ten kto się sprzeciwia to wróg publiczny, zostaje zniszczony lub wyrzucony.
Czy możliwe jest przebudzenie?
Film daje nadzieję, ale życie pokazuje powrót do totalitarnych metod rządzenia.
Pesymistyczne jest to, że celowo są ograniczane wydatki na szkolnictwo i brakuje pobudzania do kreatywnego myślenia, przykładem jest USA.
Media nas ogłupiają, wprowadzają w stan transu, hipnozy, są narzędziem władzy.
Rządzący (bankierzy) mają wizję (w dużej części zrealizowaną) totalnej kontroli społeczeństwa. Może niedługo stać się obowiązkowe noszenie okularów "Matrix".
Jest plan wszczepiania do ciała człowieka elektronicznych identyfikatorów, ale inne  narzędzia kontroli: telefony komórkowe i karty płatnicze.

Na dzisiaj w USA demokracja i prawa obywatelskie została mocno ograniczona pod hasłem walki z terroryzmem, jeżeli nie dostrzegasz terrorystów, to jesteś kierowany przymusowo do okulisty, gdzie zakładają ci okulary "Matrix" i świat jest widziany tak jak chcą "władcy marionetek".
Autor: mieczysławski  Dodano: 12-08-2013
Reklama
Hodża - @mieczysławski   4 na 4
Na pewno wszelkie wielkie projekty, które dają dużą i niekontrolowaną władzę niewielkiej grupie osób powinny być czujnie obserwowane przez ludzi, którzy z racji swojego zawodu czy też wiedzy mogą przeciwdziałać ograniczaniu wolności osobistej. Nie jestem jakoś szczególnie niechętnie nastawiony do możliwości, jakie daje współczesna technika, dopóty, dopóki zasady demokracji i prawa człowieka nie zostaną zagrożone. Ta humoreska jest bardziej o niebezpieczeństwie bezkrytycznego, konformistycznego "kupowania" przez społeczeństwo różnych idei, czy może szajsu w ideowym opakowaniu. Zresztą zahaczyłem tu o tak wiele rozmaitych filozoficznych  dylematów, że trudno mi to tu streszczać... Np. pojęcie narodu. Ciekawe choćby z racji swojej nieuchwytności. A kiedy już się je dobrze zdefiniuje, okazuje się bardzo groźne. Pozdrawiam
Autor: Hodża  Dodano: 12-08-2013
Stefan Dudziński - stefan
Pan mieczysławski jest zapewne zapatrzony w Chiny i Rosję gdzie panuje wieczna sielanka a obywatelom żyje się jak w przysłowiowym niebie /również homoseksualistom/ i tam szuka wzorców a wg tych wzorców rzeczywiście USA godne są potępienia.W krajach tych nie potrzeba okularów oni to mają w genach.
Autor: Stefan Dudziński  Dodano: 12-08-2013
R.Brzeziński robbo - Zagadnienie...
jest o wiele bardziej "bogate" niż wynika to z artykułu.
Człowiekiem,który zdał sobie bardzo z tego sprawę był uznany fizyk (wybitny fizyk według genialnego naukowca Martina Reesa ,współtwórca "obliczenia dotyczącego przebiegu syntezy termojądrowej") Carl Friedrich von Weizsacker .Patrz jego książkę "Jedność przyrody " stron 514.
Tyle,że autor ten zwracał uwagę na pewien rodzaj mistycyzmu w nauce.
Zagadnienie widział inaczej niż wspomniany "ideolog".
Zdecydowanie bardziej "bogato".
Nie mam najmniejszych wątpliwości,że zagadnienie "cienia",można różnie interpretować.
Można i tak.
Autor: R.Brzeziński robbo  Dodano: 12-08-2013
Anna Salman   1 na 1
Czyżbyśmy mieli tu następcę Mrożka? Czy może Gombrowicza? Nie przesadzam - naprawdę świetne. Z ciekawością poczytam następne formy "literackie".
Autor: Anna Salman  Dodano: 18-08-2013
Hodża - @Anna   1 na 1
Dziękuję, bardzo moja próżność została mile podłechtana :) Jednak - pomimo mojej nieposkromionej czasem skłonności do kpin, bez przesady, daleko mi do tych mistrzów. Chociaż, tak, bliskie są mi Gombrowiczowskie klimaty, Mrożka poczucie humoru. Chyba R. Topor podczas jednego z wywiadów wspomniał, że głupota jest największym zasobem naturalnym Polski. To, że tekst odnosi się do Polski nie powinien nikogo zmylić - absurd jest  składnikiem każdej kultury, nawet bardziej np. niemieckiej niż polskiej, mam nadzieję więc, że "uniwersalizm" przesłania zostanie zauważony :-)  Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Autor: Hodża  Dodano: 18-08-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365