Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
197.539.348 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 771 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Filozofowie rzadko uczą się na błędach swoich poprzedników.

Dodaj swój komentarz…
tdjwjz - Czajkowski
Ale od kiedy szczera prawdziwa wiara potrzebuje gadzetow, katalizatorow. To jak ze stwierdzeniem, ze mowie prawde na 200% - to czemu nie na 300 albo 1000 ? Albo wierze albo nie. Bo co  to znaczy ? Rozaniec daje +20 do wiary ? Proponuje od razu 10 kupic. Chyba nie da sie przedawkowac.
Autor: tdjwjz - Czajkowski  Dodano: 26-11-2013
Reklama
Jacek Szczesny - Milosierdzina jak najbardziej :)   5 na 5
Milosierdzina? Jak najbardziej, jest przeciez ogolnie wiadomym, ze w sercu posiadamy takie struktury jak osierdzie, wsierdzie oraz.... milosierdzie, stad  milosierdzina sugerujaca, ze substancja lecznicza jest ekstrakt z milosierdzia np. wolowego lub swinskiego. Oryginalna nazwa preparatu mizerykordyna moglaby wywolywac asocjacje z mizeria, czyli z miernota lub mieszanka ogorkow ze smietana.
Autor: Jacek Szczesny  Dodano: 21-11-2013
RX500 - @Tomasz Wolny   2 na 2
Artykuł nt ten temat w racjonaliście to poniżej standardów.
-A może kolega zbyt powaznie do tego podszedł? Sami katole sobie żartują, więc autor tego tekstu też. A najlepiej sobie zakpić z takich niby żartów katolickich, traktując je niby poważnie. Nie ma więc wymogu szczególnej powagi ani dbałości o tzw. standardy. Więc kto tu jest przewrażliwiony? I rzecz ciekawa, od kiedy to katole tak żartobliwie podchosdzą do spraw swojej wiary? Przecież oni naprawdę wierzą w moc modlitwy różańcowej i piekielnie poważnie traktują "te sprawy". Nagle można zluzować zwieracze, byleby trochę zarobić? Dla mamony? Takie żarciki ze strony ateistów zazwyczaj ich nie bawią.
Autor: RX500  Dodano: 21-11-2013
Kodłuch   3 na 3
Proponuję - jeżeli jakiś grafik się nudzi wśród Was i ma czas - wygenerować ładne pudełeczko z lekiem AntiFidesina.
:))))))
Działa bardzo dobrze, ale zgodnie z ulotka - mogą nastąpić niemiłe interakcje:
1. Alergia, czasem nawet bardzo silna na jakikolwiek symbol religijny...
2. Mogą wystąpić bóle żołądka a w skrajnych przypadkach wymioty - szczególnie na widok duchownego dowolnej religii
3. Według załączonej ulotki, średnio 3 pacjentów na 10 tysięcy czytających tylko ulotkę zawarta w opakowaniu dostawało nieprzyjemnych drgawek na jakakolwiek myśl o dowolnym bogu. Dlatego lek nie jest zalecany dla kierowców, którzy szukając w czasie jazdy innej niz zwykle stacji radiowej przypadkiem trafią na Radyjo...

itd...
Autor: Kodłuch  Dodano: 20-11-2013
dobromeg - Dla wierzacych - placebo   3 na 3
Efekt placebo polega na tym, ze kiedy sie wierzy w dobroczynne dzialanie jakiegos leku, to u pewnej liczby pacjentow dziala on pozytywnie (podobnie jak nocebo moze wywolac chorobe). Miserikordina w tym sensie moze miec dobry wplyw na pacjentow.
Powinna jednak miec wyraznie zaznaczone: Nie nalezy odstawiac innych lekow przepisanych przez lekarza. Dziala wzmacniajaco na wierzacych. Nie zaleca sie  niedowiarkom.

Nawiasem mowiac, doskonaly chwyt reklamowy dla wyrobow firmy KK. Swiadczy tylko o tym, ze ta firma zaczyna isc z niezbyt swietym duchem czasow.
Autor: dobromeg  Dodano: 20-11-2013
radon - A co na to wierzący ?   1 na 1
Między racjonalistami, konsternacja na informację o nowym leku duchowym jest oczywista.
Ale ciekawi mnie reakcja osób wierzących, czy sposób "opakowania" różańca, chwyt marketingowy - wszystkim jednakowo odpowiada ? Czy jest to przyjmowane bez zdziwienia, jednakowoż z uznaniem ?
A może wierzący teraz będą oczekiwać następnego leku np. na wypędzanie szatana.
Autor: radon  Dodano: 20-11-2013
thehollowone - proszę o łaskę zrozumienia
tak, ten świat oszalał, czasami aż brak słów.
Autor: thehollowone  Dodano: 20-11-2013
Stanisław Pietrzyk - Pietrzyk-Tomasz Wolny   4 na 4
Wszystko byłoby dobrze i nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby nie opakowanie. To przez stylizację, która sugeruje, że jest to specyfik taki sam, jak inne środki farmakologiczne. Więc już samo opakowanie tego "leku duchowego" ma wyraźne skojarzenia medyczne. Ten chwyt marketingowy może w wielu przypadkach zaszkodzić tym mniej myślącym lecz bardziej wierzącym. Jednak z powodu coraz większych problemów kościoła, szczególnie natury obyczajowej, instytucja ta chwyta się wszystkiego, jak przysłowiowy tonący. Marketing im zawsze dobrze wychodził, bo trudno udowodnić szkodliwość ich towarów gdyż te są natury duchowej. Poza tym każda krytyka jest utożsamiana jako atak na kościół - czyli na samego boga.
Autor: Stanisław Pietrzyk  Dodano: 20-11-2013
Pingwin   14 na 16
Sam pomysł takiego "zestawu wspomagającego" jest mi obojętny i nawet nie zwróciłbym uwagi na to, ALE.
Jest to kolejny przykład ZAWŁASZCZANIA pojęć/nazw i nadawania im niezgodnego ze stanem faktycznym ZNACZENIA.
Jeśli się nazywa coś takiego "lek miserocordina", to jest to marketingowe działanie na podświadomość głupców. Jakby nazwali to np. "zestaw pierwszej pomocy mentalnej" - uśmiechnąłbym się i poszedł dalej. Ale tu się sugeruje, że jest to LEK. Lekarstwo to jest coś zupełnie innego, niż zestaw paciorków i pobożnych życzeń.
Jeśli traktować to jako "żart", to wyjątkowo prymitywny.
Autor: Pingwin  Dodano: 20-11-2013
hamp  0 na 6
Zgadzam się z panem Wolnym. Absurdem byłoby dopiero pojawienie się Miserikordyny w aptekach jako prawdziwy lek. Póki co jest to wyłącznie lekarstwo duchowe, i jako takie jest przedstawiane - nikt nie powiedział, że ma ono zastępować jakieś prawdziwe leki czy terapie. Sprzedawanie go w takim opakowaniu i pod takimi hasłami jest jedynie chwytem reklamowym, moim zdaniem bardzo trafionym.
Nazwa Miserikordyna oraz korona cierniowa na sercu jasno mówią, że jest to lekarstwo dla duszy, nie dla ciała.
A jeżeli ktoś (jak wielu insynuuje) zrezygnuje z prawdziwej terapii na koszt tej różańcowej, cóż... prawdopodobnie umrze, ale tylko przez własną głupotę.
Miserikordyna jest przedstawiane jako lekarstwo na grzech i cierpienia duszy. Przestańcie sugerować co innego.

Link do dyskusji na forum: www.racjonalista.pl/forum.php/s,594516
Autor: hamp  Dodano: 20-11-2013
oportunista  -4 na 6
Okpiwanie tego akurat pomysłu jest niskiego lotu i splendoru autorowi tekstu nie czyni. Jak świat długi i szeroki, każda religia ma swe mantry, stosuje je z powodzeniem od niepamiętnych czasów jako antidotum na wszelkie niepokoje trawiące ludzkie dusze i ciała. Czy skutecznie? Twierdzę, że w pewnym sensie tak. Podejrzewam nawet najlepszych lekarzy, że nie będą próbować podważać skuteczności takiego leku. Różaniec nie jest przełomem w kardiologii, bo jest starszy jej samej, zaś ignorancją wieje zupełnie z innej strony.
Autor: oportunista  Dodano: 20-11-2013
katachor   2 na 2
Kiedy usłyszałam wiadomość o tym "wynalazku" w Teleexpressie, faktycznie najpierw przemknęła mi przez głowę myśl: Którego to dzisiaj mamy?... Zwłaszcza, że śmiertelnie poważna mina prezenterki mogłaby sugerować, że to jakiś przekręt. Niestety, było to na poważnie... Ciśnienie lekko mi skoczyło; dobrze, że na problemy z sercem się nie skarżę. Refleksja na koniec: oto postęp naukowy dokonywany przed naszymi niegodnymi oczami, made in KK...
Autor: katachor  Dodano: 20-11-2013
arkada
a ja poczułam się lepiej już od samego opisu cudownych właściwości, aż boję się pomyśleć jak bardzo bym zyskała na zdrowiu posiadając ten cudowny specyfik . . . precz z lekarzami! wszyscy do kościoła na koronkę :)
Autor: arkada  Dodano: 20-11-2013
Tomasz Wolny - @KORIUS   4 na 8
"Jednym z celów działania tego portalu jest ukazywanie, tropienie i ośmieszanie absurdów."
za to cenię Racjonalistę - ale ośmieszanie czegoś co od początku miało być śmieszne, zwraca się przeciwko ośmieszającemu :)

"A tu cię boli? Ten bezczelny Dawkins?"
jaki tam bezczelny... Świetny popularyzator nauki.
A próbowałem w jakiś sposób wyrazić własne odczucia co do artykułu.
Wiem, że nie trafiłem w racjonaliście na stado "jednomyślnie bezmyślnych baranów", ale skoro tropimy absurdy, szczycimy się racjonalnością, to się na tym skoncentrujmy. Jak opisywany "lek" trafi do aptek, wtedy proponuję napisać artykuł w racjonaliście - wtedy bowiem byłby to absurd.
Autor: Tomasz Wolny  Dodano: 20-11-2013
Andrzej Ryszard Wójcik - Zaczęli słuchać...   8 na 8
Zawsze mówiłem że wierzący powinni się modlić zamiast biegać do lekarza .....cieszy że zaczynają słuchać :))
Autor: Andrzej Ryszard Wójcik  Dodano: 20-11-2013
KORIUS - @Tomasz Wolny   8 na 8
"Autor artykułu nt Mierikordiny jest nieco przewrażliwiony"
-Jednym z celów działania tego portalu jest ukazywanie, tropienie i ośmieszanie absurdów. To  taka pokojowa forma walki z głupotą. A że to właśnie religia dostarcza nam najwięcej tematów, to jej problem, nie portalu. I jeśli ktoś jest tu przewrażliwiony, to wyraźnie autor tego komentarza. Kolejny "nauczyciel" racjonalizmu i obrońca "standardów" nam się objawił.

"To tak jakbyście napisali, że Dawkins zobaczył ufo w 1 kwietnia... a więc to prawda."
-A tu cię boli? Ten bezczelny Dawkins? Zapewniam, że gdy mu odbije będę jednym z pierwszych, który z niego zakpi. Nie trafiłeś tu na stado jednomyślnie bezmyślnych baranów, w przeciwieństwie do  czytelników zalinkowanego dziennika.
Autor: KORIUS  Dodano: 20-11-2013
Tomasz Wolny - Oj oj  -5 na 9
Autor artykułu nt Mierikordiny jest nieco przewrażliwiony - artykuł o tym, że Papież polecił "duchowy lek". Wszyscy wiedzą, że to różaniec i nie chodzi o zwykłe serce, ale o te tzw. "duchowe".
Wybaczcie, że wklejam z "Naszego Dziennika" link, ale innego akurat nie znalazłem, a czytałem o tym z dwa dni temu. www.naszdzienni(*)il-miserikordyne-z-polski.html

Artykuł nt ten temat w racjonaliście to poniżej standardów. To tak jakbyście napisali, że Dawkins zobaczył ufo w 1 kwietnia... a więc to prawda.
Autor: Tomasz Wolny  Dodano: 20-11-2013
Maciej
Pamiętajcie !  Towar niezgodny z opisem można zwracać. Dla zakupionego produktu w sieci mamy 10 dni na zwrot (na terenie UE 14 dni)
Autor: Maciej  Dodano: 20-11-2013
daddy - Dwuznaczne nieco...   3 na 3
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mizerykordia
Autor: daddy  Dodano: 20-11-2013
Lengyel - Prognoza rynkowa   10 na 10
Ten produkt się nie przyjmie wobec silnej konkurencji ze strony tradycyjnego środka leczniczego o wysoce uduchowionej nazwie spiritus
Autor: Lengyel  Dodano: 20-11-2013

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365