Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.063.088 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 292 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Najsłodsza i najmniej groźna ścieżka ludzkiego życia prowadzi drogą nauki i wykształcenia, i ktokolwiek usunie z tej drogi jakąś przeszkodę lub otworzy nową perspektywę, powinien być uznany za dobroczyńcę ludzkości.

Dodaj swój komentarz…
Arminius - Naturalia non sunt turpia   3 na 3
Naturalia non sunt turpia. Wersy mistrza z Beńkowej Wiszni to cenna perła polskiej poezji skatologiczno - sowizdrzalskiej. Dosadne, treściwe (sic!), skrzące się biesiadnym humorem i maestrią słowa, które właśnie w ów mistrzowski sposób symuluje organoleptykę - niczym nie ustępują w swojej klasie "Kwiatom polskim" Tuwima.A propos siarkowodoru. Przydenne warstwy M. Czarnego zawierają jego ogromne ilości, co decyduje o tym, iż jest to zona anoksyczna ze wszystkimi konsekwencjami tego faktu. Związki siarki odpowiadają także za czarny kolor wód tego akwenu. Istnieje obawa, iż  tam dojść do zjawiska zwanego turn over - skutkiem czego owa strefa anoksyczna znajdzie się w wierzchnich warstwach Pontus Euxinus, co będzie oznaczało zagładę życia biologicznego oraz krach rybołówstwa czarnomorskiego, zwłaszcza połowu sardeli. takie fenomeny turn over zdarzały się już na mniejszą skale w jeziorach afrykańskich
Autor: Arminius  Dodano: 20-07-2014
Reklama
Tanaka
Panie Mariuszu, świetny tekst !
Mądry, spójnie łączący różne wątki, a przywołanie cytatu z Kapuścińskiego - znakomite.
Przypominam sobie raport Ministerstwa Zdrowia z drugiej połowy lat 1990-tych. Stało w nim czarno na białym, że przeciętny mężczyzna w Polsce w wieku 42 lat nie ma 17 zębów ! SIEDEMNASTU ZĘBÓW NIE MA ! W WIEKU CZTERDZIESTU DWÓCH LAT.
Dzisiaj może jest lepiej, nie ma tylko piętnastu zębów.

Ta tragedia przy czyszczeniu szamba ma swój wymiar absurdalny i wręcz śmieszny. To musiało być jak gra w kręgle: paf - jeden spadł, paf - drugi spadł, paf - trzeci spadł, aż do ósmego. Przy czym ósma osoba przeżyła. Co w takiej sytuacji katolicy z zasady nazywają "cudem". We wsi cud się stał ! Ludzie, chodźta, klękajta, patrzcie na cud, módlta się i dziękujcie Przenajświętszej Panience !
Autor: Tanaka  Dodano: 21-07-2014
kraken
troche sie zapedziles...Ich NIE zabil siarkowodor,lecz po prostu,klasycznie,UTONELI!!!JA wolalbym z dwojga zlego ten siarkowodor-szybko i bezbolesnie,a tonac w gownie.....
Autor: kraken  Dodano: 22-07-2014
Harpun - @kraken   2 na 2
"Ich NIE zabil siarkowodor,lecz po prostu,klasycznie,UTONELI!!!"

-Wcale nie klasycznie utonęli. Najpierw doszło do utraty przytomności, bo inaczej ludzie by się tak po prostu nie przewracali wpadając w szambo i nie tonęli. Nie wiem czy to wina siarkowodoru czy dwutlenku węgla, bo co informacja to nieco inna, a fachowych analiz jeszcze nie słyszałem.
Autor: Harpun  Dodano: 22-07-2014
Tadeusz Klonowski - siarkowodór   2 na 2
Pracowałem w fabryce, gdzie na co dzień mieliśmy zagrożenie związane z emisją siarkowodoru. Mimo wielu szkoleń i zabezpieczeń zdarzały się wypadki, czasem śmiertelne, najczęściej w nietypowych sytuacjach. Najczęściej poważne wypadki zdarzają się wtedy, gdy ludzie myślą, że jak nie śmierdzi, to zagrożenie jest małe. Każde wejście do zbiornika czy pomieszczenia zamkniętego to sytuacja potencjalnie niebezpieczna.
Bardzo dużo jest wypadków w gospodarstwach wiejskich bo tam jest coraz więcej zagrożeń a nie wiem, czy jakaś organizacja działa dla poprawy sytuacji.
Autor: Tadeusz Klonowski  Dodano: 23-07-2014

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365