Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.214.275 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 418 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
John Brockman (red.) - Nowy Renesans

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Naszą bitwę o uczciwość przegrał Kazimierz Wielki, potem Jan Łaski, Frycz-Modrzewski i paru innych, dla Zamoyskiego ważna była już tylko kasa. Potem był syfilis romantyzmu oddzielonego od rzeczywistości zboczeniem chciejstwa... Szczepionka oświecenia była zbyt słaba i syfilis romantyzmu rozlał się jak zaraza, a wreszcie przyjął formę chronicznego i dziedzicznego schorzenia. Oświecenie miało niewielkie..
Komentarze do strony Czy bać się władzy PiS?

Dodaj swój komentarz…
jaskotel - PIS a gospodarka   14 na 16
To co napisał autor niestety mija się z prawdą odnośnie gospodarki. PIS przyszedł na czas koniunktury gospodarczej na świecie, która zaczęła się już za rządów SLD. I nie jest prawdą że obniżał wydatki tylko je zwiększał korzystając z koniunktury gospodarczej. Do każdego takiego zestawienia jak tabela wyżej można dołączyć inne. Oto porównanie które mnie osobiście bardziej przekonuje www.wykop.pl/ra(*)ykresy-analiza-mitu-pana-text/
Autor: jaskotel  Dodano: 07-12-2015
Reklama
romaro   10 na 10
"Podnoszone przez PiS aspekty związane ze światopoglądem takie jak finansowanie in vitro czy też dopuszczenie związków partnerskich są nawet w środowisku ateistycznym sporne (co prawda z innych powodów — niewidać z takich działań długofalowych  korzyści ewolucyjnych)."

Drogi Panie, mam troje dzieci, czy myśli Pan, że gdy decydowaliśmy się   z żoną  myśleliśmy o długofalowych korzyściach ewolucyjnych?
Wrzucić in vitro i związki partnerskie i podsumować : "nie widać z takich działań długofalowych korzyści ewolucyjnych" brzmi trochę ironicznie, chyba że nie dopuszcza Pan w swoim racjonalizmie istnienia związków innych niż hetero.

Podsumował pan poprzednie rządy PIS. Skoro było tak dobrze dlaczego  tak  szybko skończył?
Autor: romaro  Dodano: 07-12-2015
uxbridge - Naprawdę!?   10 na 10
"PiS ze względu na swoje korzenie katolickie wręcz musi zwracać znacznie silniejszą uwagę na opinię środowiska ateistycznego jako opinię mniejszości będącej w bezpośredniej opozycji światopoglądowej."

To stwierdzenie Autora, już nawet nie jest nieprawdziwe, bezpodstawne, czy naiwne, ale po prostu głupie. No chyba, że za "zwracanie uwagi" na poglądy ateistów, należy rozumieć ich jeszcze aktywniejsze zwalczanie.
Mam wrażenie, że artykuł stanowi wyraz poglądów ludzi pozornie rozsądnych, "rozczarowanych" rządami PO, którzy zdecydowali się głosować na PiS, pomimo wydawać by się mogło, Himalajów światopoglądowych dzielących ich od ideologii tej partii.
A jednak! Pozornie anty-establishmentowe i rzeczywiście socjalistyczne poglądy na gospodarkę ze strony PiS-u, tęsknota za etatyzmem i rozdzielnictwem, ułuda "dobrej zmiany" skłoniła ich do tego kroku. I teraz cierpią na dysonans poznawczy. Przykro mi. "Kupiliście" PiS z dobrodziejstwem inwentarza i żadne wygibasy tego nie zmienią. Wybieraliście między obciachem PiS a marazmem PO. Wybraliście obciach a marazm (do kwadratu) i tak będziecie mieli.
Autor: uxbridge  Dodano: 07-12-2015
makoshika - Czy bać się władzy PiS?   8 na 10
Pozwolę sobie skomentować Pański artykuł cytatem z Fueh... przepraszam, Prezesa:

"RĘKA PODNIESIONA NA KOŚCIÓŁ TO RĘKA PODNIESIONA NA POLSKĘ"

Dziękuję za uwagę.

PS. Wynurzeń na tematy gospodarcze nie komentuję, bo są tacy, którzy potrafią je zmieść przytaczając stosowne dane. Dodam tylko od siebie, że hasło "Polski solidarnej" z poprzednich rządów PiSu ma się nijak do festiwalu groźnych obietnic, dzięki którym PiS obecnie objął rządy.
Autor: makoshika  Dodano: 07-12-2015
Tagla - Bdb artykuł  -2 na 10
Bardzo dobry artykuł, przedstawia to co istotne dla zwykłego obywatela.
Za dużo Polacy "podniecają się" tym co mówią politycy. Polityka poznaje się po tym nie co mówi (można mówić wiele) ale po tym co robi!
Mam "gdzieś" co mówi Pan Prezes - komu, gdzie i co.
Jako obywatel bardziej istotne jest to, jak polityk podchodzi do spraw gospodarczych bo to one przekładają się na moje codzienne życie.
Nie jest istotne ile kościół dostaje od Państwa. Po 1989 nie było jeszcze władzy od lewej do prawej strony, która chciałaby definitywnie rozwiązać sprawę rozdziału Państwa od kościoła. A dlaczego? Bo chodzi tylko o głos wyborcy a póki co KK ma duży potencjał elektoratu, więc trzeba mu trzymać paluszek prosto w "d..e".
Dopóki będzie zapotrzebowanie na ciemnotę religii nic z tym nie poradzimy. Jest podaż jest popyt :)
A tak naprawdę i tak do piachu i tak do piachu ;)
Autor: Tagla  Dodano: 07-12-2015
dr_an   8 na 12
Czytając tekst przecierałem ze zdziwienia oczy ... czy nie czytam przypadkiem tygodnika Do Rzeczy.. czy podobną tubę propagandandową PIS. Nawiasem mówiąc zazdroszczę autorowi dobrego samopoczucia i wiary w świetlaną przyszłość..
Zacznę od giełdy: w czasie gdy główne indeksy światowe są w okolicy historycznych (DAX, S&P500) szczytów nasz WIG 20 jest około 25 procent niżej niż przed rokiem. Wycena polskich firm jest analogiczna do bankrutującej Grecji a nie gospodarki rozwiniętej. To jest dramat dla tych co zostali jeszcze w OFE, mają akcje jako IV filar emerytalny, mają ubezpieczenia z funduszem kapitałowym , czy też sami odkładali na swoją emeryturę itp. Co potrafi PIS w zakresie rynku kapitałowego pokazał nam przykład SKOK-ów .. i gigantyczna wypłata z bankowego funduszu gwarancyjnego.
Rozwój gospodarczy zależy w dużym stopniu od stabilnego prawa, stabilnych przepisów podatkowych, stabilności politycznej, a nie od tego czy za każdym obywatelem będzie stało kilku funkcjonariuszy służb trzyliterowych (a tak odbieram intencje autora i tak wspominam IV RP).
Autor: dr_an  Dodano: 07-12-2015
dr_an - cd..   6 na 12
cd.. Otwarcie na Chiny...jego efekt będzie zależeć od tego czy nasza gospodarka będzie miała do zaoferowania coś co można u nich sprzedać (czy zapchamy rynek chiński marką Red is Bad ??). Czy tak będzie..??, czy będziemy konkurencyjni czy może będziemy zalani tanią tandetą.. Obawiam się tego ostatniego. Dodam jedno słowo o skutecznym paraliżu TK. Dla mnie jest to zamach na demokrację, autor zaś zdaje się tym byc zachwycony.
JA uważam że należy się bać rządu PIS. Najdelikatniej ujmę to tak: nie będzie warunków do dobrego klimatu dla przedsiębiorczości, a sytuacja budżetowa wielkimi krokami przybliży nas do "greckiej tragedii"
Autor: dr_an  Dodano: 07-12-2015
klaio  0 na 4
Nie wiem dlaczego, nikt nie przywołuje w tej dyskusji faktu konkretnego, jakim było zablokowanie przez Kaczyńskiego próby marszałka Sejmu Marka Jurka wpisania do Konstytucji obecnych zapisów z ustawy o ochronie życia. Fakt ten potwierdza część poglądów Autora i dezawuuje przesadne kontry niektórych pt komentatorów.
Autor: klaio  Dodano: 07-12-2015
Tabor.Refren - @dr_an ???  -4 na 8
Tylko kto najpierw się obstawił trybunałem. Zapomniał doktorek co orzekł trybunał choćby w kwestii rabunku ofe i innych podobnych sprawach? To nie zamach na demokrację bo u nas jej nigdy nie mieliśmy.
Autor: Tabor.Refren  Dodano: 08-12-2015
Burnham  -6 na 10
Niesiołowski właśnie oświadczył, że siedziba PiS zasługuje na to by ją podpalić, ćwierćinteligent Kwaśniewski znalazł się w tłumie krzyczących "precz z komuną", a sędziwi "bojownicy" o wolną Polskę (Bratkowskie, Skalskie i inne Koraszewskie) przekonują, że to Kaczyński chce podpalać ... Kto tutaj uciekł z zakładu zamkniętego ? Tak jak już wcześniej pisałem - geriatria w Polsce działa fatalnie.
Autor: Burnham  Dodano: 08-12-2015
Gorlique - Tylko PiS może okiełznać kościół  -2 na 4
Wbrew pozorom uważam, że PiS jest jedyną szansą na zmniejszenie uzależnienia Polski od kościoła i Watykanu.
Gdyby jakakolwiek inna partia próbowała chociaż podnieść rękę na kościół, to od razu podniosą się głosy i protesty elektoratu PiSu. Ale jeśli to PiS wybiłby się na partię, której na prawdę zależy na dobru Polski to mógłby dokonywać różnych targów z kościołem i nikt by nadto nie protestował.
Co by nie było kościołem i religijnością da się, a niestety na razie nawet trzeba zarządzać ... W tej chwili nikt inny nie jest w stanie tego robić.
Autor: Gorlique  Dodano: 08-12-2015
dr_an - ad..Tabor.Refren   6 na 8
Mój pogląd na powyborcze działania PAD i PIS jest zbieżny ze zdaniem np. Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka czy samorządu prawniczego. Nie są to działania zgodne z prawem i przynajmniej ja odbieram te działania jako zamach na demokrację.
Uważam, że należy bać się rządów PIS .. gdyż ta opcja polityczna ma znikomą wiedzę ekonomiczną, a jej "program gospodarczy" to zbiór "pobożnych" życzeń. Chciałbym by koledzy mieli rację że wyjdzie z tego coś dobrego.
Autor: dr_an  Dodano: 08-12-2015
waldeck77 - Uległość?   4 na 6
Jakbym czytał wywody z Uległości Houellebecqa. Tylko tam mieliśmy islam, a tutaj pislam.
Autor: waldeck77  Dodano: 12-12-2015
asus_titanum - Pro PiS-owska propaganda   5 na 7
Kilka lat temu przecierałbym oczy ze zdumienia, że na tym portalu publikowane są agitki pro PiS-owskie, ale obecnie już mnie to nie dziwi. MA - "pan i władca" tego portalu nie od dziś daje wyraz swojemu zachwytowi PRL-em, Łukaszenką na Białorusi czy Orbanem na Węgrzech. Wydaje się, że tylko kwestią czasu jest pojawienie się na racjonalista.pl artykułów wychwalających władze Korei Północnej.
Autor: asus_titanum  Dodano: 13-12-2015
Tabor.Refren - @asus_titanum  -2 na 6
Asie!Twoje tytanowe konkluzje wprost zwalają z nóg. A ja myślę, że w końcu pojawiają się tu jakieś racjonalne i intersubiektywne punkty widzenia na temat otaczającej nas rzeczywistości. Myślisz, że REALNY świat się składa tylko z ateistycznej, oświeceniowej i materialistycznej propagandy? Jeśli tak to włącz se TVP.
Autor: Tabor.Refren  Dodano: 13-12-2015
Jangcy - Tendencja
Typowy tendencyjny komentarz Pisowskiego trolla, nic dodać nic ująć.
Autor: Jangcy  Dodano: 25-12-2015
wr\\india - szok   1 na 1
czytam artykuł jakby napisany przez dziennikarza od braci Karnowskich.
Jak można nie zauważać zapowiedzi  (jawnych i zawoalowanych) katolizacji kraju, presja katolicja zaowocuje krypto preferowaniem katolickiej wizji Polski w urzędach, sądach i przez część co bardziej fundamentalnych pracodawców.
Niszczenie autorytetów fizycznych i instytucjunalnych kraju to też efekt leninowskiej drogi PiS.
Wyzwolenie przy współudziale PiS agresji Polaków wobec muzułmanów (choć de facto nawet ich nie ma w Polsce) to pierwszy stopień do tłamszenia ateistów i innowierców, gloryfikowanie rasizmu, szowinizmu, ksenofobi, nietolerancji. To kontynuacja kontrreformacji XVI wieku, która przyłożyła rękę do utraty znaczenia a ostatecznie niepodległości przez Polskę wielu narodów i wielu religii XV wieku, Polskę silna i wielka.
PiS, endecka partia preferuje Polskę słabą, bez znaczenia w świecie ale katolicka.
Ateiści maja się czego obawiać
Autor: wr\\india  Dodano: 29-12-2015
Marcin Serwatka
dr hab Magdalena Środa dostała grant NPRH "Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia.Perspektywa filozofii i sztuki współcz" 1 059 537 zł
Autor: Marcin Serwatka  Dodano: 14-02-2016

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365