Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.293.320 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 427 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Ilekroć się twierdzi, że nauka lub religia może badać tylko pewną określoną dziedzinę albo stawiać sobie tylko pytania pewnego szczególnego rodzaju i tak dalej, tylekroć mamy prawo podejrzewać, że dokonuje się nadmiernych uproszczeń i arbitralnych ograniczeń.
Komentarze do strony Rozwój Osobisty. A co to?

Dodaj swój komentarz…
Rafał Poniecki - Hm...
Czego to ludziom nie próbują sprzedać? Nawet porady: jak sprzedawać.
Any way, dzięki za artykuł, dzięki któremu nie stracę pieniędzy, ani czasu, na te dwie książki. Wolę rozwijać się, a nawet zwijać samodzielnie.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 13-01-2016
Reklama
anjagi - "Art 13 Konstytucji RP - sorry"  0 na 2
Takie społeczeństwo o którym marzy autor (choc być może o tym nie wie a może własnie wie - nic nie sugeruję) to społeczeństwo komunistyczne. "Od każdego według jego zdolności a każdemu według Jego potrzeb". Utopia? Zapewne; dla nas obecnie nie do pojęcia.
Autor: anjagi  Dodano: 13-01-2016
KORUND   4 na 4
"Cudownie byłoby stworzyć społeczeństwo, w którym każdy mógłby zrealizować swoje potencjały, w którym nikt nie musiałby pracować poniżej swoich możliwości."
-I spełniać marzenia, które obowiązkowo trzeba mieć, a jak nie to koniecznie wymyślić jakieś ambitne. Wyznaczać sobie cele, realizować się itp. bzdury dla zakompleksionych. Pranie mózgu podobne do indoktrynacji religijnej. Wmawia się ludziom, że nie powinni spokojnie żyć, gdy mają taką okazje, lecz by ciągle czegoś poszukiwali, zwiedzali, k..Himalaje najlepiej, że mogą wszystko, nie ma rzeczy niemożliwych... mądry się uśmieje, idiota uwierzy i może zrobić sobie lub komuś krzywdę. A jak wygląda codzienność ludzi po takich szkoleniach. Tak samo. Najpierw się nabuzują i myślą że są innymi ludźmi, a potem...trzeba wstać, do roboty pójśc, na zakupy, zjeść, problemy rozwiązywać...
Autor: KORUND  Dodano: 13-01-2016
KRAZ   2 na 2
"papiestwo ze swoim potencjałem finansowym było sponsorem nauki i sztuki, a zanarchizowane grupy protestanckie, siedliskiem największego w historii zabobonu."
▬Zanarchizowane, bo nie tak zhierarchizowane jak Kościół rzymski?
"Otóż ta społeczność założyła USA. Byli pragmatyczni i nie przebierali w środkach. Mogli więc podbić kontynent."
▬Kontynent podbijali też katoliccy kolonizatorzy, którzy też byli pragmatyczni i nie przebierali w środkach.
"lata komuny po wyrżnięciu polskich elit spowodowały upadek tych wartości, które były powszechniejsze w czasach drugiej Rzeczypospolitej."
▬Na Zachodzie nie wyrzynano elit, a i tak przedstawiają one dziś równie marny poziom, jak u nas.
Autor: KRAZ  Dodano: 13-01-2016
zxcvb   3 na 3
Świetny artykuł i sama prawda.Te szkolenia są bez sensu.Sam kilka takich zaliczyłem i do niczego mi to nie pomogło.Strata czasu.No ale musiałem.Z pustego i Salomon nie naleje.
Autor: zxcvb  Dodano: 14-01-2016
zxcvb   2 na 2
Nie masz kasy, nie masz znajomości, nie masz perspektyw i nagle po kilku godzinach szkolenia i przeczytaniu jakiejś durnej książki staniesz się bogaczem.Koń by się uśmiał ihahaha:)
Autor: zxcvb  Dodano: 14-01-2016
Henryk Brodaty
Zgadzam się, że TRO nie produkują wielkich ludzi. Jednak nie krytykowałbym ich od razu i tak mocno. Polecam posłuchać Rafała Mazura na YouTube. Mówi on wprost, że zastosowanie jego porad w praktyce nie uczyni z Ciebie człowieka sukcesu, a pomoże przeskoczyć własne ograniczenia. Innymi słowy pozwoli Ci ruszyć się z miejsca. Swoją drogą wiedza, którą oferuje jest świetnie sformułowana: krótko i na temat. Czy cena usługi TRO przekłada się na ekonomiczne zyski w praktyce - nie wiem, nie korzystałem. To, co wiem, to że nie rodzimy się z wrodzonymi zdolnościami komunikacji interpersonalnej, tzw. inteligencją emocjonalną czy innymi 'miękkimi' 'skillami' itp. Musimy je nabyć. Jeśli nie przekażą ich nam rodzice, wtedy korzystamy z usług TRO. Gdy brak funduszy, pozostają książki-poradniki i kanały w stylu YouTube. Jest jeszcze przypadek nieświadomości, że coś takiego jak rozwój osobisty jest w ogóle możliwe. Wtedy nie ma w ogóle tematu. Artykuł warto przeczytać bez względu na poglądy odnośnie TRO. Pozdrawiam!
Autor: Henryk Brodaty  Dodano: 14-01-2016
beuek
Bardzo dobry artykuł. Pozdrawiam
Autor: beuek  Dodano: 14-01-2016
Czesław Szymoniak - autor   3 na 3
zdaje mi się pojechał jakimiś wyssanymi z palca stereotypami...
"lata komuny po wyrżnięciu polskich elit spowodowały upadek tych wartości,
które były powszechniejsze w czasach drugiej Rzeczypospolitej"
Czy to nie te "wartości" elit doprowadziły do zabójstwa prezydenta Narutowicza do bezhołowia w parlamencie  i wreszcie do zamachu sanacyjnego Piłsudczyków?

Co do RO to ja starej daty patrzyłem na to inaczej, starając się robić to co mnie fascynowało i próbując na tym zajęciu zarabiać. Dziś już emeryt ale gdybym zaczynał od nowa postępowałbym podobnie.
Te zajęcia z RO może sa dobre dla ludzi pozbawionych pasji.
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 14-01-2016
Lipiński - podsumowując   1 na 1
Na szczęście dla USA to właśnie protestanci budowali ten kraj. Wystarczy dziś popatrzyć na osiągnięcia krajów opartych głównym nurcie chrześcijaństwa żeby zobaczyć różnicę.
Fenomenem wszystkich cudownych receptur i podręczników jest ludzka wiara w istnienie panaceum. W rzeczywistości aby trener mógł nas ukierunkować i stworzyć z nas człowieka sukcesu musiałby być bardzo dobrym psychologiem i przerobić z nami całe nasze dotychczasowe życie. Tylko lecząc nasze, nabyte w dzieciństwie, mentalne ułomności ( brak wiary w siebie , itp..) można faktycznie zmienić nasze życie na lepsze. Na takie koszty mogą sobie pozwoli nieliczni.
Autor: Lipiński  Dodano: 16-01-2016
relatysta - Naukowe wsteczniactwo - Status..   1 na 1
Autor wspomina coś o Tarantino; przecież to zboczenie, żeby lubić ten przelew krwi sadyzm...
Nie wiem że ludzie o racjonalnych poglądach uważają że wszystko już odkryto, zrozumiano, zostało rozwiązano. Wypisz wymaluj XIX wiek.
Ciekawe że jest jeden Jackowski i jeden Sheldrak; a reszta to kanon próbująca za wszelką cenę zachować "Status Quo".
Przecież to czystej wody wstecznictwo.
A może by tak zastanowić się dlaczego Policja dziękuje Jackowskiemu za lokalizacje zwłok. Sheldrak wyjaśnia dlaczego takie fenomeny mają racje bytu. Są to naukowe wyjaśnienia. Jak łatwo kogoś ośmieszyć, wykpić. Normalnie XIX wiek.
"Nauka - Wyzwolenie z dogmatów" Polecam.
Autor: relatysta  Dodano: 16-01-2016

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365