Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.724.790 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 369 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Nadanie winie zbiorowego atrybutu, ujmując krótko, jest niemoralne samo w sobie, co zresztą religia nie jeden raz przyznała, kiedy sytuacja przymuszała ją do tego.
Komentarze do strony Widmo Germanii

Dodaj swój komentarz…
Rafał Poniecki - Zapotrzebowanie - podaż
Skoro jest zapotrzebowanie, to pojawiła się i podaż. Zresztą udział w takiej "mrocznej wycieczce" wcale nie musi oznaczać, że się jest wielbicielem Hitlera. Jest to jedna z dróg poznawania historii. A co się z takiej wizyty wyniesie, to już sprawa indywidualna. Po wizycie w piwiarni, gdzie naziści snuli swoje plany, można łatwiej rozpoznać wczesne oznaki podobnych ruchów w swoim otoczeniu. Chociaż może to być jakaś nostalgia za silną Rzeszą, której dzisiejsze Niemcy raczej nie przypominają. Ale żeby to zmienić, byle nie na modłę hitlerowską, to zacząć trzeba nie od zakazywania takich wycieczek.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 07-04-2016
Reklama
Abdullah - Wyjaśnienie jest proste   1 na 1
2 wojna światowa skończyła sie 70 lat temu. Przy odrobinie szczęścia obecni 20 -sto latkowie muszą udać sie do pradziadków aby porozmawiać z naocznymi świadkami wojny, do tego a-priori tresuje sie młodych Niemców (Europejczyków) - parafrazując Gombrowicza - hitler wielkim zbrodniarzem był.
Nie wybielając Hitlera - dość łatwo byłoby wskazać wielu innych zbrodniarzy , których obecna propaganda tworzy na bohaterów - zaczynajac od Stalina.

Zreszta patrząc na to co sie teraz dzieje w Europie - zalew imigracji "socjalowo-gwałtowej" (bo imigracja zarobkowa oni nie są) nie ma co sie dziwić, ze ludzie szukają silnego przywódcy, który "zaprowadzi porządek".
Autor: Abdullah  Dodano: 12-04-2016
Fiedia - @Abdullah
Alboż to kogokolwiek trzeba tresować aby uznać nieudacznego malarzynę za zbrodniarza? Hitler po prostu był zbrodniarzem i tyle.

Co do szukania tzw. silnego przywódcy - widać są ludzie, których historia niczego nie uczy.
Autor: Fiedia  Dodano: 12-04-2016
kobieta - Germania. Nie...
Informacje o podporzadkowaniu gospodarek swiata pod system miedzynarodowej finansiery, oddzielnych systemow bankowych dla ludzi bogatych, ktorych jest dziesiatki tysiecy na ujawnionych listach, potrzasnela mocno spoleczenstwami panstw skandynawskich. Media serwuja coraz to nowe informacje, ludzie sa bardzo poruszeni, w kazdym razie to nic dobrego nie wrozy. Przywodca, a wlasciwie madrzy ludzie powinni sie wylonic zeby rozwiazac i wyciszyc problem. Swoja droga, dlaczego banki ladowaly pieniadze w rosyjskich oligarchow jest trudne do zrozumienia.
Autor: kobieta  Dodano: 12-04-2016
Abdullah - @Fiedia   1 na 1
Coz wiele nie trzeba ale przy jednoczesnym wybielaniu i idealizowaniu np Lenina, koszulkach z Che, calkowitym pominieciu Leopolda II (ale on wyrzynal murzynow - to pewnie mozna), czy tez calkowite milczenie na temat wyczynow chlopcow z USAF ktorzy w pojedynczymbombardowaniu Hamburga zabili wiecej ludzi fosforem niz ich koledzy przy uzyciu plutonu w Hiroshimie. A duzo bardziej humanitarnie jest zostac odparowanym niz 3 dni umierac od poparzen fosforem.

Niemcy juz do swoich win sie przyznali, odpokutowali itp. Czas teraz na przeglad wyczynow aliantow - do ktorego nie dojdzie bo dla wszystkich 3 wielkich zwyciezcow - zburzy to polowe mitologii.
Autor: Abdullah  Dodano: 16-04-2016
ederlezi - @Abdullah
A co, alianci mieli się z Niemcami cackać?Dobrze tak hitlerowskim świniom.
Jeszcze za mało dostali.
Autor: ederlezi  Dodano: 20-04-2016
schlawiner
1. Schleissheimer Straße.
2. Jeżeli uważasz, że (presumowana) miłość Hitlera do München była w najmniejszym stopniu odwzajemniona - weit gefehlt!
Fakty - Republika Rad, klęska puczu, skutki zamachu (ofiarami padli ludzie, którzy nie zadenuncjowali zamachowvca) itp. - świadczą w każdym razie przeciw temu. W ekskluzywnym Schwabing (gdzie rezydował był Lenin) Hitler miał blisko zero poparcia. Reszta Bawarii była i pozostała czarna, co nie znaczy brunatna.
Autor: schlawiner  Dodano: 06-05-2016

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365