Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
163.318.381 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7324 tekstów. Zajęłyby one 28895 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Koronawirus z Wuhan to
wiele hałasu o nic
sezonowy problem
lokala epidemia
globalna epidemia
  

Oddano 243 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Uważam (..) że studia nad empirycznie daną naturą ludzką i jej historią, także społeczną, stanowią właściwy drogowskaz do odnalezienia powszechnie akceptowalnych reguł moralnych.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Research Excellence Awards dla polskich naukowców (24-11-2012)

22 listopada odbył się finał 5. edycji konkursu Elsevier - Perspektywy Research Excellence Awards. Wydawnictwo Elsevier wspólnie z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy" po raz kolejny doceniło dorobek naukowy trzech badaczy, którzy mogą poszczycić się niezwykłymi osiągnięciem i licznymi publikacjami w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych.

Do tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Scopus Young Researcher Award zgłosiło się ponad 100 kandydatów poniżej 30 roku życia. Zwycięzcą i zdobywcą głównej nagrody ufundowanej przez wydawnictwo Elsevier został dr Wojciech Głogowski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, który bada mechanizmy biomechaniczne odpowiedzialne za procesy uszkodzenia i regeneracji tkanek i narządów w organizmie człowieka. Laureat przeznaczy nagrodę na sfinansowanie udziału w zagranicznej konferencji naukowej.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Bogusława Smólskiego po raz pierwszy przyznała nagrody w dwóch dodatkowych kategoriach. Laureatem nagrody SciVal Best Impact Award, przyznawanej badaczowi z największą ilością publikacji naukowych, został jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie syntezy charakteryzacji ciekłych kryształów, prof. dr hab. inż. Roman Dąbrowski, kierownik Zakładu Chemii na Wydziale Nowych Technologii Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W kategorii SciVal Best Connectivity Award nagrodzony za najbardziej efektywną współpracą z innymi naukowcami na poziomie międzynarodowym został prof. dr hab. Grzegorz Wrochna, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

"Barierą, o której środowisko uniwersyteckie wspomina najczęściej, są oczywiście pieniądze. Procent PKB, jaki Polska przeznacza na naukę wciąż mocno odstaje od unijnej średniej. Brak funduszy staje się jednak często jedynie wymówką. Polskie uczelnie borykają się z wieloma innymi problemami, które mogą podcinać skrzydła młodym badaczom. Właśnie dlatego współpraca międzynarodowa czy możliwość uczestniczenia w zagranicznych projektach jest dla naukowców tak cenna", powiedział Igor Hundziak, przedstawiciel wydawnictwa Elsevier.


Dodaj komentarz do wiadomości..  Zobacz komentarze (1)..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 24802 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365