Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.932.797 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3946 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Ludzie o prostym umyśle, braku ciekawości i wykształcenia są dobrymi chrześcijanami".
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Projekt CHOICE pomaga zacieśniać współpracę naukową w dziedzinie ICT między Chinami a Europą (05-03-2014)

Od lat 80. XX w. Chiny przechodzą okres bezprecedensowych reform i wzrostu gospodarczego. Otworzyły swoje podwoje przed światowym handlem i międzynarodowymi porozumieniami handlowymi, dzięki czemu kraj ten zyskał status kluczowego gracza w światowej gospodarce. Sektor ICT stał się filarem chińskiej gospodarki. Praktycznie wszyscy globalni liderzy branży ICT zaczynają teraz otwierać swoje centra B+R w Chinach, które są obecnie trzecią najważniejszą zagraniczną lokalizacją inwestycji B+R na świecie. Chiny są liderem badań i technologii w rozmaitych dziedzinach - od materiałoznawstwa, przez biotechnologię i energetykę, po bezpieczeństwo informacji - i mogą stać się ważnym partnerem Europy w badaniach ICT.

W obliczu stale rosnącego, własnego potencjału innowacyjnego Chin, europejscy naukowcy mogą skorzystać na dostępie do dynamicznie rozwijającego się środowiska badań ICT. Podobnie, chiński sektor badań ICT może czerpać korzyści z integracji z europejską społecznością naukową. W szczególności międzynarodowa strategia współpracy "Horyzont 2020" - nowy program UE w zakresie badań naukowych i innowacji - oferuje Chinom atrakcyjniejsze i bardziej wyważone podejście do współpracy z naciskiem na obopólne interesy i wzajemne korzyści. Zadanie postawione przed projektem CHOICE, dofinansowanym przez DG CONNECT z budżetu 7PR, polega na odpowiednim pielęgnowaniu tego ważnego partnerstwa UE-Chiny w zakresie badań ICT i budowaniu pomostu z programem "Horyzont 2020".

Projekt CHOICE, rozpoczęty w styczniu podobnie jak "Horyzont 2020", zapewni ciągłość i postęp we wspieraniu i zacieśnianiu współpracy między Chinami a Europą w badaniach ICT. Partnerzy projektu dążą do wykorzystania faktu, iż program "Horyzont 2020" odchodzi od B+R ICT stymulowanych rozwojem technologicznym w kierunku tych innowacyjnych, opartych na potrzebach społecznych i aspiracjach konsumentów. Ta zmiana nastawienia oznacza pojawienie się wielu możliwości odegrania przez program istotnej roli w zaspokajaniu rosnącego popytu wewnętrznego Chin.


freedigitalphotos.net

Projekt CHOICE oprze się bez wątpienia na wynikach prac wcześniejszego projektu z tej samej dziedziny: OPENCHINA-ICT, którego celem także było ułatwienie współpracy badawczej ICT między Europą a Chinami. W ramach OPENCHINA-ICT udało się między innymi przeprowadzić sondaż europejskiego i chińskiego środowiska zajmującego się badaniami ICT, powołać internetową społeczność badań ICT UE-Chiny i przygotować plan współpracy UE-Chiny w dziedzinie ICT. W toku kolejnych dwóch lat realizacji projekt CHOICE z pewnością zrobi użytek z tych prac. Główne cele CHOICE to w tej chwili wskazanie przeszkód w osiągnięciu pełnej wzajemności; wsparcie europejskich obywateli, przedsiębiorstw i organizacji w dostępie do chińskich programów badawczych; prezentacja doskonałości UE i Chin w B+R ICT oraz zacieśnianie współpracy UE-Chiny w przemysłowych B+R ICT.

Źródło: Cordis, UE


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 25744 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365