Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.939.421 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3951 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Jednym z najbardziej odpychających skutków ubocznych mieszania dobra moralnego z "duchowością" jest fakt, iż umożliwia to ogromnej liczbie ludzi zwykłe wałkonienie się kosztem cudzej ofiarności i pracy, ukrywane pod niewypowiedzialnie świętą (..) maską pobożności i głębi moralnej.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Minister nauki z ambasadorem Ukrainy o współpracy uniwersyteckiej (20-03-2014)

O współpracy polskich i ukraińskich uniwersytetów oraz wspieraniu kształcenia elit dla demokratycznej Ukrainy rozmawiała we wtorek minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska z ambasadorem Ukrainy Markijanem Malskim - poinformował resort nauki.

Podczas spotkania minister nauki i szkolnictwa wyższego zaprosiła ukraińskiego ministra edukacji i nauki Siergieja Kwita do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce.

"Współpraca międzynarodowa opiera się także na współpracy w dziedzinie edukacji i nauki. Dziękuję za to, co robicie, za wasze wysiłki we wspieraniu Ukrainy. Naukowcy z Ukrainy patrzą dziś z nadzieją na dalszą współpracę z Polską" - podkreślił ambasador Markijan Malski. Jak zaznaczył, wielu ukraińskich wykładowców pracuje w polskich uczelniach i stamtąd przenosi na swoje macierzyste uniwersytety europejskie doświadczenia w prowadzeniu studiów i badań.

Minister przypomniała, że polski rząd uruchomił interwencyjną pulę stypendiów, przeznaczonych dla studentów ukraińskich, relegowanych ze swoich uczelni. "Gdyby zaszła taka uzasadniona konieczność, jesteśmy gotowi do przedefiniowania zasad przyznawania tych stypendiów" - zadeklarowała Kolarska-Bobińska.

W trakcie spotkania dyskutowano też o tym, jak polskie środowisko naukowe może szerzej wspierać Ukrainę w kształceniu ekspertów np. od polityki i prawa europejskiego, zarządzania czy administracji publicznej, a także jak intensyfikować polsko-ukraińską współpracę badawczą.

Jak przypomniał w komunikacie resort nauki, w Polsce studiuje ponad 14 tysięcy studentów z Ukrainy, a ponad 3 tysiące korzysta ze wsparcia np. zwolnień z opłat na studia, różnego rodzaju stypendiów. Polska odegrała także dużą rolę we włączeniu krajów Partnerstwa Wschodniego - w tym Ukrainy - do programu ERASMUS+.

"Jesteśmy gotowi podzielić się z Ukrainą naszymi doświadczeniami z udziału w europejskim programie wymiany studentów i pracowników naukowych, by Ukraina jak najlepiej wykorzystała tę szansę" - zapewniła prof. Kolarska-Bobińska.

PAP - Nauka w Polsce


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 25744 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365