Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
187.974.390 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7363 tekstów. Zajęłyby one 29029 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 5500 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Polskie uczelnie wysoko w rankingu Best Masters (07-01-2015)

Kierunki studiów prowadzone m.in. przez Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Warszawski, Akademię Leona Koźmińskiego zajęły wysokie miejsca wśród uczelni krajów Europy Wschodniej w rankingu Best Masters. W zestawieniach uwzględniono najlepsze programy magisterskie i MBA z podziałem na obszary studiów.

Ranking Best Masters ogłaszany jest każdego roku pod koniec grudnia. Przygotowuje go francuska agencja ratingowa Eduniversal, specjalizująca się w szkolnictwie wyższym. Ocenie poddała cztery tysiące najlepszych programów magisterskich i MBA z całego świata w 30 obszarach studiów, z podziałem na regiony świata. Polskę klasyfikowano w gronie krajów Europy Wschodniej.

Na pierwszym miejscu listy najlepszych kierunków związanych z finansami i rachunkowością w regionie Europy Wschodniej znalazły się studia magisterskie prowadzone przez Szkołę Główną Handlową wspólnie z EY. Na trzecim miejscu znalazły się studia Uniwersytetu Warszawskiego, a na szóstym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

W kategorii kierunków ekonomicznych pierwsze dwa miejsca należały odpowiednio do Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Na ósmym miejscu znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Wśród kierunków związanych z komunikacją społeczną na trzecim miejscu znalazł się Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W rankingu studiów "Executive MBA i MBA Part Time" pierwsze miejsce zajęły studia Executive MBA prowadzone w Szkole Głównej Handlowej. Na czwartym miejscu znalazły się studia Uniwersytetu Warszawskiego, na siódmym powadzone w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, na dziesiątym w Akademii Leona Koźmińskiego. W pierwszej dwudziestce uplasowały się też studia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

W kategorii kierunków magisterskich z zarządzania drugie miejsce zajęły studia prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z uczelniami ze Stanów Zjednoczonych, Chin i Niemiec. Na trzecim miejscu studia w Akademii Leona Koźmińskiego, na czwartym w Szkole Głównej Handlowej, a na dziewiątym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

W kategorii "International Management" trzecią pozycję zajęły studia prowadzone na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a piąte w Szkole Głównej Handlowej. W zestawieniu znalazły się też kierunki prowadzone przez: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademię Leona Koźmińskiego i Politechnikę Gdańską.

W gronie najlepszych studiów "MBA Full Time" pierwsze miejsce zajął program International MBA prowadzony na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na piątej pozycji znalazł się program Akademii Leona Koźmińskiego realizowany we współpracy z sześcioma innymi europejskimi szkołami wyższymi. Na dwunastym miejscu sklasyfikowano program Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wśród kierunków z obszaru administracja publiczna/zarządzanie drugie miejsce zajęła Szkoła Główna Handlowa, a ósme Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W kategorii kierunków: inżynieria i zarządzanie projektami na piątym miejscu uplasowały się studia MBA prowadzone na Politechnice Gdańskiej. W obszarze: zarządzanie systemami informacji na drugim miejscu znalazł się kierunek prowadzony w Szkole Głównej Handlowej, a na ósmym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Wśród pięciu uczelni z regionu uwzględnionych w kategorii studiów z zarządzania zasobami ludzkimi na czwartym miejscu znalazły się studia prowadzone na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zaś w kategorii: prawo biznesowe i komercyjne pierwsze miejsce zajęła Szkoła Główna Handlowa.

Twórcy rankingu przeanalizowali opinie ponad pięciu tysięcy specjalistów od międzynarodowej rekrutacji, 800 tysięcy studentów i ponad 10 tysięcy przedstawicieli uczelni akademickich. Trzy główne kryteria, jakimi kierowali się autorzy rankingu to: reputacja programu oparta m.in. na opiniach ekspertów HR, wysokość wynagrodzenia absolwentów w pierwszym miejscu pracy, a także opinie samych absolwentów programów.

Pełny ranking jest dostępny na stronie: www.best-masters.com

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 25918 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365