Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.588.259 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 347 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Między osobistą trwogą egzystencjalną a władzą nad ciałem i duszą innych ludzi rozciąga się obszar, gdzie czają się metafizyczni rozbójnicy, czerpiący profity z duchowej i intelektualnej nędzy swych bliźnich.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wiadomości
Niemcy się radykalizują (25-09-2021)

"Powiesić zielonych!" - takie plakaty zawisły przed wyborami w niemieckich miastach. Ewidentne wzywanie do przemocy? Otóż sąd administracyjny w saksońskim Chemnitz stwierdził, że to jednak dozwolona agitacja polityczna. Nakazał jedynie partii Trzecia Droga, by była na tyle uprzejma, by wieszać swoje przesłanie przynajmniej 100 metrów od plakatów Zielonych. W innym z kolei kraju niemieckim, Bawarii, sąd okręgowy nakazał zdjęcie plakatów. Dlaczego to, co jest dozwolone w Saksonii jest zakazane w Bawarii? Być może chodzi o to, że w Bawarii Zieloni są drugą siłą polityczną, zaś w Saksonii drugą siłą jest AfD, zaś Trzecia Droga ma swoich przedstawicieli we władzach Vogtland i Plauen. Ostatecznie i w Saksonii plakaty znikły, bo sąd w Budziszynie uwzględnił odwołanie władz miasta Zwickau.

Trzecia Droga to partia narodowosocjalistyczna, która w swoim programie m.in. chce powrotu Śląska, Pomorza i Mazur do Niemiec.

Lewicowi radykałowie nie pozostają w tyle. Głośny jest obecnie prowadzony w Dreźnie przy nadzwyczajnych środkach ostrożności proces Liny E., która oskarżana jest o to, że zgromadziła wokół siebie dziesięciu byczków, których posyłała do pobić i podpaleń wymierzonych w nacjonalistów. Wśród ich ofiar jest 13 osób, niektórzy w stanie ciężkim lub w śpiączce. Lina sądzona jest z artykułu o działalność terrorystyczną i jako urodziwa studentka ma rzeszę fanów w całych Niemczech, organizujących manifestacje pod hasłami "Wolność dla Liny", "Wszyscy jesteśmy Liną" itp.


Ataki lewicowych ekstremistów wymierzone są także w policję. Na początku sierpnia w Berlinie odbyła się manifestacja Czarnego Bloku, który skandował: ""Daj gliniarzom to, czego potrzebują: 9 mm w brzuch". Poturbowano policjanta. Sprawców nie złapano, ale policja wyznaczyła nagrodę 4 tys. euro za ich wskazanie.

Niemcy się radykalizują po lewej i po prawej stronie. A nawet i w środku (pośród niezrzeszonego ludu). 18 września w Nadrenii-Palatynacie pracownik branży IT udał się na stację benzynową celem zakupu sześciopaku piwa; gdy jednak poproszono go o założenie maseczki, oznajmił, że pandemia to wymysł, wyjął broń i strzelił 20-letniemu studentowi prosto w twarz.

Choć i w Polsce na okrągło używa się określeń "faszysto" itp., w istocie niewielu u nas takich radykałów. Jest spokojniej. Jak to śpiewał Happysad:

"Bo człowiek nie jest taki
Co by siedział w cieniu
Chciałby się buntować
No ale nie ma przeciw czemu
Nikomu już nie w głowie
Sny o płonącym Babilonie
Dzieci rewolucji dawno już sypiają spokojnie"


Mariusz Agnosiewicz

Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26241 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365