Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.024.598 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 284 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Zawsze mnie dziwi brak wiary u pobożnych i logiki u rozumnych.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Tydzień Mózgu 2011 w Racjonaliście (10-03-2011)

Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week, BAW) jest kampanią o zasięgu globalnym, organizowaną w celu podniesienia świadomości społecznej dotyczącej mózgu, a także postępów w badaniach nad mózgiem i płynących z nich wielorakich korzyści.

Co roku w marcu w ramach BAW organizacje z całego świata, w tym uczelnie wyższe, szpitale, szkoły, agencje rządowe i profesjonalne stowarzyszenia, jednoczą się w całotygodniowych obchodach, w których centrum znajduje się ludzki mózg i układ nerwowy. W czasie trwania BAW partnerzy kampanii organizują liczne wydarzenia w celach edukacyjnych, jak również z zamiarem zainteresowania ludzi z wszystkich grup wiekowych problematyką badań nad mózgiem. Kształt i charakter wydarzeń ograniczony jest tylko i wyłącznie wyobraźnią organizatorów. Są to, między innymi, dni otwarte w laboratoriach badawczych, wystawy i wykłady na tematy związane z mózgiem, ekspozycje w centrach handlowych, bibliotekach publicznych i domach kultury, w końcu - lekcje i imprezy szkolne, i wiele innych.

Wydarzenie zostało powołane do życia w 1994 roku i jest po dzień dzisiejszy koordynowane przez Dana Alliance for Brain Initiatives, organizację non profit, której przyświeca misja popularyzacji wiedzy na temat mózgu i wyników badań nad mózgiem w przystępny i zrozumiały sposób. Obecnie Dana Alliance for Brain Initiatives zrzesza ponad trzystu członków, wybitnych neuronaukowców, w tym dziesięciu laureatów Nagrody Nobla.

W roku bieżącym, podobnie jak w latach ubiegłych, w światowe obchody BAW włączyło się szereg instytucji z Polski, w tym Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego, Polska Akademia Nauk, Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Śląski, a także portale internetowe i inne media.

Imprezy w ramach Światowego Tygodnia Mózgu w Warszawie odbywają się w dniach 7-12 marca. W Krakowie Tydzień Mózgu 2011 będzie trwał w dniach 14-20 marca, a w dniach 14-18 marca odbędzie się w Poznaniu 3. Tydzień Mózgu. Podobne wydarzenie planowane jest w dniach 14-20 marca w Katowicach i w dniu 18 marca w Trójmieście.

W programach imprez znajdują się liczne wykłady neuronaukowców i specjalistów dziedzin pokrewnych z wiodących polskich ośrodków naukowych. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny i dostępny dla szerokiej publiczności.

W tym roku również Racjonalista, w roli partnera BAW, włącza się do obchodów Brain Awareness Week w Polsce i na świecie. "Tydzień Mózgu 2011 na Racjonaliście" będzie trwał w dniach 14-20 marca bieżącego roku. W programie wydarzenia publikacja szeregu nowinek naukowych z dziedziny neuronauk, nowa sonda i "Test wiedzy o mózgu" dla uważnych i wytrwałych czytelników naszego serwisu. Zobacz szczegóły.

Oprac. C. O. Reless

opis


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26234 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365