Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
152.800.844 wizyty
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7295 tekstów. Zajęłyby one 28790 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2135 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
(..) do jakiego stopnia [ludzie] gotowi są usprawiedliwiać zło ze względu na jakiekolwiek wartości ideologiczne? Ci, co sądzą, że granic takich nie da się określić, lub którzy po prostu nie godzą się na ich określenie, są - we właściwym sensie tego słowa - duchowymi spadkobiercami Hitlera.
« Ludzie, cytaty  
Przed walką
Autor tekstu:

Ten tekst piszę przed „walką życia" jak ją nazywa Adamek, o pas mistrza świata WBC. Pewnie walka Adamka z Kliczką przeszłaby „obok" mnie, gdyby nie kolega, który zaprosił do pubu na wspólne oglądanie. Nie jestem fanem tego sportu i nie wiem kto ma większe szanse ani oczywiście kto wygra. Nie znam żadnego z dwóch bokserów, ale gdyby mnie ktoś zapytał komu kibicuję odpowiedziałbym — oczywiście naszemu! Przynależność do plemienia w takich sytuacjach odżywa i napędza emocje kibiców. Postanowiłem jednakże dowiedzieć się nieco o bohaterach widowiska. Okazja nadarzyła się sama, w Radiomaryja wyemitowano wczoraj obszerny wywiad z Tomaszem Adamkiem. Dowiedzieliśmy się z niego, że dla naszego mistrza najważniejszy jest Bóg i rodzina, że jest słuchaczem i wielbicielem Radiamaryja i samego Ojca Dyrektora, często dzwoni do radia i odmawia koronkę lub różaniec.

Dla mistrza Tomasza Adamka krzyż powinien być nie tylko w szkole, ale i wszędzie, bo gdyby nie było krzyża, ludzie by się pozabijali. Wyraził przeświadczenie, że Pan Bóg mu pomaga w walce i wysłuchuje jego modlitw; w ogóle według mistrza modlitwa jest panaceum na wszystkie kłopoty. W tym duchu przebiegła rozmowa z naszym mistrzem. Prawdę mówiąc nasz mistrz Adamek jako wzorowy Polak-katolik w tej audycji zaprezentował się jako osobnik może i poczciwy, ale niestety — co tu ukrywać — nieco ograniczony.

Vitali Klitschko w pojedynku szachowym z Vladimirem Kramnikiem, zdobywcą zunifikowanego tytułu Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE)
1. Vitali Klitschko w pojedynku szachowym z Vladimirem Kramnikiem, zdobywcą zunifikowanego tytułu Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE)

Ku mojemu zaskoczeniu dowiedziałem się, że Witalij Kliczko to nie tylko świetny bokser, ale także człowiek o szerokich horyzontach i zainteresowaniach. Po pierwsze jest niezłym gitarzystą rockowym, co dla mnie jest dużym plusem bo sam muzykuję. Witalij to także doktor sportu Uniwersytetu Kijowskiego ponoć gruntownie oczytany, a ponadto filantrop i ambitny polityk — startował w wyborach na mera Kijowa, a po porażce założył własną partię polityczną, której został przewodniczącym. Ale — czego polscy kibice raczej nie wiedzą — Witalij Kliczko to bardzo sprawny przedsiębiorca. Wspólnie z młodszym o pięć lat bratem Władimirem — także znakomitym bokserem, ale też saksofonistą, szachistą i doktorem metodyki sportu, zmonopolizowali najbardziej dochodowy sektor biznesu bokserskiego wagę ciężką i zagrali na nosie Amerykanom. Nie znalazłem nigdzie informacji na temat religijności Witalija i czy też, jak jego rywal, modli się o zwycięstwo do swego boga.


Prawdę mówiąc po tych informacjach moje sympatie przesunęły się zdecydowanie ku Witalijowi i zapewne będę jedynym w pubie kibicującym rywalowi „naszego" Adamka.


 


 Zobacz także te strony:
Estetyka boksu
Sztuki walki bez magii
Monachium 1972 - Pekin 2008
Igrzyska olimpijskie areną zmagań ideologicznych
Ultimatum FIFA: straszak władz światowej piłki
 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Dekada muzułmańskiego terroryzmu
Zarzuty wobec nowego ateizmu oparte na bałamutnych podstawach literackich

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (57)..   


« Ludzie, cytaty   (Publikacja: 10-09-2011 )

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word

Andrzej Tomana
Doktor inżynier informatyk, przedsiębiorca, członek zarządu Oddziału Krakowskiego PSR.

 Liczba tekstów na portalu: 15  Pokaż inne teksty autora
 Najnowszy tekst autora: Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 2211 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365