Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.632.990 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 354 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Ludzie o prostym umyśle, braku ciekawości i wykształcenia są dobrymi chrześcijanami".
« Ludzie, cytaty  
Przed walką
Autor tekstu:

Ten tekst piszę przed „walką życia" jak ją nazywa Adamek, o pas mistrza świata WBC. Pewnie walka Adamka z Kliczką przeszłaby „obok" mnie, gdyby nie kolega, który zaprosił do pubu na wspólne oglądanie. Nie jestem fanem tego sportu i nie wiem kto ma większe szanse ani oczywiście kto wygra. Nie znam żadnego z dwóch bokserów, ale gdyby mnie ktoś zapytał komu kibicuję odpowiedziałbym — oczywiście naszemu! Przynależność do plemienia w takich sytuacjach odżywa i napędza emocje kibiców. Postanowiłem jednakże dowiedzieć się nieco o bohaterach widowiska. Okazja nadarzyła się sama, w Radiomaryja wyemitowano wczoraj obszerny wywiad z Tomaszem Adamkiem. Dowiedzieliśmy się z niego, że dla naszego mistrza najważniejszy jest Bóg i rodzina, że jest słuchaczem i wielbicielem Radiamaryja i samego Ojca Dyrektora, często dzwoni do radia i odmawia koronkę lub różaniec.

Dla mistrza Tomasza Adamka krzyż powinien być nie tylko w szkole, ale i wszędzie, bo gdyby nie było krzyża, ludzie by się pozabijali. Wyraził przeświadczenie, że Pan Bóg mu pomaga w walce i wysłuchuje jego modlitw; w ogóle według mistrza modlitwa jest panaceum na wszystkie kłopoty. W tym duchu przebiegła rozmowa z naszym mistrzem. Prawdę mówiąc nasz mistrz Adamek jako wzorowy Polak-katolik w tej audycji zaprezentował się jako osobnik może i poczciwy, ale niestety — co tu ukrywać — nieco ograniczony.

Vitali Klitschko w pojedynku szachowym z Vladimirem Kramnikiem, zdobywcą zunifikowanego tytułu Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE)
1. Vitali Klitschko w pojedynku szachowym z Vladimirem Kramnikiem, zdobywcą zunifikowanego tytułu Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE)

Ku mojemu zaskoczeniu dowiedziałem się, że Witalij Kliczko to nie tylko świetny bokser, ale także człowiek o szerokich horyzontach i zainteresowaniach. Po pierwsze jest niezłym gitarzystą rockowym, co dla mnie jest dużym plusem bo sam muzykuję. Witalij to także doktor sportu Uniwersytetu Kijowskiego ponoć gruntownie oczytany, a ponadto filantrop i ambitny polityk — startował w wyborach na mera Kijowa, a po porażce założył własną partię polityczną, której został przewodniczącym. Ale — czego polscy kibice raczej nie wiedzą — Witalij Kliczko to bardzo sprawny przedsiębiorca. Wspólnie z młodszym o pięć lat bratem Władimirem — także znakomitym bokserem, ale też saksofonistą, szachistą i doktorem metodyki sportu, zmonopolizowali najbardziej dochodowy sektor biznesu bokserskiego wagę ciężką i zagrali na nosie Amerykanom. Nie znalazłem nigdzie informacji na temat religijności Witalija i czy też, jak jego rywal, modli się o zwycięstwo do swego boga.


Prawdę mówiąc po tych informacjach moje sympatie przesunęły się zdecydowanie ku Witalijowi i zapewne będę jedynym w pubie kibicującym rywalowi „naszego" Adamka.


 


 Zobacz także te strony:
Estetyka boksu
Sztuki walki bez magii
Monachium 1972 - Pekin 2008
Igrzyska olimpijskie areną zmagań ideologicznych
Ultimatum FIFA: straszak władz światowej piłki
 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Dekada muzułmańskiego terroryzmu
Zarzuty wobec nowego ateizmu oparte na bałamutnych podstawach literackich

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (57)..   


« Ludzie, cytaty   (Publikacja: 10-09-2011 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Andrzej Tomana
Doktor inżynier informatyk, przedsiębiorca, członek zarządu Oddziału Krakowskiego PSR.

 Liczba tekstów na portalu: 15  Pokaż inne teksty autora
 Najnowszy tekst autora: Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 2211 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365