Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.216.194 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 418 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Aby pokonać śmierć, homo sapiens zamyka oczy. Nie waży się rozwiązać problemu, woli go zamieść pod dywan. Śmierć dotyczy przecież śmiertelników, a wyznawca wierzy przecież naiwnie i uporczywie w swoją nieśmiertelność.
 Felietony i eseje » Felietony, bieżące komentarze

Homeopatyczny serwis wyborczy 2011. Podsumowanie kadencji paranienormalnych
Autor tekstu:

NA KOGO NIE GŁOSOWAĆ

APEL DO WYBORCÓW, KTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE MINISTERSTWO ZDROWIA ORAZ PARLAMENTARNE KOMISJE ZDROWIA SKOMPROMITOWAŁY I OŚMIESZYŁY POLSKĄ MEDYCYNĘ AKCEPTUJĄC PONIŻSZE MAJACZENIA:

1) „Leczenie" pacjentów przy pomocy NICZEGO — a wg terminologii homeopatycznej - przy użyciu INFORMACJI LECZNICZEJ, jest częścią normalnej medycyny opartej na dowodach.

2) „Leki" zawierające najmniejszą ilość NICZEGO, jako NAJMOCNIEJSZE, powinny być dostępne jedynie na receptę i stosowane — zgodnie z rozporządzeniem minister Ewy Kopacz — w POWAŻNYCH, PRZEWLEKŁYCH CHOROBACH.

3) Uzasadnione jest wyłączenie „leków" homeopatycznych ze standardowych procedur rejestracyjnych, przez które przechodzą wszystkie inne leki.

4) Dystrybucja pseudoleków homeopatycznych w aptekach nie jest czynnikiem robiącym pacjentom wodę z mózgu.

5) Wpisanie do ustawy „Prawo farmaceutyczne" bezczelnego oświadczenia mówiącego, że "PRODUKTY HOMEOPATYCZNE NIE MUSZĄ WYKAZYWAĆ DOWODÓW SKUTECZNOŚCI TERAPEUTYCZNEJ" nie jest dowodem głupoty lub megakorupcji.

6) Akceptacja przez ministerstwo zdrowia faktu, że „leki" homeopatyczne nie zawierają ani jednego atomu substancji czynnej leczniczo nie jest kpiną z chorych ludzi.

7/ Powszechna zgoda władz publicznych na twierdzenia homeopatów, że w cukrze buraczanym pomieszkuje „duchowa informacja lecznicza" nie jest dowodem na POMIESZANIE ZMYSŁÓW.

UWAŻAM, ŻE JEDYNYM WYJŚCIEM Z SYTUACJI, W KTÓREJ CUKIER BURACZANY ZASTĘPUJE MEDYCYNĘ JEST POZBYCIE SIĘ BURAKÓW (CUKROWYCH).

DOKONAĆ TEGO MOŻNA NIE GŁOSUJĄC NA NIŻEJ PODANE ZESPOŁY OSÓB.

MINISTERSTWO ZDROWIA

Szefowa — lekarka holistyczna Ewa Kopacz

(6 lat studiów, w tym dziedziny takie, jak: fizjologia, patofizjologia, farmakologia, fizyka, chemia, biochemia, statystyka. Oprócz tego staż podyplomowy, kursy specjalizacyjne, kongresy naukowe i wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów)

Ta, starannie wykształcona, inteligentna i mądra kobieta wydała rozporządzenie, że czystą wodę można sprzedawać tylko na receptę, GDYŻ MOC JEJ JEST WIELKA. Przypuszczam, że tak wielka, jak HOLISTYCZNA MOC ROZPORZĄDZENIA. Na jego MOCY bowiem, WODA „leczy" poważne, przewlekłe choroby. Nie wiem tylko, czy jest to MOC LECZNICZA, czy MOC tak w ogóle? Pytanie jest zasadne, gdyż ROZPORZĄDZENIE nie wspomina o tym, czy MOC działa na wszystkie poważne choroby (wtedy byłaby to MOC ogólna), czy tylko na niektóre (wtedy MOC ogólna byłaby MOCĄ szczególną i upodobniłaby się do MOCY zwykłych lekarstw ze wskazaniami leczniczymi).

Wiemy już więc, że MOC ROZPORZĄDZENIA jest wielka, ale wg mnie GŁUPOTA TEGO ROZPORZĄDZENIA jest jeszcze większa. JEST GIGANTYCZNA. Widać ją jak na dłoni.

Piszę o dokumencie, nie o osobie. Tym bardziej, że o ewentualnych problemach Pani minister z głową nic mi nie jest wiadome.

Były wice-minister lekarz Marek Twardowski

(6 lat studiów, w tym dziedziny takie, jak: fizjologia, patofizjologia, farmakologia, fizyka, chemia, biochemia, statystyka. Oprócz tego staż podyplomowy, kursy specjalizacyjne, kongresy naukowe i wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów)

Był prawą ręką lekarki holistycznej Ewy Kopacz. W liście do Naczelnej Rady Lekarskiej napisał, że środki homeopatyczne powinny być stosowane tak jak prawdziwe leki zawierające substancje czynne leczniczo.

Dodał również, że stosowanie „leków" homeopatycznych, w żadnym wypadku nie narusza kodeksu etyki lekarskiej (chodziło, jak przypuszczam, o uzdrowicieli).

A potem podał się do dymisji.

Nazwiska pozostałych podsekretarzy stanu, popierających stanowisko lekarki Ewy Kopacz na temat leczniczych własności holistyczno-homeopatycznej wody znajdziemy tutaj.

SEJMOWA KOMISJA ZDROWIA

Przewodniczący: lekarz Bolesław Piecha

(6 lat studiów, w tym dziedziny takie, jak: fizjologia, patofizjologia, farmakologia, fizyka, chemia, biochemia, statystyka. Oprócz tego staż podyplomowy, kursy specjalizacyjne, kongresy naukowe i wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu aborcji)

Wszyscy byli i obecni członkowie komisji zdrowia (w większości lekarze), na czele z jej przewodniczącym — „otwartym na homeopatię" i „cudowną wodę" (święconą?), są odpowiedzialni za obecny kształt ustawy „Prawo farmaceutyczne". Ustawa ta zawiera wiele groteskowych, anegdotycznych zapisów, ale ja wspomnę tylko o jednym.

Jest to wyjątkowo śmieszny dowcip (wymyślony prawdopodobnie przez pacjenta zakładu zamkniętego) o następującej treści: „PRODUKTY HOMEOPATYCZNE NIE MUSZĄ WYKAZYWAĆ DOWODÓW SKUTECZNOŚCI TERAPEUTYCZNEJ". Mówiąc ludzkim językiem oznacza to, że pewna grupa "leków" nie musi leczyć (sic!).

Jedyny problem jaki mamy w związku z tym do rozstrzygnięcia, to odpowiedź na pytanie:

CZY JEST TO REKORD ŚWIATA W DZIEDZINIE GŁUPOTY, CZY MEGAKORUPCJI?

Zapewniam, że przyznanie się do tej ostatniej (i pokajanie) daje możliwość ubiegania się o rozgrzeszenie, pryczę przy oknie i dodatkowy spacer raz w tygodniu.

Wszystkie nazwiska członków sejmowej komisji zdrowia są tutaj.

SENACKA KOMISJA ZDROWIA

Przewodniczący: lekarz psychiatra, były minister zdrowia, Władysław Sidorowicz

(6 lat studiów, w tym dziedziny takie, jak: fizjologia, patofizjologia, farmakologia, fizyka, chemia, biochemia, statystyka. Oprócz tego staż podyplomowy, kursy specjalizacyjne, kongresy naukowe i wieloletnie doświadczenie w leczeniu rozdwojenia jaźni)

Ze stenogramów posiedzeń wynika, że wszyscy członkowie komisji uważają homeopatię za normalny sposób leczenia. Jeśli tak, normalność procesów myślowych senatorów jest — co najmniej — kwestionowalna („bilans musi wyjść na zero").

Wyjątkiem jest P.T. Rafał Ślusarz, który bezskutecznie próbował uzmysłowić kolegom senatorom, że homeopatia jest oszustwem.

Ale ci geniusze nie zrozumieli nic, lub też .… sprawdzając w swoich laptopach, co to jest homeopatia, pomylili klawisze i zamiast się zalo(g)ować - zalo(bb)owali się. Po czym rozdwoili jaźnię z założeniem, że jedna z tych jaźni będzie głosowała (zgodnie z najlepszą wiedzą) za tym, że informacja w przyrodzie funkcjonuje bez energii, że substancje nierozpuszczalne w wodzie nabierają takich własności po energicznej „rozcierce", że wstrząsanie wodą powoduje zmianę stanów kwantowych cząstek elementarnych, że (… ) itd. Tu można wymienić jeszcze 143 podobnie głupawe i fałszywe stwierdzenia. Wszystkie z nich to homeopatyczne dogmaty.

Dlatego proponuję, by oddać głos na senatora R. Ślusarza.

Pozostałych członków można spokojnie zlekceważyć. Ich nazwiska są tutaj.

UWAGI PRAKTYCZNE

Oczywistym jest, że nikt nie zna nazwisk wszystkich parlamentarzystów zajmujących się (z najwyższym poświęceniem) zdrowiem społeczeństwa.

Dlatego proponuję, by — korzystając z podanych adresów internetowych - wydrukować sobie ściągawkę i z nią udać się do lokalu wyborczego. Tam można łatwo sprawdzić, czy osoby te kandydują w Waszym okręgu.

I proszę pamiętać, że od homeopatii jest bardzo blisko do UFO i kręgów w zbożu wykonanych, a jakże, przez kosmitów — przy pomocy kręgarki pszen-żytniej Korsakowa.

Na filmie widzimy prototyp tego urządzenia, które zagina kłosy uderzeniami parapodiów i utrwala to zagięcie strumieniem wody.

Urządzenie jest wielofunkcyjne. Można go używać także, jako zmywarki do naczyń. W tej roli sprawdza się najlepiej.

Wprawdzie Pani minister zdrowia Ewa Kopacz uważa, że maszyna ta służy wyłącznie do produkcji wysoko rozcieńczonych „leków" homeopatycznych, ale jest to fizycznie niemożliwe.

Tak samo, jak jest fizycznie niemożliwe, by Pani Ewa Kopacz była nadal ministrem zdrowia. W tej kadencji zafundowała nam homeopatię. A w przyszłej? Bioenergoterapię?, czakroterapię?, świecowanie uszu?, ajurwedę?, medycynę tybetańską?, chińską?, kretyńską? (z Krety).

TAK! PANI MINISTER I SZANOWNI CZŁONKOWIE PARLAMENTARNYCH KOMISJI ZDROWIA. WSTYDŹCIE SIĘ SWOICH DECYZJI, KTÓRE TERAZ TRZEBA BĘDZIE "ODKRĘCAĆ" PRZEZ LATA. WASZA IGNORANCJA SPROWADZIŁA ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA WIELKIEJ CZĘŚCI POLSKIEJ POPULACJI, OTUMANIONEJ DODATKOWO PRZEZ DZIENNIKARZY-ANALFABETÓW (ZWŁASZCZA KOMENTATORÓW "NAUKOWYCH") I PSEUDOLEKARZY.

DO WYBORCÓW: PROSIMY, WYDRUKUJCIE ŚCIĄGAWKI I GŁOSUJCIE TAK, BY NIE WPUŚCIĆ DO SEJMU IGNORANTÓW, DYLETANTÓW, OSZUSTÓW, PROSTAKÓW, BURAKÓW, CWANIAKÓW I LUDZI Z WYSOKO ROZCIEŃCZONĄ TKANKĄ MÓZGOWĄ.

Klub Sceptyków Polskich
Portal Racjonalista
Lekarze, którzy zachowali zdrowy rozsądek
Wszyscy, racjonalnie myślący ludzie

JEDEN TYDZIEŃ DO CISZY WYBORCZEJ. TERAZ MOŻNA JESZCZE KRZYCZEĆ.


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Wierzę, że mogę wnieść do polityki więcej racjonalności
Apostaci idą do Sejmu

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (22)..   


« Felietony, bieżące komentarze   (Publikacja: 01-10-2011 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Andrzej Gregosiewicz
Profesor zwyczajny, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2001 roku prowadzi walkę z oszustwami leczniczymi typu homeopatii, bioenergoterapii, radiestezji i innymi rodzajami tzw. "medycyny alternatywnej". Opublikował na ten temat ponad 80 artykułów w mediach papierowych i elektronicznych. Jest „ojcem chrzestnym” akcji medialnej przeciwko homeopatii. W 2008 roku, głównie na skutek Jego konsekwentnej działalności publicystycznej oraz wygrania procesu sądowego z Izbą Gospodarczą Farmacja Polska oraz producentami "leków" homeopatycznych, rozpoczęła się szeroka debata publiczna na temat wartości leczniczych tego sposobu terapii. Jest członkiem-założycielem Klubu Sceptyków Polskich. W 2011 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na wniosek prof. Andrzeja Gregosiewicza, rozpoczął - bezprecedensową w Europie - procedurę wyjaśniającą, czy homeopatyczny koncern Boiron (filia w Polsce) nie prowadzi praktyk niezgodnych ze zbiorowym interesem konsumentów.

 Liczba tekstów na portalu: 26  Pokaż inne teksty autora
 Najnowszy tekst autora: Jasnowidzenie czy ciemnomyślenie?
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 2283 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365