Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
157.068.732 wizyty
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7302 tekstów. Zajęłyby one 28805 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 582 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"- Zapomina pan o Bogu. - On mnie nie interesuje. Bóg toleruje rzeczy, których nie sposób tolerować. Jest nieodpowiedzialny i niekonsekwentny. Nie jest dżentelmenem."

Dodaj swój komentarz…
CHOLEWA - Cała moc   9 na 9
czyli praca wykonana w jednostce czasu przez Ewę Kopacz i jej akolitów na -wyjściu- w formie ustawy i innych przepisow rowna się zeru. Spowodowane to jest tym, że swoją moc wykorzystali na robieniu pieniędzy(prywata), zamiast wykorzystać ją na obronę dóbr pajentów jakim jest zdrowie. Takich kandydatów na posłów albo senatorow nalezy wywalać za burtę. Nota bene owi ludzie reprezentują moc osłów, leniwców i nieuków a nie koni!
Autor: CHOLEWA  Dodano: 01-10-2011
Reklama
Wenancjusz - Oto wspaniałość naszych ministrów   9 na 9
Żenującym jest to, że człowiek będącym odpowiedzialnym za lecznictwo w Polsce, decyduje się na publikowanie takich bzdur. Brak samokrytyki, rozbuchana do cna pewność o swojej nieomylności i dokładna niewiedza, doprowadza ostatecznie do nienormalnych wynaturzeń. Taką właśnie ekipę dobrał sobie i akceptuje Tusk (nie mówiąc o jego nieudolności). Podobnie jest z innymi. Klich, Grabarczyk, Rostowski itp. Taka ekipa nawiedzonych rządzi Polską. Trudno to nazwać skandalem, bo jest to po prostu tragizm! Dokąd więc jako organizacja państwowa idziemy? Ponoć naród to wybrał. Pytam więc jaki ten naród jest? Chciał zaszkodzić samemu sobie? Czyżby nasz cały naród był taki głupi, czy też zadecydowała wyborcza większość (w swej masie) nie mająca pojęcia co robi? Czyżby tylu głupców było w Polsce? Nie widzą rzeczywistości? A jaki mamy mechanizm kontroli, rozliczania i usuwania nieudaczników? Skomplikowany. Kto to czuje? Myślę emigrować przy każdej najbliższej okazji.
Autor: Wenancjusz  Dodano: 01-10-2011
AHRW   3 na 3
Przykre to bardzo ale kraj stacza się na dno które jest już bardzo blisko.Takiej Kopacz i innym "biesiadnikom " pomyliły się epoki i robią folwark z Polski w 21 w.,a powinni być sprawdzeni na jakiej zasadzie zdobyli wykształcenie a następnie przebadani przez specjalistów z dziedziny psychiatrii.
Autor: AHRW  Dodano: 01-10-2011
Gabriel - głupota czy megakorupcja?   10 na 10
Na postawione przez Autora pytanie wydaje się właściwa odpowiedź: megakorupcja oparta na głupocie ( naiwności) ludu. Ale i więcej to, to działania przestępcze-ogromne oszustwo, sprowadzanie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. Wprowadzanie homeopatii ma charakter anty-naukowy i jest nieetyczne - sprzeczne z przysięgą Hipokratesa lekarzy.
Wieloletnia walka Profesora z tą zarazą zasługuje na najwyższe uznanie i moim zdaniem  także na honorowy tytuł Wybitnego Racjonalisty RP. Tu ukłon w stronę Naczelnego.
Autor: Gabriel  Dodano: 01-10-2011
daddy   2 na 2
Powinno się " twórców" tej ustawy postawić przed trybunałem. Bez żartów.
Autor: daddy  Dodano: 01-10-2011
szperacz - mitologia   5 na 5
To kolejny element mitologii polskiej. To również efekt wielowiekowego ogłupiania ludu i zwalczania logicznego myślenia przez czarnych. A najgorsze jest to, że ta ekipa ponownie wygra wybory. Niewiele zatem się zmieni. Ja napewno na nich nie zagłosuję.
Autor: szperacz  Dodano: 01-10-2011
peterpol - Szok   4 na 4
Panie Andrzeju. Naprawdę współczuję Panu, że musi Pan się "użerać" z tą bandą ignorantów i pseudo-specjalistów od homeopatii. Jest to o tyle dla Pana ciężkie, że jest Pan przecież specjalistą w swojej dziedzinie i doskonale jest Pan zorientowany co powinno być robione dla dobra pacjentów. To co wyrabia ta paczka lekarzy z Panią Kopacz na czele jest po prostu skandalem.
Autor: peterpol  Dodano: 01-10-2011
Dominik Gajewski   5 na 5
Sądzę iż Pani Kopacz i jej radosna grupka tez posiada inteligencję w ilościach homeopatycznych. To co oni wyrabiają moża by jedynie porównać do tego że minister transportu uznał by płaskość ziemi a minister środowiska objął ochroną wróżki zębuszki i jednorożce.
Autor: Dominik Gajewski  Dodano: 01-10-2011
Poltiser - kontrola zawodowa śpi?   1 na 3
Panie Profesorze, dawniej bywało, że lekarzy leczących wbrew uznanej wiedzy medycznej stowarzyszenia specjalistyczne przywoływały do porządku. Co dzieje się teraz z nadzorem specjalistycznym? Co z pozwami poszkodowanych rodzin? Czy homeopatia stoi poza prawem?
Łączę pozdrowienia i wyrazy szacunku.
Autor: Poltiser  Dodano: 01-10-2011
bass - autorytety
Stanowisko polityków i lobbystów względem homeopatii, choć będące nie do przyjęcia
ze względów naukowych, mogę jednak zrozumieć, (choć się z nim absolutnie nie zgadzam!), bo ekonomia, względy społeczne i różne takie tłumaczenia, ograniczają jego szkodliwość.

Ale gromko pytam: gdzie są autorytety naukowe? Profesorowie zwyczajni, doktoranci,
publikujący prace naukowe w najlepszych biuletynach uniwersyteckich? Gdzie są etycy,
filozofowie, wszyscy ci, co składali przysięgę Hipokratesa? Czy naprawdę wszyscy oni
przekładają "klauzulę sumienia" ponad humanitaryzm? Czy po to uczyli się fizyki,
chemi, biologii i innych nauk scisłych, żeby teraz twierdzić "niech się dzieje wola Boga!"?
Dlaczego Gregosiewicz jest osamotniony?! Co jego koledzy - ludzie nauki - widzą, gdy
patrzą w lustro przy porannym goleniu?
Autor: bass  Dodano: 01-10-2011
catseye - @Dominik Gajewski   5 na 5
Jakoś nie do końca wierzę w totalną głupotę pani minister i innych. Raczej w DUŻE PIENIĄDZE, które wpłynęły do czyjejś kieszeni (niekoniecznie ministerialnej; vide słynne "lub czasopisma").
Autor: catseye  Dodano: 01-10-2011
mzmz  -2 na 2
się nie osikajcie z tą homeopatią. jak ktoś chce się leczyć niczym, to niech się leczy.
Autor: mzmz  Dodano: 02-10-2011
Poltiser - leczyć niczym   4 na 4
Niestety nie jest to tak niefrasobliwe jakby mzmz chciał... Leczenie "niczym" poza kosztami, które ponosi chory i jego bliscy, niesie obciążenia systemu leczenia który utrzymujemy wszyscy. Zalecanie homeopatii do leczenia "poważnych chorób" to, upraszczając, pasuje do błędu w sztuce przez zaniechanie leczenia i narażanie pacjenta na utratę zdrowia, a często i życia. Jeśli jest to opinia cioci Zosi na imieninach, można ją zignorować, jeśli zalecenie jest przedstawione na piśmie przez lekarza odpowiadającego za stan zdrowia populacji jednego z  większych krajów EU, to moim zdaniem, poważne przekroczenie zawodowych uprawnień i lekarz powinien tłumaczyć się przed swoimi kolegami. mzmz jak przyjdzie ci płacić rachunki za dodatkową obsługę krewnych "po medycznych przejściach", których można było uniknąć to ci się odmieni... Niestety, fizjologia nie zawsze jest tak wyrozumiała, jakbyśmy chcieli. Co Pan Profesor próbuje wszystkim przypominać za co jestem mu ogromnie wdzięczny.
Autor: Poltiser  Dodano: 02-10-2011
mzmz
Tak długo jak rozmowa stoi na poziomie "które "leki" powinny być refundowane, a które nie" oraz "komu płacić z NFZ za "leczenie" a komu nie", tak nie mamy o czym rozmawiać. Tak długo jak istnieje system, w którym Kowalski musi płacić podatki na Nowaka, tak nie ma znaczenia na co idą te pieniądze - ZAWSZE są marnowane.

Kiedy rozmowa przejdzie na poziom "zlikwidować publiczną służbę zdrowia" wtedy zmieni się poziom rozmowy z "jedni socjaliści przeciwko drugim". na coś z sensem.

Mnie dla przykładu w ogóle irytuje, że jakikolwiek profesor czy lekarz dostaje pensję z moich podatków. A czy wciska ludziom lek homeopatyczny czy coś innego, za co dostał łapówę - to jest problem drugorzędny.
Autor: mzmz  Dodano: 02-10-2011
Koraszewski - mzmz   5 na 5
"ZAWSZE są marnowane" pisze nasz czytelnik i napisałbym, że jeszcze nie widziałem takiego kretynizmu, ale tu akurat konkurencja jest sakramencka. Otóż drogi mzmz, wiele wskazuje na to, że całkowicie zmarnowano moje pieniądze na twoje wykształcenie. Pieniądze z podatków idą na szkoły, szpitale, policję, drogi itp. Jakieś szkoły mamy, wychodzą z  nich ludzie mogący studiować na najlepszych uniwersytetach (mało), niegłupi (sporo), durnie (mnóstwo); policja chroni nas przed anarchią, jak na kraj europejski mogła by być lepsza, wystarczy ją jednak porównać z białoruską czy rosyjską, żeby wiedzieć, że nasze pieniądze nie są tak całkiem marnowane, szpitale - oczywiście, że mogłyby być lepsze, ale twierdzenie, że nasze pieniądze są marnowane to nadawać się wyłącznie do domu wariatów (jest zasadnicza różnica między stwierdzeniem - mogły by być lepiej  wydawane, a marnowane). Gdyby nasze pieniądze były wydawane naprawdę z sensem, to powtarzałbyś nadal czwartą klasę. Jest skandalem, że zakwalifikowano twoje intelektualne możliwości wyżej. Chciałbym płacić wyższe podatki i mieć nadzieję, że nasze wspólne pieniądze są na tyle lepiej wydawane, żeby czytać mądrzejsze komentarze w internecie.           
Autor: Koraszewski  Dodano: 02-10-2011
mzmz
To sobie, panie jaśnie oświecony Koraszewski sprawdź światowy ranking szpitali, uniwersytetów i zobacz jak daleko są pańskie ukochane polskie, publiczne uczelnie. A czy publiczne, czy prywatne placówki okupują od dziesięcioleci pierwsze miejsca.
Jako żyję nie widziałem jeszcze tak zatwardziałego socjalisty, który tak bardzo chwali państwowe. Dawno chyba nie był w szpitalu i nie porównał standardów w prywatnej i w publicznej placówce.
Te pieniądze idą w błoto. Ale żeby to zrozumieć, trzeba niestety wyjść daleko poza ramy "państwowej" edukacji, którą Pan tak zachwala. Na początek planuję poczytać Misesa.
Kretyn pozdrawia.Stwierdzenie "chciałbym płacić wyższe podatki" przechodzi do historii tego portalu. To co państwowa edukacja panu dała, to z pewnością wysokie o sobie mniemanie. Ale podstawowej wiedzy o ekonomii to już na pewno nie. Chociaż nie, w czasach kiedy pan się uczył to obowiązywał Marx i ewentualnie Keynes. Stąd te brednie.
Autor: mzmz  Dodano: 02-10-2011
A. Gregosiewicz   10 na 10
Bardzo wysoko w medycznym rankingu plasują się w Anglii szpitale homeopatyczne i pracujący tam "specjaliści". Wszystkich jednak bije na (w) głowę dr Fisher, dyrektor Królewskiego Homeopatycznego Szpitala w Londynie i osobisty lekarz królowej.
Fakt, że szpitale te prosperują dowodzi, że Fisher bije ich dyrektorów w głowę tak mocno, że ich synapsy przestawiają się na myślenie homeopatyczne (śladowe). Kto jednak wali po głowie Fishera. Królowa? Za słaba. Karol? Za stary. Chyba książęta, bo wyglądają na normalnych (łykających aspirynę). A kto bije królową? Chyba sama wali głową w mur Westminsterski, po czym, przekonana do badziewia, wzywa Fishera. A ten super-cwaniak ma zapewnione wysokie miejsce w rankingu i kasę.
A co do polskich szpitali prywatnych i państwowych. Pokażcie mi szpital prywatny, który leczy nowotwory złośliwe, złamania kręgosłupa z porażeniami, ciężkie urazy wielonarządowe, przeprowadza transplantacje serca itd. Owszem, paluchy koślawe, wrastające paznokcie i odstające uszy. Koszty żadne, odpowiedzialność zerowa, a przychody duże. Ot i cała tajemnica.
Autor: A. Gregosiewicz  Dodano: 02-10-2011
Rafał Poniecki - Doznałem (strasznego) olśnienia   1 na 1
Przyglądając sie raz jeszcze pracy owej zmywarki do naczyń i zakładając że teoria leżąca u podstaw homeopatii jest prawdziwa, doszedlem do wniosku, że ci homeo(psycho)paci sami nie wiedzą, co czynią. Skoro im wyższe rozcieńczenie, tym większa (im)potencja, to przy pomocy takiej zmywarki, jak również przy ręcznym wytrząsaniu wody z wodą, liczyć się powinien tylko pierwszy "lek" homeopatyczny wyprodukowany tą maszyną. Drugiego "leku" na tej maszynie już zrobić się nie da, bo każde płukanie owej maszyny po tym pierwszym "leku" tworzy jeszcze potężniejszy lek. Chyba że po takim płukaniu dokładnie wyciera się całe urządzenie papierem toaletowym.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 02-10-2011
Rafał Maszkowski - długa historia prawa farmaceutycznego
Nie zapominajmy, że projekt prawa farmaceutycznego, w kwestii homeopatii mniej więcej takiego, jak mamy dzisiaj, przedstawił rząd Buzka. Potem było jeszcze kilka innych rządów z większością parlamentarną, które mogły sprostować oczywistą bzdurę, ale wszystkie albo były niekompetentne albo nieudolne.

Rozmowiając o marności prawa z kolegą, który ma żonę homeopatkę domową (zresztą bardzo sympatyczną osobę) wspomniałem o prawie farmaceutycznym. Ten na to, że ustawa to jeszcze nic, gorzej, że rozporządzenie ministra uprzywilejowuje firmę francuską, a zmniejsza szanse polskiej. Na razie nie podał mi szczegółów i nie wiem czy je wygrzebie. Ma rację, czy to tylko niezbyt dokładnie zapamiętana propaganda homeopatyczna?
Autor: Rafał Maszkowski  Dodano: 04-10-2011
Garry - Czy refundowane ?
Ciekawi mnie fakt, czy któryś z tych "leków" objętych jest refundacją ?? Będę wdzięczny za info...
Autor: Garry  Dodano: 05-10-2011
szpotak - serdeczne wyrazy autoru
Nie wiem co sadzic, skad taka ustawa? Moze temu, panstwo ustepujac na polu edukacji i innych robi dalszy krok w podporzadkowaniu sie irracjonalnosci? Moze to przez obawe zniechecenia do sie czesci elektoratu zyjacego koszalkami-opalkami. To rzeczywiscie przykre, mamy ponoc wiek XXI i chyba czas by nazwac rzeczy po imieniu. Nie znam sie, jedyny lek homeopatyczny jaki uzywalem byl na 40% roztworze tego co wiemy, w nim ponoc wywar ze 101 ziol i bardzo mi smakowal, chybasmy cala kamionke ze szwagrem... ale chyba nie o takie leki autorowi chodzi, wydaje mi sie, mamy zbyt tchorzliwych politykow, ta ustawa przeciez powstawala za prawicy Aws, potem pracowala nad nia lewica, znow prawica ortodoksyjna, az w koncu uchwalily liberaly, czyli nikt tej smierdy do kosza nie wywalil. Naprawde zdumiewajace. Wspolczuje autorowi, ilez lat mozna bezskutecznie walczyc z glupota, tak mi sie tylko nasuwa, to jest glupota. Czyli ja moge zaczac produkowac swieta wode na przewlekle choroby z zapisana w niej INFORMACJA LECZNICZA? Na raka i odciski? Na SM i luszczyce zarazem? Nie bede, etyka ateistyczna mi nie pozwala, pozadan dorabiania sie wielkich majatkow nie ma, ale mozliwosc zaskakuje. Cuda, panie dzieju,- co sie stalo? - wypilem swieta wode.- i co koklusz minal? - nie ale mam nowe opony w syrence...
Autor: szpotak  Dodano: 06-10-2011
Seaquest - Lubie Pana Gregosiewicza
Po tym artykule po prostu Pana lubie ;)
Autor: Seaquest  Dodano: 06-10-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365