Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.971.344 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 280 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski

Złota myśl Racjonalisty:
"Zwycięstwo rozumu może być tylko zwycięstwem rozumnych."
 Społeczeństwo » Aborcja, edukacja seksualna

Bóg-ginekolog i granice wolności
Autor tekstu:

Na ogół jestem spokojny i nie robię z ludzi swoich wrogów tylko dlatego, że się z nimi nie zgadzam. Nie jestem też wrogiem religii choć nie jestem religijny. To mi po prostu nie przeszkadza. Właśnie — póki mi nie przeszkadza. Wolność religijna nie może naruszać praw innych osób ani prowadzić do utraty zdrowia lub życia. To nie jest abstrakcyjna teoria. To prawo międzynarodowe, zawarte w Deklaracji w sprawie Wyeliminowania Wszelkich Form Nietolerancji i Dyskryminacji opartych na religii lub przekonaniach, nomen omen. Niestety — w Polsce tak jak ze wszystkim co ma związek z Kościołem rzymskim sytuacja jest postawiona na głowie. Sekt ci u nas dostatek. W zasadzie wszystko co nie zalatuje przymusowością i nudą, odstaniem godziny w niedzielę i odklepaniem paciorka jako karą za grzech można uznać za sektę. To znaczy, że wszystko poza miłościwie nam panującym Kościołem.

Tymczasem w radiu Maryja wypowiada się kobieta: "Przez pięć lat nie mieliśmy dziecka, ale pomodliłam się i Bóg mnie obdarzył dzieckiem". Bóg po prostu stwierdził: „Kowalska odklepała dziesięć różańców w intencji swego zapłodnienia. Udrożnię jej te jajowody". To nie jest żadna hiperbola czy coś podobnego. Ona naprawdę tak myśli! Chyba, że chodziło o to, że Bóg obdarzył ją bardziej bezpośrednio, ale na to jak sądzę była niegodna — przywilej ten przysługuje wyłącznie dziewicom. Inna kobieta na tej samej antenie: „Miałam już trójkę dzieci. Lekarz radził mi założenie spirali. Odmówiłam, bo na rekolekcjach mówiono, że to środek poronny (!). "Inaczej zaraz będzie pani miała kolejne dziecko". "Taka widać będzie wola Boża"". Jest to myślenie po prostu godne Papuasów albo pierwszych cywilizacji sprzed przynajmniej pięciu tysięcy lat!! Pada to przed milionami słuchaczy a prowadzący audycję nie reagują i „bardzo dziękują za tę wypowiedź". I taki kraj chce wejść do Unii?! Chyba faktycznie nadaje się tylko na pachołków i pucybutów Niemców, jak straszy właśnie to radio! Przecież gdyby odsączyć z tych wypowiedzi Boga, to kobiety te stałyby się niespełna rozumu, osobami umysłowo chorymi. Ale tak — są po prostu głęboko wierzące. Jeśli Bóg decyduje o zapłodnieniu to zapewne i o wszystkim innym — o grypie, próchnicy, płaskostopiu i włosach pod pachami. Widać tu szatańską perfidię Kościoła — ludziom łatwiej jest być głupimi niż mądrymi, bo żeby być głupim trzeba… nic nie robić, a mądrym — otóż właśnie: uczyć się; dużo, ciężko i długo. Dlatego nie miał nic przeciwko głupocie a nawet ją błogosławił. Jedynie czerpał — i nadal czerpie — z niej olbrzymie korzyści. Cóż więc są warte gromkie zapewnienia rządzących, że „państwo nie może być antyreligijne", kiedy zupełnie nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że takie porażające zabobony nie są czymś równym wiedzy, którą ma każdy gimnazjalista. Nie podlegają więc ochronie jako przekonania religijne, choć ich głosiciele na wolność religijną się powołują. Jeśli nie dostrzeżemy tej różnicy to za kilka lat ultrafanatyczny poseł katolicki zażąda zrównania „teorii spermy" z „kreacjonistyczną teorią modlitewną". I wtedy faktycznie okaże się, że Polacy na nic więcej niż usługiwać Niemcom nie zasługują.


 Zobacz także te strony:
Paradoksy wolności
 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Cywilizacja śmierci?
Paradoksy wolności

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (5)..   


« Aborcja, edukacja seksualna   (Publikacja: 09-04-2003 Ostatnia zmiana: 06-05-2005)

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Maciej Psyk
Publicysta, dziennikarz. Z urodzenia słupszczanin. Ukończył politologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2005 mieszka w Wielkiej Brytanii. Członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów oraz członek British Humanist Association. Współpracuje z National Secular Society.

 Liczba tekstów na portalu: 91  Pokaż inne teksty autora
 Liczba tłumaczeń: 2  Pokaż tłumaczenia autora
 Najnowszy tekst autora: Monachomachia po łotewsku
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 2395 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365