Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
197.796.653 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 790 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Żaden człowiek nie ma możliwości wyboru kraju, w którym przychodzi na świat, ani osobowości swoich rodziców. Dlatego nie istnieją racjonalne powody do prawnej dyskryminacji ludzi ze względu na ich płeć, rasę czy pochodzenie społeczne.
 Felietony i eseje » Felietony, bieżące komentarze

Anty-klerykalne zarzuty [2]
Autor tekstu:

Dobija mnie wasalny, serwilistyczny stosunek Kwaśniewskiego do Waszyngtonu czym przecież nie zmyje z ust pozostałości z wczorajszego lizania odbytów Sekretarzom Generalnym KPZR, jego ślepe zaufanie do Buscha przekładające się na gotowość do wysyłania na internacjonalistyczne awantury USA polskiego żołnierza, który do czego jak do czego ale do bitki zdolny jest bo silny, posłuszny i wręcz wzorowo konkordatowo głupi, za dolara sprzedałby koronę z częstochowskiej ikony a co dopiero własne życie… A potem się zobaczy, zawsze jakieś protezy z UNRRA dowiozą a w ostateczności metalowe, gazoszczelne trumny… Drażni mnie, że Kwaśniewski dobiera sobie kunktatorów i oportunistów na doradców, ludzi bez jaj i kręgosłupa, zbudowanych z wazeliny, filcu, fizeliny i innych, doskonałych materiałów filtracyjnych, dzięki którym nie dochodzi do niego żaden krytyczny e-mail.

Drażni mnie ogromnie, że tyle razy plułem mu w oczy a on zawsze jak rasowa panienka (prowadząca się lżej niż Alfa Romeo) udaje że deszcz pada, że toleruje i umacnia istnienie podwójnego obiegu prawa — z innym impetem i konsekwencjami spada ono i penalizuje szaraczków, inaczej czarnych okupantów, którym Kwaśniewski składa hołdy, daniny, pokłony i wyrazy ukontentowania ze swojej wśród nich zaledwie tolerowanej obecności...! Irytuje mnie, że ten człowiek bez ambicji i honoru włazi w dupę Glempowi a on w zamian za to opuszcza aulę, by się... na pociąg nie spóźnić! Zachęcony wyrazami grubiaństwa i pogardy bezrefleksyjnie nadal do skutku smaruje się wazeliną i nadal włazi typkom, którzy ledwie go tolerują w swojej świątobliwej obecności, no chyba, że jest to kolejny hołd połączony z sowitą daniną w postaci a to jakiejś szmalcownej dla Krk ustawy, a to innej deklaracji lojalności czy wspólnego nasładzania się oburzeniem nad „wartościami" których ni widu w Konstytucji UE, tak im boże w sczeźnięciu nieustająco dopomagaj, ni słychu… Polacy weszli do Unii a ich „wartości", dzięki kultywowaniu których zasłużyliśmy na miano Hunów i Wandali Europy nie weszły, zostały za drzwiami, nikt ich wejścia nie wynegocjował!? Zgroza! Ogólne przerażenie na Lewicy, Oleksy w paroksyzmach, Miller z Kwasem w spazmach — jeśli nie zapiszą Boga do UE to nie dostanie on tam przepustki, a jak nie dostanie karty magnetycznej Zgromadzenia Europy — to go wszechmogącego i wszechobecnego tam nie będzie! Spoko — wejdziemy, zaniesiemy choćby piechotą i na plecach, zresztą już nas i nasze „wartości" znają w całej UE, w okradanych willach, supermarketach, jubilerach itp… Z Rosji wyrzucają na zbity krzyż obywateli państwa watykańskiego narodu polskiego, Sodomia i Gomoria, koniec świata, sprzeciw, oburzenie, noty dyplomatyczne...! Oto czym żyją lewicowe elity!

Napawa mnie prawdziwym, niekłamanym zadowoleniem, że miotający się w dziurze budżetowej rząd pochylił się z „prawdziwo trosko" nad naszymi oszczędnościami i jednocześnie wydał zezwolenie na otwieranie kont dewizowo-złotówkowych poza granicami kraju czym usankcjonował te marne 10 mld nielegalnie wytransferowanych dolarów zamiast owe mafijne, szarostrefowe konta zarekwirować w majestacie prawa! To jest właśnie ta prawdziwa troska ludzi mających serca „po lewej stronie" o najbiedniejszych w tym kraju — nie płacącego podatków, nafaszerowanego zwolnieniami i przywilejami kleru unurzanego po kopułę Świątyni Miłosierdzia w aferach, przekrętach i przewałkach, kuzynów królika, współtowarzyszy z ław sejmu i rządu, zorganizowaną przestępczość (tym razem nie w kościelnych, o których piszę osobno, a w mafijno-cywilnych strukturach) i innych aferałów, pociągających za sznurki w tym cyrku demokratycznych marionetek globalnego kapitału a sami trzymających łupy na nielegalnych do wczoraj kontach!

Denerwuje mnie, gdy widzę, że gdy wszystko wkoło upada jedynymi opłacalnymi inwestycjami są te, które nie płacą podatków od swojej działalności w Katolandii: budowa kościołów i super-hiper-megamarketów. Jedne i drugie uzyskany kapitał wywożą w walizach poza granice kraju zostawiając po sobie jedynie kupę brudu, smrodu, połamanych praw ludzkich i zawiedzione nadzieje na lepszy byt zatrudnionych w nich neoniewolników oraz odwiedzających je z naiwnych wiarą i nadzieją na przesiąknięcie przez obcowanie z blichtrem i luksusem ich wnętrz klientów...

Drażni mnie, że w trybie niemal ekspresowym skazuje się Nieznalską, która artystką wielką jest (i w odróżnieniu od prokuratorów i sędziów odważną), wyrokiem tyleż kuriozalnym co poniżającym za czyn, który nijak się nie ma do profanacji pedofilów, którzy profanowali swoimi pedofilskimi rękoma krzyż wiele tysięcy razy i żaden bigot z LPR czy innej Młodzieży Weszpolskiej nie poczuł się tym obrażony! Co więcej — profanowali świętość nad świętościami - hostię! — biorąc ją do rąk i podając na języki wątpię czy czystymi rękoma! Co się zderzy sutannik z polskim prawem i jego urzędowym obrońcą — to prawo od niego „odstępuje" jak od zadżumionego a obrońca prawa — przepraszam, sutannika! — wali się na kolana i puszcza go wolnym, do dalszych eksperymentów w skundlonym i rzuconym na kolana społeczeństwie, gdzie władze naczelne zapominają języka w gębie widząc sutannę na portierni URM-u czy innego ministerstwa!

Wreszcie pieni mnie, iż od 14 lat IIIRParafialna skandalami, przekrętami i aferami stoi, zamieszane w nie są persony polityczne, sutannowe, mafijne i o ile jednych się ściga o tyle Trybunał Stanu, przeznaczony dla "wybrańców" pozostaje do dziś bezrobotny i dłubie w nosie oraz dzieli włos na czworo w sprawach duperelnych! Żadnego wniosku, choć zarówno prawica jak i lewica w błoto posyła miliardy podatkowych dolarów ! "My was nie, ale i wy nas nie ruszycie, cokolwiek by się stało, jakiekolwiek bagno byśmy rozbełtali, jaką byśmy dziurę budżetową nie zrobili". A prezydent jest z własnej woli prezydentem tych wszystkich szlachetnie nietykalnych Polaków i ani mu w głowie, że kradną na tej budowie… Zmowa? Porozumienie ponad podziałami między kolejnymi ekipami nonszalanckiej i butnej, choć demokratycznie wyłanianej władzy?


1 2 

 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Antyklerykalnie
Co Europa zawdzięcza kościołowi katolickiemu?

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (3)..   


« Felietony, bieżące komentarze   (Publikacja: 30-07-2003 Ostatnia zmiana: 06-09-2003)

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Leon Bod Bielski
Działacz polityczny; felietonista Racjonalisty.

 Liczba tekstów na portalu: 31  Pokaż inne teksty autora
 Najnowszy tekst autora: Kaczoryzacja demokracji - felieton antysatyryczny
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 2576 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365