Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.819.895 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 469 głosów.
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Człowiek jest z pewnością kompletnie szalony; nie potrafi stworzyć robaka, a dziesiątkami tworzy bogów ".
 Społeczeństwo » Homoseksualizm

Bóg nienawidzi pedałów
Autor tekstu:

Czy można nienawiść i nietolerancję uczynić treścią swojego życia? Oczywiście, że tak! Jak się okazuje, fakt bycia duchownym nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz pomaga w realizacji takiego posłannictwa.

Pastor baptystów Fred Phelps to człowiek, którego zna już chyba cała Ameryka. W ciągu ostatnich 12 lat duchowny z Wesboro Baptist Church w Topeka w stanie Kansas zorganizował aż 22 000 (!) pikiet w całych Stanach Zjednoczonych, a także poza granicami tego kraju. Co z takim zapałem głosi wielebny Phelps? Ewangelię? Miłość bliźniego? Bynajmniej, pastor głosi, że „God hates fags" — „Bóg nienawidzi pedałów"! Jeżeli homofobia - strach i nienawiść wobec homoseksualistów — jest rodzajem zaburzenia osobowości, to wielebny Phelpsa jest okazem wręcz akademickim.

Pastor Phelps urodził się w roku 1929 w szacownej rodzinie metodystycznej w Mississipi. W wieku 18 lat w czasie religijnego przebudzenia wśród metodystów przeżył „nowe narodzenie" i „przyjął Pana Jezusa do swojego serca". Wkrótce ochrzcił się przez zanurzenie w wodzie i przeszedł do baptystów. Przez kilka lat był ulicznym kaznodzieją, a od 1955 pastorem Westboro Baptist Church. Ma trzynaścioro dzieci i ponad trzydziestkę wnucząt.

Na początki lat dziewięćdziesiątych stał się popularny za oceanem dzięki antygejowskim pikietom. Jeżeli chodzi o poglądy teologiczne, to pastor Fred jest zwolennikiem jednej ze skrajnych odmian kalwinizmu. Wierzy, że Jezus umarł tylko za wierzących, wybranych wcześniej do zbawienia przez Boga. Wszystkich innych Stwórca przeznaczył do potępienia na wieki w piekle. Homoseksualistów uważa za najgorsze ścierwo, największych grzeszników. Twierdzi, że prawo ludzkie powinno się wzorować na prawie boskim, więc gejów i lesbijki winno karać się śmiercią. Dowodzi on, że Bóg nienawidzi Ameryki za to, że toleruje ona homoseksualizm. Katastrofa z 11.09.2001 roku i zagłada wahadłowca „Columbia" to kara Boska dla grzesznej, „sodomskiej" (to jego ulubione słowo) Ameryki. Dla Phelpsa nawet obecny konserwatywny prezydent Bush to liberał i bezbożnik, bo udało się wielebnemu wytropić, że gdzieś w Białym Domu zatrudniono za kadencji George’a jawnego homoseksualistę. Pastor na transparentach wiesza zdjęcia gejów zamordowanych w ostatnich latach przez homofobów z napisem: „Są już w piekle!". Na jego stronie internetowej są liczniki informujące na bieżąco o tym, jak długo przebywają u szatana poszczególni zamordowani geje i lesbijki...

Działalność wielebnego wzbudza w Ameryce mieszane uczucia. Generalnie jednak przeważa niechęć, nawet w środowiskach konserwatywnych. Uważa się, że ziejący siarką Fred kompromituje ewangelicznych chrześcijan. Szczególny niesmak wzbudzają jego pikiety na pogrzebach gejów i lesbijek oraz osób zmarłych na AIDS, bo Phelps nawet do tego się posuwa. Wielu komentatorów sugeruje także, że pastor ze swoją kampanią agresji jest współodpowiedzialny za śmierć członków mniejszości seksualnych zakatowanych z nienawiści — do takich czynów dochodzi w Ameryce niemal co roku. Z tego powodu pastor mniej ostatnio mówi o karze śmierci dla gejów — boi się procesów wytaczanych przez rodziny i przyjaciół zamordowanych, którzy mogliby go oskarżyć o podburzanie do zabójstw.

Od Freda odcięła się rada miejska Topeka (Kansas to bardzo konserwatywny i protestancki stan), oraz rada powiatowa. Ludzie uważają, że Fred przynosi wstyd ich okolicy, odwracają się od niego niektórzy duchowni, a nawet jego własny syn Mark (wierzący protestant) w liście otwartym zdystansował się od ojca, nazywając go "chorym z nienawiści, małym, patetycznym, starym człowiekiem".

A co sam wielebny mówi o sobie? Uważa się za proroka czasów współczesnych. Jak twierdzi, popierają go miliony prawdziwie wierzących uczniów Jezusa (jego stronę internetową odwiedziło ponad 3 mln osób), którzy boją się do tego przyznać zastraszeni przez „sodomitów". Wierzy, że posłał go sam Bóg, a swoje pikiety z obleśnymi rysunkami nazywa „kampaniami miłości". To, że wzbudza powszechną niechęć tłumaczy swoim duchowym podobieństwem do biblijnych proroków, których także nie słuchano i nienawidzono. Bez zażenowania wymachuje Biblią, którą oczywiście naciąga i interpretuje do własnych celów. Sługa Boży i nic więcej.

[Tekst publikowany wcześniej w tygodniku "Fakty i Mity"]


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Być gejem w małym mieście
Bóg cię kocha, pedale

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (6)..   


« Homoseksualizm   (Publikacja: 27-09-2003 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Adam Cioch
Publicysta, redaktor oraz sekretarz tygodnika "Fakty i Mity".

 Liczba tekstów na portalu: 7  Pokaż inne teksty autora
 Najnowszy tekst autora: Humanist media in Poland
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 2733 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365