Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.044.145 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 409 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Hasło "Jan Paweł II" jest w Polsce tym, czym hasło "przecena" w marketach. Jedno i drugie zapewnia frekwencję.
 Prawo » Prawa Człowieka

Zbrodnia religijno-polityczna
Autor tekstu:

Były szef MSW gen. Czesław Kiszczak został oskarżony przez zbrojne ramię prawicy czyli IPN o zbrodnię. Zbrodnia polegała na tym, że 23 lata temu zwolnił ze służby w SB porucznika Romualda K. Zdaniem IPN — za to, że ten posłał córkę do Pierwszej Komunii. Owa pani całkiem możliwe, że posłała już do tego obrzędu swoją córkę. Chichotem historii jest, że groziłby jej podobny ostracyzm a przynajmniej narażenie dziecka na molestowanie psychiczne gdyby tego nie zrobiła.

W skazanie w tej sprawie nie wierzę — wystarczy żeby Kiszczak powiedział, że zwolnił go z powodu informacji o jego rodzinie w USA lub styczności ze szpiegiem NATO na co dowody zostały zniszczone w 1990 roku — i sąd będzie mógł iść na „M jak miłość". Strategię taką zastosowała firma Arvato Services w procesie o zwolnienie pracownika za posługiwanie się językiem polskim… w Polsce (oficjalnie podano legalny powód zwolnienia). Nawet przy ryzykownym uznaniu zarzutu byłyby podstawy do precedensowego procesu — komuniści i funkcjonariusze ustroju byli bowiem ekskomunikowani przez Piusa XII można więc zasadnie argumentować, że zakaz wyznawania katolicyzmu dla nich stanowiło nie dyskryminację człowieka tylko represalia w stosunku do Stolicy Apostolskiej. Odrzucenie takiej argumentacji pozwalałoby religiom, m. in. Stolicy Apostolskiej, zamykać do siebie drzwi osobom świeckim czyli dyskryminować za poglądy polityczne, badania naukowe lub na dowolnych innych płaszczyznach bardzo luźno związanych z wiarą. Tymczasem zgoda na dyskryminowanie przez religie panuje tylko co do płci kandydatów na duchownych (tzn. uznano za legalny jedynie zakaz kapłaństwa kobiet). Dlatego rad bym poznać wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w tej sprawie.

Istotne jest jednak co innego. Gdyby Kiszczak tę dziewczynkę zgwałcił jak porządny praktykujący pedofil, ale „prywatnie", to sprawy już by nie było - uległaby przedawnieniu. Ale niestety — zamiast zgwałcić dziecko zwolnił z pracy jego tatę. Jest to według prawa traktowane jak zbrodnia przeciwko ludzkości. [ 1 ] I za takie zwolnienie z pracy sprzed ponad 20-tu lat, w kraju w którym tysiące ludzi są brutalnie wyzyskiwanych a z pracy wylatuje się za próbę założenia związku zawodowego, może iść siedzieć na trzy lata! No i wszystko jasne - co jest zbrodnią, co jest priorytetem i kto rządzi. Lepiej zgwałcić dziecko niż zajść za skórę Kościołowi nawet ćwierć wieku wcześniej!


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Wygłaszać kazanie albo bluźnić
Wolność religijna – mit XVI wieku

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (5)..   


 Przypisy:
[ 1 ] Dla prokuratorów IPN to, co zrobił Kiszczak, było nieprzedawnialną zbrodnią komunistyczną — przyp. red.

« Prawa Człowieka   (Publikacja: 24-05-2008 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Maciej Psyk
Publicysta, dziennikarz. Z urodzenia słupszczanin. Ukończył politologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2005 mieszka w Wielkiej Brytanii. Członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów oraz członek British Humanist Association. Współpracuje z National Secular Society.

 Liczba tekstów na portalu: 91  Pokaż inne teksty autora
 Liczba tłumaczeń: 2  Pokaż tłumaczenia autora
 Najnowszy tekst autora: Monachomachia po łotewsku
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 5895 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365