Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.344.711 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 430 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie mam żadnych talentów - prócz namiętnej ciekawości."
 Prawo » Prawa Człowieka

Prawo do bycia homoseksualistą
Autor tekstu:

Sam Harris mówił, że tylko przez Kościoły i wiernych dyskutujemy jeszcze nad gejowskimi ślubami, zamiast po prostu je uznać, i móc zająć się trudniejszymi problemami. W głowie mi się nie mieści jakie wiadra pomyj mogą zwykle motywowani religijnie autorzy i dziennikarze wylewać na homoseksualistów, wykrzykując jeszcze przy tym oskarżenia, że to oni są atakowani przez legendarny „homintern", na wzór socjalistycznego Kominternu, i wypisując kłamstwa np. o rzekomej korelacji między byciem gejem a skłonnością do pedofilii. Często można spotkać informacje o tym, iż rzekomo 30-35 % pedofilów to geje. Na szczęście w Internecie nie wszyscy śpią, i ktoś dodał jedną informację do drugiej, i doszedł do wniosku, że:

„...Wziąwszy pod uwagę, że dziewczęta w stosunku do chłopców są wykorzystywane seksualnie częściej od 50 do 70%, to omawianą tu większość pedofilów musieliby stanowić heteroseksualni homoseksualiści-pedofile [ 1 ]…".

Tak, tak, ci „Heteroseksualni homoseksualiści-pedofile" to muszą być bardzo SZCZWANE BESTIE bo decydują się na ohydny i obrzydliwy akt seksualny z nieletnimi dziewczętami, żeby tylko gejom pogorszyć statystyki... Jak zwykle kłamstwo, nawet katolickie czy protestanckie ma krótkie nogi. Niestety tłumy wiernych, z których wielu zatrzymało się — jeśli o logikę chodzi (czyż wg Luthera rozum nie jest kurwą, której należy wybić oczy?) — na poziomie dziecka kupi i kupuje takie brednie i głosuje na PiS czy inną Solidarną Wszechpolskę. Nie pomagają gejom i lesbijkom stereotypy rozpowszechniane nawet przez niby otwarte i przychylne im media i osoby. Lecz znacznie gorsze jest to, że różne grupy, które wiedzą czym są prawa człowieka nie działają razem, lecz osobno.

Wiele innych osób z kolej wierzy, że problem gejowskich ślubów i małżeństw ich nie dotyczy; otóż dotyczy — bo mamy tu do czynienia ze starciem moralności chrześcijańskiej, czyli dogmatycznej listy tego co należy/nie należy robić, z etyką liberalną, która na pierwszym miejscu stawia dojrzałość człowieka do decydowania o swym losie — jej rdzeniem jest zasada Ulpiana Domitiusa, głosząca, że:„chcącemu nie dzieje się krzywda". Tym właśnie brakiem krzywdy różni się orientacja homoseksualna od molestowania dzieci czy zwierząt; tak samo jak różni się od nich również heteroseksualny akt miłosny dwojga chętnych igraszkom. Zastanawiam się czy prawa gejów muszą poczekać na zupełny odpływ religii (przynajmniej z Europy)? Bo jak dotąd chrześcijanie-fundamentaliści nie zmienili zdania, a jedynie metody; zamiast tylko huczeć z ambon, stosują różne pseudonaukowe chwyty. Nie do wiary, że są do tego zdolni ludzie, którym podobno liczone są grzechy; szkoda, że nie ma przykazania: „nie kłam", może wtedy zamiast mistycznego boskiego dobra i pozaosobowego zła wierzący dostrzegli by także prawdę? Póki co trzeba bronić gejów przed tymi kłamstwami; i trzeba robić to gromadą. Pamiętajcie liberałowie, że każda grupa może stać się obiektem ataku tych, którzy uważają się za lepszych i za osobistą tragedię poczytują sobie fakt, że ktoś myśli inaczej.

Dalsze moje rozważania na ten temat dostępne są w formie filmowej:

 

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (29)..   


 Przypisy:

« Prawa Człowieka   (Publikacja: 06-08-2013 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Piotr Napierała
Urodzony w 1982r. w Poznaniu - historyk; zajmuje się myślą polityczną oświecenia i jego przeciwników i dyplomacją Francji i Anglii XVIII wieku, a także kwestiami związanymi z ustrojem państw (Niemcy, Szwecja, W. Brytania, Francja) w tej epoce.
 Strona www autora

 Liczba tekstów na portalu: 74  Pokaż inne teksty autora
 Najnowszy tekst autora: Bernard-Henri Lévy American Vertigo
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 9165 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365