 |
Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-05-2010 04:30 | Piotrek_84 (631 punktów) | Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. 0 na 4 | Nie bardzo wiedziałem, w którym dziale umieścić ten wątek, ale ten chyba będzie najbardziej odpowiedni. Jak większość już pewnie wie, wczoraj w Belgii parlament uchwalił zakaz zasłaniania całej twarzy lub jej części w miejscach publicznych, w sposób uniemożliwiający identyfikację. Złamanie zakazu grozi karą grzywny bądź więzienia. Ja tak retorycznie zapytam: Czy skoro zakaz odnosi się ogólnie do zasłaniania twarzy, to czy także zakazane jest owijanie twarzy szalikiem w mroźne styczniowe poranki? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#316 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > >Musisz się w jakimś niezmiernie specyficznym towarzystwie obracać. W moich kręgach towarzyskich tak to nie wygląda.> >Koniecznie zmień towarzystwo. W moim na przykład egoizm przysługuje obu stronom w stopniu podobnym  > Otóż mylisz się. Widocznie to ty się obracasz w specyficznym towarzystwie, ponieważ generalnie jest tak, jak w poniższym dziecinnie prostym i oczywistym przykładzieHej, chwila. Nic nie poradzę na to, że moje towarzystwo jest normalne i zachowuje się w miarę rozsądnie  W kwestii tych samych praw i obowiązków akurat cię popieram, jak już rzekłam. > Otwieranie kobiecie drzwi. Wiele kobiet oczekuje, że mężczyzna jej otworzy drzwi i ją przepuści, a więc że pozwoli jej poczuć się ważniejszą od niego.Nie potrzebuję czegoś takiego. Do niczego. Chyba apelujesz do niewłaściwych osób  > Jeżeli tego nie zrobi, taka kobieta często pomyśli sobie "a to cham".To ja znam tylko takie "inne" kobiety  Rozumiem, że jesteś asertywny i mówisz głośno, co o tym myślisz  > Jednak tej samej kobiecie pewnie nigdy w całym życiu nie zdarzyło się otworzyć mężczyźnie drzwi i go przepuścić...Drzwi otwiera ta osoba, która idzie przodem. Chyba, że coś niesie albo ma jakiś dziwny kaprys. Zacznij sie zadawać z ludźmi zachowującymi się logicznie  > >Nie wiem dlaczego tak lubisz uogólnienia.> To nie są uogólnienia, tylko statystycznie istotne fakty.Które, w odniesieniu do konkretnych osób z automatu stają sie uogólnieniami  |
| Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Hej, chwila. Nic nie poradzę na to, że moje towarzystwo jest normalne i zachowuje się w miarę rozsądnie W kwestii tych samych praw i obowiązków akurat cię popieram, jak już rzekłam.Ależ ja ciebie wcale o to nie obwiniam  > Nie potrzebuję czegoś takiego. Do niczego. Chyba apelujesz do niewłaściwych osób  Wcale nie twierdzę, że potrzebujesz. A apeluję do ciebie jedynie o to, żebyś przyznała, że wiele innych kobiet właśnie tak postępuje. A nawet wielu mężczyzn je w tym popiera. > To ja znam tylko takie "inne" kobiety Rozumiem, że jesteś asertywny i mówisz głośno, co o tym myślisz  Gdy mam okazję, to mówię. Jednak muszę się liczyć z powszechnym niezrozumieniem i wykluczeniem z grupy za wypowiedziane słowa ^^ Nigdy nie byłem jednak amatorem socjalizacji, więc mogą sobie mnie wykluczać  > Drzwi otwiera ta osoba, która idzie przodem. Chyba, że coś niesie albo ma jakiś dziwny kaprys. Zacznij sie zadawać z ludźmi zachowującymi się logicznie  Wiele z kobiet, z którymi się spotykałem, i które prędzej czy później mi dawały kosza, zarzucało mi potem, że jestem "niewychowany", i jako argument podawały właśnie to, że na przykład nie otwieram im drzwi, albo że nie odsuwam im krzesła w kawiarni.  > Które, w odniesieniu do konkretnych osób z automatu stają sie uogólnieniami  Do nikogo ich nie odnoszę oprócz tych osób, które na moich oczach się takim zachowaniem wykazały. A było ich wystarczająco dużo. Stosując więc prawo wielkich liczb można sobie wysnuwać dalej przypuszczenia co do prawdopodobnego zachowania innych.  |
#318 1 na 1 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | Wiesz, to jest tak, że są pewne zwyczaje pochodzące z dawnych czasów, które regulowały pewne sprawy, jak to ,kto ma wejść pierwszy przez drzwi by nie zaklinować się w przejściu. Padło , że kobietę należy wpuścić pierwszą ale tylko w naszej polskiej kulturze bo już Amerykanin uważa , że powinien wejść pierwszy i sprawdzić czy aby w lokalu talerze nie latają w powietrzu i tym samym nie narazić partnerki na zderzenie. Przyjęte też było,że mężczyzna kierowca otwiera drzwi samochodu i pomaga wsiąść pasażerce ale to już było i "se ne wrati" bo to ja mam kluczyki od samochodu i ja siadam za kierownicą. Tak samo jest z podsuwaniem krzesła w lokalu, dawniej partner musiał podsunąć partnerce krzesło ale teraz dobrze wychowany partner pozwala wybrać partnerce krzesło w lokalu i siada dopiero wtedy gdy jego partnerka usiądzie. Przyjęte dawniej było, że jak kobieta szła zrobić siusiu lub poprawić makijaż albo wracała z powrotem to panowie wstawali( bo nie wypada panom siedzieć jak kobieta stoi) ale obecnie ten zwyczaj zanikł lub pozostał w formie szczątkowej w postaci zasygnalizowania chęci podniesienia dupy z krzesła. Jak spotkasz kobietę, której będziesz chciał przekazać swoim zachowaniem, że ci na niej zależy to będziesz gorliwie, dobrowolnie i z ochotą wykonywał wszystkie te zapomniane gesty. Radzę ci poznać, i nauczyć się wszystkich zasad savoir view bo to może ci się bardzo przydać w życiu. Dobre wychowanie nic nie kosztuje a zyskuje się bardzo wiele nie tylko wśród kobiet. Bo prawie te same względy, które savoir view wymaga od ciebie w stosunku do kobiet wymagane są w stosunku do szefa czy osoby dużo od ciebie starszej ale trzeba przy tym pamiętać, że mężczyzny nawet dużo starszego nie całuje się w rękę. Pozdrawiam |
#319 2 na 2 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > >Hej, chwila. Nic nie poradzę na to, że moje towarzystwo jest normalne i zachowuje się w miarę rozsądnie W kwestii tych samych praw i obowiązków akurat cię popieram, jak już rzekłam.> Ależ ja ciebie wcale o to nie obwiniam  To miło  Ale widzisz, jak już zaczynasz lamentować, że wiele kobiet itd. itp. ... > >Nie potrzebuję czegoś takiego. Do niczego. Chyba apelujesz do niewłaściwych osób  > Wcale nie twierdzę, że potrzebujesz. A apeluję do ciebie jedynie o to, żebyś przyznała, że wiele innych kobiet właśnie tak postępuje. A nawet wielu mężczyzn je w tym popiera.Niektóre pewnie tak. Jakieś badania- choćby ankietowe- warto by zrobić... Inaczej nie zweryfikujesz, jak wiele postępuje  Ani nawet jak wiele się przyznaje do tego. > >To ja znam tylko takie "inne" kobiety Rozumiem, że jesteś asertywny i mówisz głośno, co o tym myślisz  > Gdy mam okazję, to mówię. Jednak muszę się liczyć z powszechnym niezrozumieniem i wykluczeniem z grupy za wypowiedziane słowa ^^Cóż, pozostaje zmienić towarzystwo albo ponosić konsekwencje nonkonformizmu  > Nigdy nie byłem jednak amatorem socjalizacji, więc mogą sobie mnie wykluczać  Dość zdrowe. > Wiele z kobiet, z którymi się spotykałem, i które prędzej czy później mi dawały kosza, zarzucało mi potem, że jestem "niewychowany", i jako argument podawały właśnie to, że na przykład nie otwieram im drzwi, albo że nie odsuwam im krzesła w kawiarni.  To ostatnie brzmi jak podły sabotaż prowadzący do upadku osoby pozbawionej krzesła  A jesteś pewien, że nie naraziłeś im się niczym innym? A to tylko taki pretekst? > Do nikogo ich nie odnoszę oprócz tych osób, które na moich oczach się takim zachowaniem wykazały. A było ich wystarczająco dużo. Stosując więc prawo wielkich liczb można sobie wysnuwać dalej przypuszczenia co do prawdopodobnego zachowania innych.  To znaczy, że nie odezwiesz się ,jeśli ktoś zacznie przy tobie skarżyć się na durnych, leniwych mężczyzn, którzy oczekują od kobiet zmywania i prania skarpetek? |
| Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > A jesteś pewien, że nie naraziłeś im się niczym innym? A to tylko taki pretekst?Być może masz rację, szczególnie że jedna mi powiedziała na odchodne: "Jakim jesteś beznadziejnym kochankiem, tak samo beznadziejny jesteś w życiu". No i wyszło szydło z worka  > To znaczy, że nie odezwiesz się ,jeśli ktoś zacznie przy tobie skarżyć się na durnych, leniwych mężczyzn, którzy oczekują od kobiet zmywania i prania skarpetek?Nie odezwę, gdyż spora część mężczyzn właśnie taka jest. Dodatkowo ja, jako mężczyzna lubiący prać, zmywać i gotować, nie mogę się nic odezwać, bo zostanę przez tych mężczyzn nazwany pedałem. Gdyż zdaniem wielu mężczyzn tylko pedały piorą sobie sami skarpetki.  Pozdrawiam.  |
#321 1 na 1 | Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Padło , że kobietę należy wpuścić pierwszą ale tylko w naszej polskiej kulturze bo już Amerykanin uważa , że powinien wejść pierwszy i sprawdzić czy aby w lokalu talerze nie latają w powietrzu i tym samym nie narazić partnerki na zderzenie.Na jedno wychodzi. Amerykański przykład nadal pokazuje, że kobieta musi czuć się ważniejsza. W polskim przypadku ważniejsza, bo miała pierwszeństwo. W amerykańskim przypadku ważniejsza, bo to facet dostał talerzem w łeb zamiast niej. Pytanie: Dlaczegóż to kobieta nie wchodzi do lokalu pierwsza, żeby sprawdzić, czy jakieś talerze nie latają i tym samym nie narazić swojego partnera na zderzenie? Moja mamusia zawsze tak robiła, gdy chodziła ze mną w różne miejsca.  > dawniej partner musiał podsunąć partnerce krzesło ale teraz dobrze wychowany partner pozwala wybrać partnerce krzesło w lokalu i siada dopiero wtedy gdy jego partnerka usiądzie.A dobrze wychowana partnerka powinna pozwolić wybrać partnerowi krzesło w lokalu i siadać dopiero wtedy, gdy on usiądzie. > Przyjęte dawniej było, że jak kobieta szła zrobić siusiu lub poprawić makijaż albo wracała z powrotem to panowie wstawali( bo nie wypada panom siedzieć jak kobieta stoi) ale obecnie ten zwyczaj zanikł lub pozostał w formie szczątkowej w postaci zasygnalizowania chęci podniesienia dupy z krzesła.Więc dla odmiany powinno się teraz przyjąć, że jak mężczyzna idzie odcedzić kartofelki i wraca z powrotem, to pani powinna wstać z krzesła i zasalutować. > Jak spotkasz kobietę, której będziesz chciał przekazać swoim zachowaniem, że ci na niej zależy to będziesz gorliwie, dobrowolnie i z ochotą wykonywał wszystkie te zapomniane gesty.Jednak kobieta NIGDY przenigdy swoim zachowaniem nie będzie miała ochoty pokazać mężczyźnie, że jej na nim zależy, lecz mu powie: "Jak ci się nie podoba, to znajdź sobie inną". Kobiety wykorzystują mężczyzn, ponieważ wiedzą, że mężczyzna i tak nie ma wyjścia, musi się poświęcić. Wszystko przez to, że kobieta jest towarem rzadkim, a mężczyzna jest towarem pospolitym. Kobiecie nie jest trudno znaleźć partnera. Pokaże tyłek i już się 100 facetów ustawia w kolejce. Mężczyźni nie mają jednak już tak łatwo, a kobiety to wykorzystują oczekując od nich nie wiadomo jakich cudów. Kobiecie nie zależy na mężczyźnie, dlatego nie będzie mu ona swoim zachowaniem pokazywać, że jej zależy. Kobieta sobie myśli: "Nie ten, to inny. Ja mogę poczekać". Mężczyzna już nie ma tak łatwo, bo nie może długo czekać. Czasem miesiącami szuka samicy do kopulacji, gdy już więc uda mu się taką znaleźć, nie może sobie pozwolić na to, by ten kąsek mu uciekł. Gdyby na to pozwolił, to znowu by musiał żyć kolejne pół roku na głodzie. A to mogłoby się okazać dla niego nie do wytrzymania. Kobieta dłużej wytrzymuje bez seksu i to jest jej największa broń i największa przewaga nad mężczyzną. Z tego powodu mężczyzna zawsze jest na przegranej pozycji. > Dobre wychowanie nic nie kosztuje a zyskuje się bardzo wiele nie tylko wśród kobiet.Szkoda, że kobiety nie wykazują się dobrym wychowaniem, bo nie robią ani 1% z tego, czego od mężczyzn oczekują. > trzeba przy tym pamiętać, że mężczyzny nawet dużo starszego nie całuje się w rękę.A dlaczego nie? Mi by bardzo odpowiadało, gdybyś ty mnie chciała tak ucałować na powitanie. W rękę lewą, prawą, czy też nawet w środkową. Pozdrawiam. |
#322 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Mężczyzna [...] miesiącami szuka samicy do kopulacji, gdy już więc uda mu się taką znaleźć, nie może sobie pozwolić na to, by ten kąsek mu uciekł. ...  > Gdyby na to pozwolił, to znowu by musiał żyć kolejne pół roku na głodzie. ...  ...  > A to mogłoby się okazać dla niego nie do wytrzymania....  ...  ...  |
| jkl; (5859 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Ależ jest całkowicie odwrotnie  Doskonały komentarz na każdą okazję  > Ja uwielbiam być prowokowany  Doznasz tu największych rozkoszy  > >Nie kłóć się z Adamiakiem.> Tak jest proszę pani.E, ze mną możesz  > P.S.> Widzę, że interesujesz się mangą, to powinnaś zrozumieć:> Anata no kao no shashin o kudasai ne ^^Ja? Mangą? Kiedyś z dzieckiem zbierałam pokemony... |
| Tamika (4 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Na jedno wychodzi. Amerykański przykład nadal pokazuje, że kobieta musi czuć się ważniejsza.> W polskim przypadku ważniejsza, bo miała pierwszeństwo.> W amerykańskim przypadku ważniejsza, bo to facet dostał talerzem w łeb zamiast niej.To może tak z perspektywy kobiety: Tu nie chodzi o to kto jest ważniejszy. Mężczyzna-samiec z reguły silniejszy fizycznie opiekuje się swoją partnerką-samicą słabszą z natury. Przejawem jego zaangażowania są drobiazgi: odsuwanie krzesła, otwieranie drzwi (naprawdę nawet najgłupsza, najbardziej niezdarna dziewczyna sama sobie z tym poradzi). Jest silniejszy chroni swoją kobietę. Odsuwa krzesło innej kobiecie (wysyła komunikat)jest kulturalny będzie umiał zadbać o nasze "gniazdko". > Pytanie: Dlaczegóż to kobieta nie wchodzi do lokalu pierwsza, żeby sprawdzić, czy jakieś talerze nie latają i tym samym nie narazić swojego partnera na zderzenie? Moja mamusia zawsze tak robiła, gdy chodziła ze mną w różne miejsca.  Matki zawsze chronią swoje dzieci. Chcesz by Twoja partnerka pełniła funkcje Twojej mamusi?  > Jednak kobieta NIGDY przenigdy swoim zachowaniem nie będzie miała ochoty pokazać mężczyźnie, że jej na nim zależy, lecz mu powie: "Jak ci się nie podoba, to znajdź sobie inną".> Kobiety wykorzystują mężczyzn, ponieważ wiedzą, że mężczyzna i tak nie ma wyjścia, musi się poświęcić. Wszystko przez to, że kobieta jest towarem rzadkim, a mężczyzna jest towarem pospolitym.To nieprawda. Skąd wziąłeś takie twierdzenia. Nie wiesz do czego zdolne są zakochane kobiety. Wrrr... Kobiety to nie towar to też ludzie. Jak to zauważysz to zobaczysz, że prócz wad mają również zalety. > Kobiecie nie jest trudno znaleźć partnera. Pokaże tyłek i już się 100 facetów ustawia w kolejce.Wypróbuj ten sposób. Pokaż tyłek a zobaczysz ilu i jakich facetów ustawi się za Tobą w kolejce  > Kobieta dłużej wytrzymuje bez seksu i to jest jej największa broń i największa przewaga nad mężczyzną.Stereotyp |
| Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Ja? Mangą? Kiedyś z dzieckiem zbierałam pokemony...Twój profil świadczy o czymś innym  |
| Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > Odsuwa krzesło innej kobiecie (wysyła komunikat)jest kulturalny będzie umiał zadbać o nasze "gniazdko".Przecież każdy, kto ma IQ powyżej 80, wie, o jakie "gniazdko" mu tak naprawdę chodzi, gdy się zachowuje w ten sposób. I zapewniam, że to nie jest to rodzinne gniazdko. > Matki zawsze chronią swoje dzieci. Chcesz by Twoja partnerka pełniła funkcje Twojej mamusi?  Chcę. A ty nie chcesz, żeby Twój partner pełnił funkcję Twojego tatusia? Przecież wszystkie Twoje wypowiedzi na to właśnie wskazują  > >Wszystko przez to, że kobieta jest towarem rzadkim, a mężczyzna jest towarem pospolitym.> To nieprawda. Skąd wziąłeś takie twierdzenia.To facet musi płacić za seks, a nie kobieta. To wystarczający dowód. > Wypróbuj ten sposób. Pokaż tyłek a zobaczysz ilu i jakich facetów ustawi się za Tobą w kolejce Ależ chodzi o to, by to kobiety się ustawiały. ^^ > >Kobieta dłużej wytrzymuje bez seksu i to jest jej największa broń i największa przewaga nad mężczyzną.> StereotypAbsolutnie nie jest to stereotyp, tylko najświętsza prawda. Gdyby to nie była prawda, to byśmy mieli tysiące męskich prostytutek przy szosach czekających na napalone kobiety przejeżdżające obok, gotowe zapłacić 200 złotych za numerek. Dla kobiety seks oczywiście również ma znaczenie, lecz inaczej niż dla mężczyzny. Dla mężczyzny liczy się ilość i częstość. Dla kobiety liczy się jakość. A więc prowadzi to do takich sytuacji, że nieraz kobieta potrafi przez trzy miesiące odmawiać mężczyźnie seksu, doprowadzając go tym wręcz do choroby psychicznej i frustracji...... Ale nagle jak jej się po kilku miesiącach wreszcie zachce, to żąda od mężczyzny by się w ciągu sekundy zamienił w wibrator. Gdy jednak on w tej konkretnej chwili będzie niedomagał,,, kobieta zrobi mu awanturę, trzaśnie drzwiami i pójdzie do sąsiada. |
| jkl; (5859 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > >Ja? Mangą? Kiedyś z dzieckiem zbierałam pokemony...> Twój profil świadczy o czymś innym  Wolę komiksy innego rodzaju, a "oko" jest moje  Mangi ani nie czytam, ani się specjalnie nie interesuję, choć niewątpliwie ma wiele uroku a niektórzy twórcy doprowadzili ją do poziomu sztuki. |
| jkl; (5859 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > jedna mi powiedziała na odchodne: "Jakim jesteś beznadziejnym kochankiem, tak samo beznadziejny jesteś w życiu".To drugie wymagałoby chwili zastanowienia. > Dodatkowo ja, jako mężczyzna lubiący prać, zmywać i gotować, nie mogę się nic odezwać, bo zostanę przez tych mężczyzn nazwany pedałem. Gdyż zdaniem wielu mężczyzn tylko pedały piorą sobie sami skarpetki.  To mów o tym przy dziewczynach  Ja dorastałam w przekonaniu, że skarpetki pierze pralka, i ręczne wykonywanie tej czynności zadziwiało mnie u obu płci... A jeśli chodzi o gotowanie to wśród moich znajomych jest paru doskonale gotujących mężczyzn, którzy się z tym nie ukrywają (wręcz przeciwnie) a nawet potrafią się wymieniać przepisami na sos czosnkowy  |
| apud (4399 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. |
> To facet musi płacić za seks, a nie kobieta.No no, ekspert sie odezwał |
| Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii. | > >jedna mi powiedziała na odchodne: "Jakim jesteś beznadziejnym kochankiem, tak samo beznadziejny jesteś w życiu".> To drugie wymagałoby chwili zastanowienia.Tak, beznadziejny w życiu, bo "marudzę jak baba". Tak mi powiedziała ta baba. ^^ |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|