Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-05-2010 04:30Piotrek_84 (631 punktów)Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
0 na 4
Nie bardzo wiedziałem, w którym dziale umieścić ten wątek, ale ten chyba będzie najbardziej odpowiedni.
Jak większość już pewnie wie, wczoraj w Belgii parlament uchwalił zakaz zasłaniania całej twarzy lub jej części w miejscach publicznych, w sposób uniemożliwiający identyfikację. Złamanie zakazu grozi karą grzywny bądź więzienia.
Ja tak retorycznie zapytam: Czy skoro zakaz odnosi się ogólnie do zasłaniania twarzy, to czy także zakazane jest owijanie twarzy szalikiem w mroźne styczniowe poranki?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..
#61
01-05-2010 23:53
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi -jad-

>Ja o kozie a Ty o wozie.

   Odesłałeś do postu sztejkata a teraz się dziwisz, że przestałem dopieszczać Twoją kozę?

>Nie bronię Islamu tylko prawa do zasłaniania twarzy.

   Bo nie lubisz mydlenia oczu?

>Chłosta, o ile się nie mylę, już dawno nie jest trendy w Belgii .

   Belgowie pewnie by chcieli, aby tak już zostało. Dziwisz się im?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#62
02-05-2010 01:07
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.

>Ja tak retorycznie zapytam: Czy skoro zakaz odnosi się ogólnie do zasłaniania twarzy, to czy także
>zakazane jest owijanie twarzy szalikiem w mroźne styczniowe poranki?

Podaj mi link do ustawy to Ci powiem. Jak na razie nie napisałeś nawet skąd wiesz o tej ustawie.

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Katolicyzm - to jest to co masz w głowie, kiedy sądzisz, że ślub jest czymś gorszym niż gwałcenie dzieci.

#63
02-05-2010 01:13
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi lukaszewicz


To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Katolicyzm - to jest to co masz w głowie, kiedy sądzisz, że ślub jest czymś gorszym niż gwałcenie dzieci.

#64
02-05-2010 01:16
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Piotrek_84
>Jednak nikt nie musi wiedzieć jak wyglądamy, gdy sobie idziemy do sklepu kupić kilo jabłek.

A jak dwa kilo?

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Katolicyzm - to jest to co masz w głowie, kiedy sądzisz, że ślub jest czymś gorszym niż gwałcenie dzieci.

#65
02-05-2010 01:23
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi marta

>Akurat ten zakaz był szczegółowo tlumaczony.Nie chodzi w nim ani o ochronę czyjejkolwiek godności, ani co jest już dowodem czyjegoś czytania bez zrozumienia- tępienia "dziwactw obcej kultury" a nie dostrzegania ich w swojej własnej, ani tym bardziej- narażania ludzi na zmarznięcie czy ingerencję demokratycznego państwa w ubiór... Chodzi o islamskie zasłony twarzy a więc manifestowanie poglądów religijnych w miejscach publicznych. Prawda, że są to dwie różne rzeczy?

No to ciekawe - bo mi też był szczegółowo tłumaczony i wyszło, że to kpina z państwa żeby poszukiwany listem gończym mógł założyć na siebie prześcieradło i przechodzić przed komendą policji.

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Katolicyzm - to jest to co masz w głowie, kiedy sądzisz, że ślub jest czymś gorszym niż gwałcenie dzieci.

#66
02-05-2010 01:28
 Ocena 7 na 7
Klapaucjusz (3379 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
Europejczycy mają gdzieś czy muzułmanki będą zmuszane do zasłaniania twarzy czy też nie. Obawiają się tylko że jeżeli dzisiaj urzędnicy pomogą muzułmankom odkryć twarz to jutro żaden ksiądz nie będzie miał prawa przeklinać chrześcijankę która wykonała aborcję.

Wszelkie przepisy, które będą zwalczać absurdalne zwyczaje islamu są bardzo niewygodne dla wszystkich innych religii, a zwłaszcza dla wszelkich odłamów chrześcijaństwa.
Takie działania prowadzą nieuchronnie do zwalczania absurdów istniejących również wśród chrześcijan.
Tutaj jest przyczyna wszelkich oporów i kontrowersji.
Trzeba to wyraźnie powiedzieć i przestać mydlić oczy pięknymi frazesami.

#67
02-05-2010 01:30
 Ocena 4 na 6
Psyk (14071 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Piotrek_84

>Należy pamiętać, że w Europie muzułmańskie kobiety NIE są prawnie zmuszane do noszenia burki, natomiast do noszenia staników już są zmuszane prawnie.

Taaak. Bomba. Piotruś napisał co wiedział. I co jeszcze w gazetach piszą? Krowa znowu latała?

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Katolicyzm - to jest to co masz w głowie, kiedy sądzisz, że ślub jest czymś gorszym niż gwałcenie dzieci.

#68
02-05-2010 01:34
 Ocena 3 na 5
Psyk (14071 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Piotrek_84
>> Wygibasy umysłowe tłumaczące takie "zwyczaje" przez 'ratowanie' kobiet przed pożądliwością mężczyzn są tylko kiepskimi wymówkami.
>A powiedz mi w jaki sposób tłumaczony jest obowiązek zakrywania przez kobiety piersi w naszej kulturze, jeśli nie właśnie przez identyczne wygibasy umysłowe?
>
Wiesz co? Wolę od Ciebie muzułmańskich fanatyków. Oni przynajmniej walą kawa na ławę kogo będą zabijać jak już będą mogli. Pożytecznych idiotów sobie zostawią więc możesz spać spokojnie.

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Katolicyzm - to jest to co masz w głowie, kiedy sądzisz, że ślub jest czymś gorszym niż gwałcenie dzieci.

#69
02-05-2010 01:51
 Ocena 4 na 4
-jad- (18783 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi placownik
>>Ja o kozie a Ty o wozie.
>   Odesłałeś do postu sztejkata a teraz się dziwisz, że przestałem dopieszczać Twoją kozę?

Nie dziwię się, że przestałeś tylko tym, że niby wcześniej dopieszczałeś. Umknęły jakoś te pieszczoty mojej kozie.
Nie wiem, co cytat z muzułmanka.pl ma wspólnego z postem, do którego odsyłałem

>>Nie bronię Islamu tylko prawa do zasłaniania twarzy.
>   Bo nie lubisz mydlenia oczu?

Właśnie. Szczególnie, że mydlenie oczu prawie zawsze ma na celu wydymanie mydlonego.

>>Chłosta, o ile się nie mylę, już dawno nie jest trendy w Belgii .
>   Belgowie pewnie by chcieli, aby tak już zostało. Dziwisz się im?

Ja bym im życzył, by nie zapomnieli, że można batożyć na różne sposoby, nie tylko w sensie dosłownym.

>   Pozdrawiam

Pozdrawiam.

>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


I niech strój myśli podkreśla urodę intencji.

Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.

Piotrek_84 (631 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi -jad-
>Choć z drugiej strony...
>U mnie w domu zawsze panowała taka wolność- każda kobieta, którą gościłem mogła być dowolnie rozebrana. Z tego prawa korzystały jednak tylko niektóre i było ich na oko mniej więcej tyle samo, co oburzonych samym tym niewątpliwym przywilejem więc chyba nie ma co się zbytnio entuzjazmować.

A wiesz dlaczego tak jest? Bo kobiety mają tak wyprany mózg, że represje zaczęły traktować za coś oczywistego. To męscy szowiniści wmówili kobietom, że kobieta, która odsłania piersi, jest szmatą. Kobiety po wielu wiekach uciśnienia w końcu zaczęły w to wierzyć, tak jak wierzą w Boga.
W Arabii Saudyjskiej kobieta też będzie skrajnie oburzona, gdybyś ją poprosił o odsłonięcie twarzy. Nawet gdyby nikt inny nie widział.

#71
02-05-2010 04:13
 Ocena 1 na 1
Piotrek_84 (631 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi -jad-
>Kto ułatwianie życia organom ścigania uznaje za bardziej istotne niż wolność osobista, powinien bez zastanowienia zezwolić na wszczepienie sobie w tyłek chipa, który w każdej sekundzie poda "odpowiednim instytucjom" jego pozycję, parametry życiowe i myśli niecne.

No właśnie. Sprawa z zasłanianiem twarzy i burkami jest bardzo podobna do sprawy nagich skanerów lotniskowych. Jeśli pozwolimy na zakaz zasłaniania twarzy, to damy tym samym władzom przepustkę do kolejnych nadużyć, wprowadzania nagich skanerów w hipermarketach, kamer w kabinach toalet publicznych,,, i tak to się będzie nakręcać.

#72
02-05-2010 04:28
 Ocena 2 na 2
Piotrek_84 (631 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Klapaucjusz
>Europejczycy mają gdzieś czy muzułmanki będą zmuszane do zasłaniania twarzy czy też nie. Obawiają się tylko że jeżeli dzisiaj urzędnicy pomogą muzułmankom odkryć twarz to jutro żaden ksiądz nie będzie miał prawa przeklinać chrześcijankę która wykonała aborcję.
>Wszelkie przepisy, które będą zwalczać absurdalne zwyczaje islamu są bardzo niewygodne dla wszystkich innych religii, a zwłaszcza dla wszelkich odłamów chrześcijaństwa.
>Takie działania prowadzą nieuchronnie do zwalczania absurdów istniejących również wśród chrześcijan.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje intencje,,, ale jeśli Ty chcesz zakazać krytykowania kobiet za to, że poddały się aborcji, to ja się radzę porządnie zastanowić. Moim zdaniem to pogwałcenie prawa do wolności słowa.
Wolność słowa powinna być dla wszystkich: dla proaborcjonistów, dla antyaborcjonistów, dla świadków Jehowy, dla ateistów, dla katolików, dla nazistów, dla rasistów, dla kosmopolitów i dla każdego innego. O ile nie namawiają bezpośrednio do popełnienia przestępstwa, powinni mieć prawo to mówić.

Piotrek_84 (631 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Psyk
>Podaj mi link do ustawy to Ci powiem. Jak na razie nie napisałeś nawet skąd wiesz o tej ustawie.

Wiem stąd:

news.bbc.co.uk/2/hi/8652861.stm

Linka do ustawy ci nie podam, bo zakładam, że jest ona po francusku oraz po holendersku. Ja nie znam żadnego z tych języków. A ty znasz?

apud (4399 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi Piotrek_84
.
>A wiesz dlaczego tak jest? Bo kobiety mają tak wyprany mózg, że represje zaczęły traktować za coś oczywistego. To męscy szowiniści wmówili kobietom, że kobieta, która odsłania piersi, jest szmatą.

nie wszystkim Piotrusiu,

Piotrek_84 (631 punktów)Odp: Zakaz zakrywania twarzy w Belgii.
W odpowiedzi apud
>.
>>A wiesz dlaczego tak jest? Bo kobiety mają tak wyprany mózg, że represje zaczęły traktować za coś oczywistego. To męscy szowiniści wmówili kobietom, że kobieta, która odsłania piersi, jest szmatą.
>nie wszystkim Piotrusiu,

Czy mam to potraktować jako ofertę?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365