 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2011 12:19 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | System prodemograficzny
7 na 7 | Witam! Wątek powstał jako kontynuacja rozmowy z mbieleckim. Od problemów aborcyjnych przeszliśmy do kwestii, jak dbać o przyrost naturalny. W końcu głupio rozmawiać o aborcji, gdy dla dorosłych ludzi nie ma pracy, nie mówiąc o tym, że nie ma pieniędzy na domy dziecka, czy dożywianie biedniejszych. Jeśli chcemy zachęcać do rodzenia dzieci, to powinny one przychodzić na świat, w którym godnie będą mogły żyć i gdzie będzie dla nich miejsce. Padła pierwsza propozycja, jak zachęcić do robienia i wychowywania dzieci: Podatek dochodowy zależny od dochodu liczonego na członka rodziny. Zapraszam do dyskusji, czy warto coś zmieniać w kierunku prodemograficznym. Może nie warto? Jeśli warto, to co należałoby zrobić.
Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#316 -1 na 1 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: System prodemograficzny |
> Dziecko z żoną zmajstrowaliśmy sobie samiPanie Andrzeju, co za techniczne podejście...  |
#317 4 na 4 | maceox (6766 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Dziecko z żoną zmajstrowaliśmy sobie sami> Panie Andrzeju, co za techniczne podejście...  Siedze se tu przy piwie na luzie z wami gadam niczemu sie nie dziwię ma myśl jest naga jak Adam Ile dokoła słów pada i pełno tu mądrych ludzi milczeć mi też nie wypada nic mnie już przecież nie zbudzi P.S. Dzięki za inspirację. Niech Ci to Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi !!!
Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego |
#318 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: System prodemograficzny | . > >>>Dziecko z żoną zmajstrowaliśmy sobie sami> Panie Andrzeju, co za techniczne podejście...  Nie tylko techniczne! Zwyczajnie nie chciałbym, aby jej ktoś uszy dorabiał. A Pan to lubi?To jest forum, na którym tylko rozmawiamy - często szybko i emocjonalnie. Sądzę, że jest to jakimś usprawiedliwieniem, tak dla kolokwializmów, jak i drobnych błędów, literówek itd. Nasze posty, to jednak nie jest nawet publicystyka naukowa, którą się sczytuje, zastanawia się nad doborem słów, daje do korekty i tak dalej. Choć może właśnie dlatego - tu najbardziej - ujawnia się nasza intelektualna i kulturalna wartość. Po kilku postach już wiemy, z kim mamy do czynienia. Żonę i córkę bardzo kocham i zaręczam Panu, że wszystko odbyło się ślicznie i romantycznie, z wielkim wzajemnym szacunkiem, choć było zaplanowane. Na przykład - córce już przed przyjściem na świat zgromadziłem poważną biblioteczkę klasyki literatury dziecięcej, a nawet młodzieżowej. Miłego dnia. @@@ . |
#319 8 na 8 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: System prodemograficzny | |
#320 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Nie, kotku, ja akurat o zupełnie czymś innym. O myśleniu i odpowiedzialności. Najłatwiej pójść na żywioł na zasadzie "jakoś to będzie". Rzadko kiedy jednak bywa "jakoś". Przeważnie bywa bardzo źle. Dronio myśli i chwała mu za to. Urodzić dziecko - to naprawdę niewielka sztuka w porównaniu z wychowaniem go w odpowiednich po temu warunkach. Dziecko potrzebuje miejsca do zabawy, a potem nauki, własnego kąta, w którym znajdzie odrobinę prywatności. W malutkim mieszkanku teściowej wychować dziecko jest potwornie trudno. A zarzynać się 30-letnim kredytem w sytuacji, gdy rodzina jest jeszcze młoda i niezbyt ustabilizowana finansowo, to trochę mało odpowiedzialne, nie wydaje Ci się? Myśleć, myśleć - jak mawiał Zwierzak.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#321 4 na 4 Oliwia Sandra Nowa (758 punktów) (zablokowany) | Odp: System prodemograficzny | |
#322 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Takich jak Ty jest jedna, zaś podobnych pewnie więcej - no ale chyba nie więcej niż 2-3% i co teraz mamy system prawny dostosować do tych 2-3%?> A to jakaś wielka fatyga - dać więcej luzu w jednej ustawie i pilnować jej ścisłego egzekwowania? Lepiej pozwolić, by te 2-3% zmarło z powodu niedostosowanego prawa? No pomyśl, bo o bardzo konkretnej rzeczy mowa.Ja nic nie pisze o umieraniu, tylko o wadze postulatów 97% populacji do wagi postulatów 3% populacji.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > A wytłumacz, co takiego nadzwyczajnego dla państwa i społeczeństwa robią nie-single?Rozmnażają się 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#324 3 na 3 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >A wytłumacz, co takiego nadzwyczajnego dla państwa i społeczeństwa robią nie-single?> Rozmnażają się  Single też.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#325 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Właśnie ukazał się artykuł dobrze ilustrujący w jak głęboki lesie jesteśmy.> www.polity(*)---na-slowacje-po-aborcje.read> Widać ogrom hipokryzji naszego państwa.Państwa czyli kogo? Artykuł ciekawy ale tendencyjny z zakończeniem "poniżej krytyki". Niemniej ciekawe jest to że dwa razy była mowa o aborcji "bo z kolejnym dzieckiem nie dałaby rady" , no i aborcja jako środek antykoncepcyjny. Może warto zamiast wznosić ideologiczne sztandary i bić głową w mur (ostatnio prawie że się udało zaostrzyć ustawę aborcyjną) zająć się tym żeby się "dało z kolejnym dzieckiem żyć" i żeby zanim się majtki ściągnie przemyślało się konsekwencje tego czynu.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >>A wytłumacz, co takiego nadzwyczajnego dla państwa i społeczeństwa robią nie-single?> >Rozmnażają się  > Single też.Ale z rzadka i niechętnie 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#327 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > żeby zanim się majtki ściągnie przemyślało się konsekwencje tego czynu.Dotyczy obu wysokich stron ściągających majtki, oczywiście?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#328 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Państwa czyli kogo?Państwa, rządu, sejmu. Po pierwsze ustanawia prawa które nie mogą być przestrzegane, po drugie ustanawia prawa na podstawie ideologii, nie do przyjęcia dla dużej części obywateli. > Niemniej ciekawe jest to że dwa razy była mowa o aborcji "bo z kolejnym dzieckiem nie dałaby rady" , no i aborcja jako środek antykoncepcyjny.Bo nie ma 100% antykoncepcji. Farmakologiczną antykoncepcję nie zawsze można zastosować, prezerwatywy pękają, kalendarzyk zawodzi.. itd. > Może warto zamiast wznosić ideologiczne sztandary i bić głową w mur (ostatnio prawie że się udało zaostrzyć ustawę aborcyjną) zająć się tym żeby się "dało z kolejnym dzieckiem żyć" i żeby zanim się majtki ściągnie przemyślało się konsekwencje tego czynu.Wymyśl sposób na zwiększenie dochodów państwa do postulowanej przez ciebie wysokości a dostaniesz Nobla.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#329 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >żeby zanim się majtki ściągnie przemyślało się konsekwencje tego czynu.> Dotyczy obu wysokich stron ściągających majtki, oczywiście?Oczywiście, że tak. Wydaje mi się, że łatwość aborcji (szczególnie w kontekście antykoncepcyjnym) bardziej krzywdzi kobiety, bo powoduje myślenie, że antykoncepcję ma "ona" zapewnić, a jak coś pójdzie nie tak to i tak będzie można wyskrobać.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Państwa czyli kogo?> Państwa, rządu, sejmu. Po pierwsze ustanawia prawa które nie mogą być przestrzegane, po drugie ustanawia prawa na podstawie ideologii, nie do przyjęcia dla dużej części obywateli.Jakoś nie zauważyłem obywatelskich inicjatyw ustawodawczych łagodzących ustawę aborcyjną - może ta "duża część obywateli" nie jest taka duża? > >Niemniej ciekawe jest to że dwa razy była mowa o aborcji "bo z kolejnym dzieckiem nie dałaby rady" , no i aborcja jako środek antykoncepcyjny.> Bo nie ma 100% antykoncepcji. Farmakologiczną antykoncepcję nie zawsze można zastosować, prezerwatywy pękają, kalendarzyk zawodzi.. itd.Jest jeszcze abstynencja seksualna  , a tak na poważnie to wolałbym żeby to ybł środek ostateczny a nie podstawowy. > >Może warto zamiast wznosić ideologiczne sztandary i bić głową w mur (ostatnio prawie że się udało zaostrzyć ustawę aborcyjną) zająć się tym żeby się "dało z kolejnym dzieckiem żyć" i żeby zanim się majtki ściągnie przemyślało się konsekwencje tego czynu.> Wymyśl sposób na zwiększenie dochodów państwa do postulowanej przez ciebie wysokości a dostaniesz Nobla.Sposób jest prosty i oczywisty - 100% podatek - więcej się nie da, no chyba że coś Vincent by wymyślił  , ale ja nie postuluję zwiększenia dochodów państwa, tylko ich zmniejszenia tak aby WIĘCEJ zostało u ludzi i żeby przynajmniej ci co chcą nie decydowali się na aborcję"bo z kolejnym nie dam/-y sobie rady"
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|