 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-09-2012 11:13 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Religia Korwina
26 na 30 | Śledziłem ostatnio dyskusję na temat okropnej wypowiedzi Korwina Mikke na temat paraolimpiady. W dyskusji wzięły też udział osoby ewidentnie wierzące w Korwina. Starały się one dokonywać teologicznej wykładni jego słów. Złe elementy wypowiedzi Korwina stawały się w ich rozumieniu tajemniczymi metaforami, zaś całości przyświecało przekonanie, iż "Korwin ma zawsze rację". Kiedy nie można już było centralnie ubóstwić Korwina (przynajmniej oficjalnie, na oczach takich jak ja sceptyków) osoby wierzące w korwinizm zaczynały podważać znaczenia słów użytych przez tego szaleńca - rozmiękczyła się na przykład definicja słowa "niepełnosprawność". Cała dyskusja pokazała mi, jak łatwo odpowiednio podatny Homo sapiens może tworzyć nowe religie i jak bardzo ich potrzebuje. Innym wnioskiem była oczywiście niedorzeczność tychże. Łatwość, z jaką podły człowiek może stać się u swoich wyznawców świętym, herosem, czy nawet bogiem. Jezus, jeśli wogóle istniał, przechodził z pewnością podobny proces ubóstwienia.
Dziwi też popularność Korwina w sieci i w szkołach średnich. Być może wiara potrzebuje naiwności i prostego przekazu, pokazującego, iż świat jest znacznie prostszy niż jest w rzeczywistości. Proste reguły oczarowują chcących "wiedzieć" i mieć swoje "zdanie" już teraz, natychmiast... Ukazanie złożoności rzeczywistości może w tym momencie tylko rozczarować. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | A gdzie tu była wiara? Suche fakty, działanie OFE w skrócie. Może chce mi Pan powiedzieć, że OFE nie inwestuje w obligacje skarbu państwa mając nadzieję na to, że kiedyś skarb państwa je wykupi? Prooszę. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Dzięki temu, że państwo składa się z ludzi przynajmniej trochę wykształconych, że nie trzeba poruszać się w obstawie, aby nie zostać napadniętym przez bandytów, bogaci chcą płacić duże podatkiPewnie dlatego omijają je na wszelkie możliwe sposoby i przenoszą firmy w miejsca w których płacą mniejsze. > wiedząc, że działają w stabilnym kraju i w społeczeństwie kierującym się prawem.To samo co powyżej, Europa jest dużo bardziej stabilna niż Indie a mimo tego to tam budują się nowe fabryki samochodów rodem z Europy i to z Chin mamy elektronikę produkowaną przez zachodnie marki. > Wyobraź sobie, że obok każdego bogacza jest większy bogacz, który w warunkach wolnej amerykanki mógłby po prostu mu nie zapłacić. Konający z głodu, niewykształceni nędzarze, albo ludzie bezmyślni, bo zapracowani niemal na śmierć, wcale nie są dobrzy na pracowników.Coraz więcej przedsiębiorstw które chcą mieć zysk, dbają o swoich pracowników. Oczywiście czynnikiem wymaganym w takiej sytuacji jest konkurencja na rynku pracy, taka w której nie tylko pracownik konkuruje o miejsce pracy, ale działa to też na odwrót. Oczywiscie zawsze będą stanowiska dla ludzi kompletnie niewykwalifikowanych którzy nie potrzebują doświadczenia i nie zarobią dużo. W żadnym systemie. Cóż, życie jest niesprawiedliwe. Chęć uniknięcia takiej pracy i płacy to niezły czynnik motywujący do nauki. |
| Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Religia Korwina | |
#259 5 na 5 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Religia Korwina |
> Pewnie dlatego omijają je na wszelkie możliwe sposoby i przenoszą firmy w miejsca w których płacą mniejsze.Cóż taka jest ludzka natura, że w pogoni za pieniądzem wielu ludzi przekształca się w gó.nojada, zauważ jednak, że nie wszystkie firmy świata są rejestrowane w rajach podatkowych. Poza tym weź pod uwagę, że w Twoim czarodziejskim systemie nie byłoby możliwości przenosin donikąd, bo wszędzie podatki byłyby absolutnie minimalne i nie byłoby na kim żerować. > To samo co powyżej, Europa jest dużo bardziej stabilna niż Indie a mimo tego to tam budują się nowe fabryki samochodów rodem z Europy i to z Chin mamy elektronikę produkowaną przez zachodnie marki.To samo co powyżej: pogoń za pieniądzem. Jeno że tu działa piramida taniej siły roboczej na kształt piramidy finansowej. Ino że jak to piramida ma swój koniec. Już dzisiaj wielu importerów towarów z Chin czy Indii słyszy: "Ten towar za tę cenę już nie istnieje - albo towar będzie gorszy, albo cena wyższa". Już dzisiaj Chiny inwestują w Afryce by piramidę podtrzymać, już dzisiaj szwaczka w Szanghaju zarabia tyle ile szwaczka pod Łodzią... Proste religijne zaklęcia gdybologiczne łatwo się rzuca, ale czary tak łatwo nie działają. A jako że nie mam teraz czasu wytrząsać się nad wszystkimi Twoim fantasmagoriami zwrócę uwagę na jeszcze jedno: > Ok, pójdę na kompromis. Zostawmy (podkreślenie moje) tylko publiczne podstawówki. Niech się uczą czytać, pisać i liczyć za cudze pieniądze. Ale nie dłużej niż cztery lata, reszta to marnotrawstwo.Ano zostawcie, Selanosie, co tam sobie uważacie - wolnoć Tomku w swoim domku, róbta co chceta itp. Ja pytam o odniesienie Twoich chciejskich bajęd do rzeczywistości. Skoro takie cudo jakie wymyślasz nie zafunkcjonowało w realu, to może jednak spróbujesz odpowiedzieć na pytanie jakie zadałem: Ksiądz Swoboda pokazując święte obrazki nie jest zdolny do ich uzgodnienia z rzeczywistością, może ksiądz Selanos powie jak rozwiązać ten problem edukacyjny (czy raczej nieedukacyjny) wynikający z niedoskonałości poczynań ludzi? Konkretnie proszę: cel i metody dochodzenia do niego.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#260 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | To ile masz lat, 50? Bo pamiętaj, że oddajesz za kilkanaście lat darmowej edukacji. A może zarabiasz 10 tysięcy miesięcznie i kupujesz tony słodyczy, żeby karmić nimi koty? |
#261 4 na 4 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Skąd niby przekonanie, że neoliberalny biznesmen nie może zyskać monopolu w jakiejś dziedzinie. I kto mu ten monopol ograniczy? A stąd prosta droga do oligarchiczno - mafijnej władzy. |
#262 3 na 3 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Religia Korwina | > >Śledziłem ostatnio dyskusję na temat okropnej wypowiedzi Korwina Mikke na temat paraolimpiady.<<No to jeszcze rozwijając temat korwinizmu, posłuszajtie, co JKM chciałby zrobić z pełnosprawnymi. www.linia.(*)yktatorem-wywiad-dla-linii-tv/ |
#263 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Religia Korwina | Film mnie bardzo podbudował  uświadomiłem sobie że JKM jest w stanie sięgnąć po władzę jedynie z pomocą czegoś większego niż "Wielki kryzys" osobiście stawiał bym na technologiczne wsparcie hord Obcych liberałów z planety Vulcan .  Póki jednak Vulcananie nie wejdą z JKM w żadne sojusze ,reszta może spać spokojnie.  Oczywiście kosztem naszej nieobecności na marsie w przeciągu następnych siedmiu lat, ech trochę żal...  |
#264 4 na 4 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Korwina | Napisałeś: >Ps.: Z pewnością możesz kupić perukę, chyba, że nie zależy ci na nowych związkach.Po raz kolejny zamiast merytorycznie prowadzisz dyskusję robiąc wycieczki osobiste. To są takie rozpaczliwie uderzenia poniżej pasa. Z rady nie skorzystam. Przejrzałem tamten wątek jeszcze raz i dyskusji merytorycznej na temat wypowiedzi ''paranoja - paraolimpiada'' Mikkego nie prowadzisz tam. Pokażę ci więc na przykładzie, skoro nie rozumiesz:Przykład merytorycznej dyskusji wyglądałby tak: JKM napisał: Więc żadna "opinia" się nie wzburzyła, bo mało kto chce tę para-olimpiadę oglądać - i słusznie.- JKM się myli czego dowodem są statystyki: Oglądalność w TV na Wyspach Brytyjskich: Olympic opening - 26.3 million Olympic closing - 23.2 million Paralympic opening - 11.2 million Paralympic closing - 7.7 million (Paralympic) Some 2.7 million tickets were sold. Overseas, the Games were broadcast to more than 100 countries with events streamed live on the video-sharing website YouTube for the first time, LOCOG said.2 700 000 biletów sprzedanych na zawody. JKM napisał: Oto przykład z aktualnej para-olimpiady: odebrano medal jednej dyskobolce, a przyznano innej, bo "sędziowie się pomylili"(...) Nie, nie zmierzyli źle rzutu - pomylili się przy skomplikowanym mnożeniu i odejmowaniu punktów za stopień kalectwa! Cytuję: "W sumie zmieniono miejsca siedmiu zawodniczek z czołowej dziesiątki. W wielu konkurencjach, w których rywalizują ze sobą sportowcy o różnym stopniu niepełnosprawności, rezultaty są przeliczane na punkty i na przykład w przypadku rzutów nie liczą się bezwzględne odległości uzyskane w konkursie.'' Ale mnie nie chodzi o pomyłki. Chodzi o zrozumienie, że gdyby ustalono inne przeliczniki, to wygrywaliby inni zawodnicy. Z tym fragmentem trudno mi się nie zgodzić. JKM napisał: w społeczeństwie obowiązuje zasada: "Z kim przestajesz, takim się stajesz", więc i oglądanie - godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce!)- gdyby tak było, to osobie, która straciłaby rękę w wypadku ta ręka po czasie by odrastała, albo osoby z rodziny traciłyby po ręce lub przynajmniej z czasem miałyby ręki niedowład, co jak pokazuje doświadczenie jest nieprawdą. JKM nie podaje żadnych przesłanek czy dowodów na poparcie tej tezy. Można to więc nazwać chorą wyobraźnia Mikkego. Tak mniej więcej wygląda dyskusja na poziomie merytorycznym.Od siebie dodam, że sama nazwa 'paraolimpiada' brzmi źle, podobnie jak parapsychologia, paranauka, ... paranoja! Jak już się na kogoś obrażać, to za tę nazwę, tudzież za te 2 000 milionów wydanych na jakiś pomnik pod nazwą ''stadion narodowy'' gdzie kilkunastu zdrowych facetów pobiega 2 razy w roku ku uciesze gawiedzi. Za te 2 000 milionow szacuję, że mozna by zbudować ok 500 sal / centrów rekreacji, takich co pomieściłyby 6xboisko do badmintowa lub 2x koszykówki w zależności od godziny, w mniejszej salce kilka stołów do ping-ponga, gdzie tygodniowo setki tysięcy pełnosprawnych lub niepełnosprawnych osób, dzieciaków, rodzin i emerytów, mogłoby się pobawić w różne sporty za drobną opłatą. Oczywiście łatwiej krytykować JKM, którego część uwag jest bardzo trafnych, inne, jak powyżej wykazałem - są wyssane z palca - zamiast w sposób konstruktywny dać dzieciom, emerytom i inwalidom możliwość rekreacji / rekonwalescencji / zabawy w sport. Mod: Ogranicz, proszę, żargon podwórkowy.Zrobione, przepraszam. |
#265 -2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > >Pewnie dlatego omijają je na wszelkie możliwe sposoby i przenoszą firmy w miejsca w których płacą mniejsze.> Cóż taka jest ludzka natura, że w pogoni za pieniądzem wielu ludzi przekształca się w gó.nojada, zauważ jednak, że nie wszystkie firmy świata są rejestrowane w rajach podatkowych.> Poza tym weź pod uwagę, że w Twoim czarodziejskim systemie nie byłoby możliwości przenosin donikąd, bo wszędzie podatki byłyby absolutnie minimalne i nie byłoby na kim żerować.Kompletnie bez sensu. A czy ktoś na kimś żeruje? Pomyśl o tych biednych dzieciach z Chin które nie miałyby pracy gdyby nie fabryki adidasa. Pewnie poumierałyby z głodu. Ludzka natura to pogoń za zyskiem i tu można postawić kropkę. To jest ludzka natura i nie ma w tym nic złego. Dzięki tej pogoni rozwija się cywilizacja. > >To samo co powyżej, Europa jest dużo bardziej stabilna niż Indie a mimo tego to tam budują się nowe fabryki samochodów rodem z Europy i to z Chin mamy elektronikę produkowaną przez zachodnie marki.> To samo co powyżej: pogoń za pieniądzem. Jeno że tu działa piramida taniej siły roboczej na kształt piramidy finansowej.I mniejsze podatki, w niektórych przypadkach mniej biurokracji. > Ino że jak to piramida ma swój koniec. Już dzisiaj wielu importerów towarów z Chin czy Indii słyszy: "Ten towar za tę cenę już nie istnieje - albo towar będzie gorszy, albo cena wyższa". Już dzisiaj Chiny inwestują w Afryce by piramidę podtrzymać, już dzisiaj szwaczka w Szanghaju zarabia tyle ile szwaczka pod Łodzią...Tak daleko bym się nie zapędzał. W Chinach i Indiach wciąż widać napływ ludności z prowincji do większych miast, więc taniej siły roboczej tam nie brakuje. Poza tym, mają tam bardziej liberalną gospodarkę, co ułatwia sprawę przedsiębiorcom, no i nam europejczykom, bo zamiast tysiaczka, za adasie płacimy trzy stówki. > Ksiądz Swoboda pokazując święte obrazki nie jest zdolny do ich uzgodnienia z rzeczywistością, może ksiądz Selanos powie jak rozwiązać ten problem edukacyjny (czy raczej nieedukacyjny) wynikający z niedoskonałości poczynań ludzi? [b]Konkretnie proszę: cel i metody dochodzenia do niego.Nie mam zamiaru odpowiadać na coś takiego, zadaj pytanie w poprawnej formie. Proroku astronautusie od socjaldemokracji. Zresztą, masz Pan. Odpowiadam: stwarzasz Pan problem, to go Pan rozwiązuj. Ja nie mam żadnego problemu z niedoskonałością ludzi. Mod: Nie przekręcaj pseudonimów rozmówców. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Powrót, powiadasz? Kiedy była ta normalność, Twoim zdaniem? Kto ją popsuł i dlaczego? I jak do niej wrócić? Ale ciągle konkrety wyłącznie proszę!Kiedy państwo nie wtrącało się w gospodarkę. Za przykład można wziąć USA z przed czasów kiedy namieszali tam tym całym Keynesem. Tę normalność popsuli ludzie, którzy uważali, że są mądrzejsi niż mechanizmy wolnego rynku, a zaczęli mącić zaraz po pojawieniu się wielkiego kryzysu. > Bo widzisz: kiedyś było potrzeba wielu silnych ludzi, żeby dogonić i zatłuc mamuta czy zaorać las..., potem potrzeba było wielu mądrzejszych ludzi, żeby wykonywać coraz bardziej skomplikowane czynności, teraz już potrzeba tylko kilku najmądrzejszych żeby wymyślić i wyprodukować maszynami multum różności. Tylko jak zutylizować parę miliardów zbytecznego badziewia?Potrzeba nam fachowców, nie magistrów a właśnie do nadwyżki magistrów doprowadziła publiczna edukacja. Skoro na studia, jakiekolwiek studia może dostać się praktycznie każdy, ma je teoretycznie za darmo i prędzej czy później je zda, to czemu nie marnować tych pięciu lat. > >To wszystko nie ważne, system emerytalny się stacza, bankrutuje, więc prędzej czy później zobaczy Pan, że to ja mam rację  > Wróżka czy prorok? Mesjasz może?Matematyka. Wystarczy popatrzeć na to, ile rok w rok wydaje się pieniędzy z budżetu państwa na utrzymanie tego całego systemu. Wydaje się coraz więcej i tylko więcej, bo społeczeństwo się starzeje. ZUS już teraz jest bankrutem, bo gdyby nie datki ze skarbu państwa nie miałby płynności finansowej, a Pan uparcie twierdzi inaczej. > Świat się zmienia! Systemy emerytalne też muszą, a obecny jest chroniony przez odpryski jaskiniowego korwinizmu - tylko ociężali umysłowo idioci mogą namawiać do płodzenia dzieci dla podtrzymania piramidy finansowej dzisiejszych systemów emerytalnych.No wie Pan, jak na ironie płodzenie dzieci jest jedynym sposobem na uratowanie socjaldemokratycznych systemów emerytalnych, bo one się opierają na zadłużaniu przyszłych pokoleń. W Europie te przyszłe pokolenia to zwyczajnie zbyt mało ludzi, żeby to wytrzymać. > Paru najbogatszych "już" zauważyło, że wysysanie przez sektor finansowy pieniędzy z mas ludzkich, z realnej gospodarki to droga na manowce, może i Ty zrozumiesz.Ja to rozumiem, dlatego jestem za liberalizmem gospodarczym. W obecnym systemie wysysa się pieniądze odgórnie i zgodnie z literą prawa. To jest przerażające. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > To ile masz lat, 50? Bo pamiętaj, że oddajesz za kilkanaście lat darmowej edukacji. A może zarabiasz 10 tysięcy miesięcznie i kupujesz tony słodyczy, żeby karmić nimi koty?No wie Pan, nie potrafię policzyć ile oddałem pieniędzy w formie najróżniejszych podatków, wiem jedynie tyle, że zabierają mi dużo mimo tego, że ja wcale nie chcę oddawać i oferują mi w zamian kiepski produkt, który muszę wybrać ze względu na to, że wcześniej zabrali mi pieniądze na coś lepszego. |
#269 3 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Wedle Twojego systemu całkiem legalne będzie kompletne zniewolenie przez ludzi mających talent do robienia kasy i przez ich potomków ludzi posiadających inne talenty. Na przykład naukowców. Talent do robienia kasy nie jest jedynym ważnym ludzkim talentem. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | Wspieranie kultury z poziomu państwa to dość nowy wynalazek. Chce mi Pan powiedzieć, że zanim państwo zaczęło wspierać kulturę, kultura nie istniała? Emerytury można sobie zafundować samemu, nie trzeba mieć do tego państwa. Możliwości jest wiele, od składek na własną rękę, po posiadanie legionu dzieci, albo jak komuś się podoba to inwestowanie zarobionych pieniędzy. Jak kto woli. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|