 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-09-2012 11:13 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Religia Korwina
26 na 30 | Śledziłem ostatnio dyskusję na temat okropnej wypowiedzi Korwina Mikke na temat paraolimpiady. W dyskusji wzięły też udział osoby ewidentnie wierzące w Korwina. Starały się one dokonywać teologicznej wykładni jego słów. Złe elementy wypowiedzi Korwina stawały się w ich rozumieniu tajemniczymi metaforami, zaś całości przyświecało przekonanie, iż "Korwin ma zawsze rację". Kiedy nie można już było centralnie ubóstwić Korwina (przynajmniej oficjalnie, na oczach takich jak ja sceptyków) osoby wierzące w korwinizm zaczynały podważać znaczenia słów użytych przez tego szaleńca - rozmiękczyła się na przykład definicja słowa "niepełnosprawność". Cała dyskusja pokazała mi, jak łatwo odpowiednio podatny Homo sapiens może tworzyć nowe religie i jak bardzo ich potrzebuje. Innym wnioskiem była oczywiście niedorzeczność tychże. Łatwość, z jaką podły człowiek może stać się u swoich wyznawców świętym, herosem, czy nawet bogiem. Jezus, jeśli wogóle istniał, przechodził z pewnością podobny proces ubóstwienia.
Dziwi też popularność Korwina w sieci i w szkołach średnich. Być może wiara potrzebuje naiwności i prostego przekazu, pokazującego, iż świat jest znacznie prostszy niż jest w rzeczywistości. Proste reguły oczarowują chcących "wiedzieć" i mieć swoje "zdanie" już teraz, natychmiast... Ukazanie złożoności rzeczywistości może w tym momencie tylko rozczarować. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..#181 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Religia Korwina | . > Rzeczywiście, ma Pan rację, dzięki temu zupełnie zrewidowałem swój światopogląd."Nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne".Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.Aż takim Don Kichotem nie jestem abym podejmował walkę z czyjąś głęboką wiarą i też już dawno wyzbyłem się naiwności o racjonalnej możliwości wpływu na światopogląd dogmatyków. Zupełnie wszystko jedno czy jest ideologia religijna, czy polityczna. Wiara wiarą pozostaje. @@@ . |
#182 -4 na 4 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Religia Korwina | >Dziwi też popularność Korwina w sieci i w szkołach średnich. Być może wiara potrzebuje naiwności i >prostego przekazu, pokazującego, iż świat jest znacznie prostszy niż jest w rzeczywistości.
Gdybym był złośliwy, to bym identyczny post zmajstrował, tylko podmieniłbym Korwina na Dawkinsa. I przekrój przez gros racjonalistycznych umysłów gotowy.
bembergiem w berg |
#183 6 na 6 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Religia Korwina |
> Gdybym był złośliwy, to bym identyczny post zmajstrował, tylko podmieniłbym Korwina na Dawkinsa. I przekrój przez gros racjonalistycznych umysłów gotowy.To masz farta żeś nie zmajstrował, bo nie tylko złośliwość, ale i głupotę niewąską byś ujawnił. Chyba że to moja ślepota nie pozwala rozumnej paraleli między Dawkinsem i Korwinem rozciągnąć - w takim przypadku proszę o więcej w tym temacie.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#184 1 na 3 | Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Religia Korwina | A Pan ciągle o religii. Jak katarynka. |
#185 5 na 7 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Religia Korwina | > A Pan ciągle o religii. Jak katarynka.A Ty o czym jak katarynka? Sypiesz wyznaniami wiary jak z rękawa, a o konkrety nie można się doprosić.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#186 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > >Mówiłem o Deadwood.> Upppsss, nie zgadłem... a o Gurgaon umiesz coś powiedzieć...?Fabryki, banki, hotele, generalnie nic co miałoby związek z bogactwami naturalnymi. |
#187 3 na 3 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Religia Korwina | > To niech się Pan rozejrzy dookoła siebie, w Polsce, w kraju socjaldemokratycznym są gorsze miejsca. A mówimy o podobno bogatej Europie a nie Indiach, w których wciąż wiele miejsc wygląda jakby człowiek cofnął się w czasie o kilka wieków.Czy Ty na pewno mówisz na temat? Wskazałeś pono cudo nad cudami - miejsce najlepsze z najlepszych, istny wzorzec metra, ja tylko proszę o uściślenia, o konkrety. Proszę tu... i tu... > Fabryki, banki, hotele, generalnie nic co miałoby związek z bogactwami naturalnymi.Super, ale jaki to ma związek z powszechną szczęśliwością wynikającą z wolnego rynku bez ingerencji państwa?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#188 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > To miasto nie rozkwitło na Księżycu i nie samo z siebie. To jakiś sztuczny eksperyment (alb przekręt finansjery)- nie znam szczegółów, ale po mojemu zjechał tam kapitał, materiały i towary ze świata normalnego do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Raju Podatkowego w jednym - modnej enklawy dla zamożnych.Nie, ze względu na to, że to jest raj podatkowy, zjechały tam największe światowe firmy produkujące elektronikę, samochody itd. Za firmami przywędrowali ludzie, którzy w tych fabrykach pracują. Siłą rzeczy jest pewnie tam sporo ludzi bogatych, przy takim nagromadzeniu najróżniejszych spółek o randze światowej, jest tam sporo dobrze zarabiającej kadry zarządzającej. Co jest oczywiście dobre, bo ludzie bogaci napędzają rynek towarów i usług luksusowych, co daje nam kolejne miejsca pracy. |
#189 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Religia Korwina | . > A Pan ciągle o religii. Jak katarynka.Jestem religioznawcą, trochę się na tym znam, więc chyba nic dziwnego, że o religii piszę. Ponadto jako racjonalistyczny humanista jestem wprost przewrażliwiony na głupotę (nie mylić z naturalną wszystkim ludziom niewiedzą), a ta jakoś dziwnie z wiarą się łączy. Jeszcze nie spotkałem - ani w życiu, ani w literaturze - mądrego fundamentalisty. PS. Studiowałem też trochę ekonomii i parę książek z tego zakresu przeczytałem, gdyby Szanownego Pana interesowały moje poglądy ekonomiczne, to tu Pan je znajdzie. @@@ . |
#190 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Religia Korwina | > >>>Dziwi też popularność Korwina w sieci i w szkołach średnich. Być może wiara potrzebuje naiwności i prostego przekazu, pokazującego, iż świat jest znacznie prostszy niż jest w rzeczywistości.> Gdybym był złośliwy, to bym identyczny post zmajstrował, tylko podmieniłbym Korwina na Dawkinsa. I przekrój przez gros racjonalistycznych umysłów gotowy.O kurcze blade! To chyba nie z przekroju przez gros fideistycznych umysłów taka mądrość wynika, tu jeden umysł Pana Piotra wystarcza. Ale co z tego wynika? Jak się ma pan Korwindo pana Dawkinsa, to dla racjonalistycznego umysłu zagadka. "Zmajstruj" Pan ten "złośliwy post". Dowcipna złośliwość świadczy o inteligencji. Nie wstydź się Pan. Miłego dnia. @@@ . |
| Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Religia Korwina | No i wszystko jasne. Zwykłe zboczenie zawodowe. Jest temat ZUS-u, a Pan ni z tego, ni z owego wyskakuje mi z religią. To przypomina "argumentum ad Hitlerum". Na tym forum jak już nie chce się rozmawiać merytorycznie, to zawsze można oponenta znokautować oskarżeniem o religijność. I wszyscy mu przyklasną! |
#192 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Religia Korwina | . > No i wszystko jasne. Zwykłe zboczenie zawodowe. Jest temat ZUS-u, a Pan ni z tego, ni z owego wyskakuje mi z religią.Ogólnie temat wątku, to jednak o religii, a na Pańską wiedzę o ZUS-ie to zareagowałem tak: O ZUS-ie to Pan słyszał. (Choć jak wynika z wypowiedzi, to nic Pan o nim nie wie.) Ale o obrobieniu obywateli i państwa przez OFE, to już nie. I ani słowa więcej, ale zainteresowanym mogę polecić publikacje prof. Leokadii Oręziak. Np: www.przegl(*)iak-jak-wprowadzono-polsce-ofeOFE stanowią kluczowe zagrożenie dla stabilności finansów publicznych
Z powodu wprowadzenia OFE, od 1999 roku wygenerowany został dług publiczny na kwotę około 270 mld zł, czyli ok. 43 proc. całego długu Skarbu Państwa. OFE przyczyniają się do wzrostu zadłużenia naszego kraju i stanowią jedno z kluczowych zagrożeń dla stabilności finansów publicznych. www.obserw(*)trach-dyscyplinuje-kraje-unii/OFE to usankcjonowany prawnie prywatny pośrednik, który dostaje 1/3 składek emerytalnych (od których pobiera sowitą prowizje - bez względu na własne wyniki finansowe), które następnie w dużej mierze "inwestuje" w obligacje, czyli po prostu pożycza państwu kasę na procent, żeby miało ono pieniądze na wypłatę emerytur właśnie. Mamy tu więc przykład gospodarki "wolnorynkowej". Świetny biznes dla kilku, czy kilkunastu cwaniaczków, za który zapłacimy wszyscy. A tak szczerze, to ponadto już nic Panu nie dolega?
> To przypomina "argumentum ad Hitlerum".To całkiem już jest rozmową z zaślepionym wściekłością ............ proszę stosowne określenie samemu wpisać. Szkoda z Panem w jakikolwiek spór wchodzić - nawet na temat erystyki> Na tym forum jak już nie chce się rozmawiać merytorycznie,Proszę Pan Borys Swoboda ponad trzysta wypowiedzi na naszym forum. Co Pan merytorycznego Pan wniósł w nasze rozmowy, to każdy sobie sam może przeczytać. > to zawsze można oponenta znokautować oskarżeniem o religijność.> I wszyscy mu przyklasną!Proszę Szanownego Pana, nasze forum skierowane jest do racjonalistycznej inteligencji i większość to mądrzy, inteligentni i wykształceni ludzie. Umieją czytać ze zrozumieniem i oceniają zgodnie z ich wiedzą i poczuciem smaku. @@@ . |
| Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Religia Korwina | Usunięte przez moderatora |
#194 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Religia Korwina |
> Nie, ze względu na to, że to jest raj podatkowy, zjechały tam największe światowe firmy produkujące elektronikę, samochody itd.A czy ja coś innego powiedziałem? To nie jest twór naturalny oparty na własnych prawach wolnorynkowych. To twór sztuczny finansowany przez pieniądze z zewnątrz i ulgi podatkowe. Gdyby wszyscy na świecie tam się znaleźli sytuacja uległaby radykalnej zmianie - wróciłyby jednakowe warunki dla wszystkich tak jak było przed zamelinowaniem się wybrańców w enklawie. > Za firmami przywędrowali ludzie, którzy w tych fabrykach pracują.> Co jest oczywiście dobre, bo ludzie bogaci napędzają rynek towarów i usług luksusowych, co daje nam kolejne miejsca pracy.I faceci bez rodzin zajmujący te miejsca pracy mogą sobie pomieszkać w barakach i w barakach kupować mając pod bokiem apartamentowce i galerie handlowe, istny raj... Opamiętaj się!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Śledziłem ostatnio dyskusję na temat okropnej wypowiedzi Korwina Mikke na temat paraolimpiady.Wypowiedź Korwina była bardzo niedyplomatyczna, ale mnóstwo w niej racji i z wieloma elementami jego wypowiedzi na temat paraolimpiady zgadzam się, a stawiane przez niego akurat w tym zakresie pytania uważam, za ważne. Przed zaminusowaniem mnie, odsyłam do tekstu na blogu Korwina pt: "Para-olimpiada czyli paranoja". jkm.nowyek(*),para-olimpiada-czyli-paranoja |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|